Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

BNI: W drużynówce jak zwykle prowadzi MULKS Tomaszów Lubelski

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-12

Za nami pierwsze dwie edycje tegorocznego cyklu zawodów w biegach narciarskich Bieg na Igrzyska rozegrane na trasach Pod Żukowem w Ustjanowej (Ustrzyki Dolne). Na prowadzeniu jak zwykle od pięciu lat MULKS Tomaszów Lubelski, w tym sezonie z Grupą Oscar w nazwie.

 

W cyklu Bieg Na Igrzyska oprócz klasyfikacji indywidualnej prowadzona jest także klasyfikacja klubowa, czyli sumuje się punkty zdobyte przez wszystkich zawodników danego klubu.

W tej klasyfikacji od lat wygrywa klub z Tomaszowa Lubelskiego - MULKS Grupa Oscar i tak jest też w tym sezonie.

Zawodnicy z Tomaszowa w dwóch pierwszych biegach zdobyli 2250 punktów co na samym poczatku rywalizacji daje im ogromną przewagę nad pozostałymi klubami. Ta przewaga wynosi ponad 800 punktów, a tyle żaden inny klub nie zdobył w jednym dniu rywalizacji.

Młodzi biegacze narciarscy z MULKS-u mają na koncie 2250 punktów, drugi w drużynówce klub NKS Trójwieś Beskidzka ma punktów 1411, a trzeci MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1290 punktów.

Tylko 21 punktów do podium brakuje kolejnemu klubowi z istebniańskiej Trójwsi (region w Beskidzie Śląskim - Istebna,Koniaków,Jaworzynka) MKS-owi Istebna.

 

Nie wierzę, że dominacja Tomaszowa w BNI mogłaby być zachwiana, tym bardziej, że kolejna edycja BNI Puchar Lubelszczyzny odbywa się właśnie u nich na trasach Siwej Doliny w nadchodzący weekend. Czyli klub z Tomaszowa zaczyna trochę przypominać Marit Bjoergen, wygrywa jak chce i kiedy chce. Czy ktoś pokona w tym sezonie tomaszowian chociaż w jednym dniu startowym przekonamy się w dalszej części sezonu.

W drużynówce sklasyfikowano jak dotychczas 33 kluby, najwiecej z Małopolski - 12, 8 ze Śląska, 5 z Podkarpacia, 3 z Dolnego Śląska, 2 z Podlasia i po jednym z Pomorza, Mazowsza i Lubelszczyzny.

 

KLASYFIKACJA DRUŻNOWA

 

/KaCe/

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl