Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bardzo dobre warunki śniegowe w Jakuszycach sprzyjają SNS-owi [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-15

Wyglądając za okno w wielu miejscach w Polsce, zapewne sporo osób nie myśli o bieganiu na nartach. Tymczasem na Polanie Jakuszyckiej narciarskie warunki biegowe są lepiej, niż dobre. Już w najbliższą niedzielę 18 stycznia właśnie tu odbędzie się drugi w tym sezonie bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday. Dystans: 13,5 km. Styl klasyczny lub dowolny.

 

Kilka dni temu na Polanie dopadało ponad 20 centymetrów śniegu i teraz pokrywa śniegowa na trasach narciarskich wynosi w niektórych miejsca nawet 40 cm! – Do końca tygodnia powinniśmy przygotować wszystkie możliwe trasy – ponad 60 km - szczególnie, że w sobotę ma jeszcze dosypać białego puchu – informuje Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin.
Dzięki takim warunkom i sprzyjającym prognozom możemy ogłosić, że niedzielny, drugi w tym sezonie bieg z cyklu Salomon Nordic Sunday (przeniesiony z 4 stycznia) rozegrany zostanie na dystansie 13,5 kilometra. I to na widowiskowej, ale wymagającej trasie. – Obiecywaliśmy, że gdy tylko pogoda na to pozwoli, będziemy wytyczali trasy ponad 10-kilometrowe i tak robimy – mówi organizator SNS-a Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce.

 

A teraz trochę o trasie niedzielnego biegu. Zacznijmy od tego, że start i meta znajdą się w innych miejscach. Start zlokalizowany będzie obok torów kolejowych na wysokości powstającej przy parkingu nowej siedziby Stacji Jakuszyce (na przeciwko Hotelu Biathlon). Meta natomiast znajdzie się na tzw. rolkostradzie, w okolicach domków na Polanie Jakuszyckiej.

 

I konkretnie o trasie: start – Polana Maliszewskiego – przez mostek do lasu w stronę przejazdu kolejowego – do góry Trasą Zimową PKO (Czerwony Potok) do punktu 25 – w lewo na Dzielne Klapki – Niematematyczną i Starą Drogą Celną do Rozdroża pod Cichą Równią – Górny Dukt – na Trzech Świerkach w prawo do lasu – za strzelnicą i trasą Adama – do mety na Polanie. Na mecie czekać będzie ciepła herbata.
Uwaga! Na drugim kilometrze trasy, uczestnicy przebiegną przez tory kolejowe. Wszyscy powinni minąć ten punkt do godziny 11.45 (planowany przejazd szynobusu). - Jeśli jednak ktoś nie zdąży i usłyszy sygnał nadjeżdżającej kolejki obowiązkowo należy zatrzymać się przed torami. Oczywiście będzie tam nasz człowiek – zaznacza B. Lepka.

 

TRASĘ I PROFIL ZNAJDZIECIE TUTAJ

 

Program godzinowy niedzielnych zawodów:
11.00 - start biegu stylem klasycznym
11.15 - start biegu stylem dowolnym
13.30 – upłynięcie limitu czasu dla biegnących
14.00 - planowane zakończenie; dekoracja i losowanie nagród

 

Biuro zawodów zlokalizowane będzie na Polanie Jakuszyckiej w sali Modrzewiowej, czyli tam gdzie zawsze – na I piętrze budynku, nad wypożyczalnią Stacja Jakuszyce.
Biuro jest czynne od godz. 8.00 do godz. 10.00. W biurze: wpłaty startowe (prosimy o wcześniejsze przelewy, w dniu zawodów opłata jest wyższa), wydawanie koszulek startowych (dla tych, którzy jeszcze nie startowali w SNS-ie), wydawanie chipów (dla tych, którzy jeszcze nie startowali w tym sezonie), wypełnianie kuponów do losowania, pobieranie pakietów Nutrend.
- Biuro zawsze regulaminowo czynne było do 10.00, ale często zdarzało nam się przyjmować zawodników po godzinach. Tym razem jednak ze względu na oddalony od biura start musimy zamknąć listę startową punktualnie i prosimy o uwzględnienie tej prośby – apeluje organizator.

 

I na koniec przypomnijmy – osoby, które są już zapisane na zawody Salomon Nordic Sunday (także w poprzednich latach) i posiadają koszulkę startową – nie rejestrują się przez internet, a jedynie wpłacają opłatę startową. Osoby, które startowały w Zakopanem – zabierają ze sobą chipy, które obowiązują przez cały sezon.

 

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl