Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Jakuszycka Dziesiątka w ulewnym deszczu [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-10

133 zawodników z Polski i Czech wzięło dziś udział w Jakuszyckiej Dziesiątce – drugim biegu z cyklu Enervit Classic 5-10-15, organizowanym przez Stowarzyszenie Bieg Piastów w Jakuszycach. Wygrali Dan Slechta (Czechy) oraz Katarzyna Witek (Warszawa).

 

Widząc to co działo się w nocy i rano na Polanie Jakuszyckiej, wiele osób zapewne obawiało się, iż zawody mogą się nie odbyć. Ale organizatorzy byli spokojni. - Wiedząc o zbliżającej się sobotniej odwilży, całą noc z czwartku na piątek i w piątek, dopóki był mróz, utwardzaliśmy trasę - opowiada Komandor Biegu Piastów.

 

Co ciekawe z powodu odwilży trasę trzeba było... wydłużyć o 600 metrów. W ten sposób trzeba było ominć tzw. Jelenią Łąkę, gdzie po nocnyvh i porannych opadach deszczu pojawiła się największa kałuża.

 

W momencie startu (godz. 11.30) temperatura na Polanie Jakuszyckiej wynosiła blisko 7 stopni Celsjusza i padał deszcz. Biegacze rozpoczęli rywalizację na Polanie Jakuszyckiej, potem wbiegli na Samolot, skąd zjechali w okolice Jelenich Łąk i Rozdroża pod Cichą Równią, by Górnym Duktem pomknąć w stronę mety na Polanie Jakuszyckiej.

 

Od początku do końca na czele był Czech Dan Slechta, który o blisko trzy minuty wyprzedził na mecie przedstawiciela sponsora tytularnego cyklu - firmy Enervit - Tomasza Kałużnego.

 

Najlepsi w Jakuszyckiej Dziesiątce:

 

Mężczyźni:

1. Dan Slechta (Harrachov) 37.39
2. Tomasz Kałużny (Jelenia Góra) 40.22
3. Władysław Olszowski (Międzybrodzie Bialskie) 40.41

 

Kobiety:

1. Katarzyna Witek (Warszawa) 51.13
2. Paulina Szopińska (Wrocław) 52.46
3) Anna Bezulska (Gorzów Wlkp.) 54.08.

 

WYNIKI

 

/huc/

Komentarze - 2

kibic

Opublikowano: 2015-01-10 20:41:27

SKIPOL macie wyniki biegów Slawig -cap

tolek

Opublikowano: 2015-01-10 21:52:44

Kozielska 2. Romanowicz 4. Stokfisz 5 Wygrała Klementova SVK i Segec SVK 2. Chowaniak 4. Pradziad. STRASZNIE SŁABA OBSADA, TYLKO POL i SVK !!! Wyniki są na stronie słowackiego związku narciarskiego POZDRAWIAM

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl