Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg na Igrzyska: Mistrzostwa Karkonoszy w Jakuszycach, biegi klasykiem [LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-22

Zawody rankingowe Pucharu Polski w biegach narciarskich zawitały do Jakuszyc. Planowane na poczatek stycznia biegi zostały wtedy odwołane z powodu braku śniegu i przesunięte na 23 i 24 stycznia. Teraz jak wiemy w Jakuszycach śniegu nie brakuje, a wiekszość startujących po raz pierwszy w tym sezonie zobaczy prawdziwą zimę i prawdziwe trasy.

 

Do jutrzejszej konkurencji zgłoszono ponad 300 zawodników, jest to w tym sezonie największa frekwencja w cyklu zawodów Bieg Na Igrzyska. Przypomnijmy, że poprzednie biegi rozegrano w Ustjanowej - Puchar Bieszczad i Tomaszowie Lubelskim - Puchar Roztocza. Zawody sa jednocześnie eliminacjami do Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Małopolska 2015.

 

Rekordowa w tym sezonie obsada jest w grupie seniorów, na starcie zobaczymy aż 10 zawodników w tej kategorii. Niestety nie można tego powiedzieć o kategorii seniorek, gdzie na starcie jako jedyna stanie zawodniczka MULKS Tomaszów Lubelski Magdalena Czusz.

 

 Nas jednak najbardziej interesują kategorie juniorów/ek A ('96'95) i B ('97'98) dla których zawody są eliminacjami do Olimpiady Młodzieży. Do startu w tych kategoriach zgłoszono:

juniorek A - 10  (10)

juniorek B - 17  (24)

juniorów A - 17  (20)

juniorów B - 25  (31)

Biorąc pod uwagę, że limity na Olimpiadę Młodzieży to wartości w nawiasach, plus jedno miejsce w każdej kategorii do dyspozycji PZN, nie ma obaw, że ktoś z zawodniczek i zawodników na najważniejsza imprezę w sezonie nie pojedzie. Jedyna kategorią, w której tak naprawdę toczy sie walka jest kategoria juniorek A.

 

Zyczymy powodzenia w jutrzejszych startach, wyniki na bieżąco na naszym portalu.

 

LISTY STARTOWE

 

Warunki pogodowe (aktualizacja): godz. 8.50 rano, temperatura powietrza: -2,3 st. Celsjusza. Momentami nieznacznie prószy śnieg. Śnieg po wczorajszej lekkiej odwilży mokry i zbity. Trasa po przejechaniu ratrakiem szybka. Temperatura ma nieznacznie spadać, może nadal delikatnie prószyć śnieg.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 5

Marek

Opublikowano: 2015-01-23 15:24:44

Proszę o wyjaśnienie dla czego zawodniczki - juniorka B nie biorące udziału w starcie w Jakuszycach dostały po 50 pk. Czyżby znowu zawitały w Igzrzyska dziwne sytuacje i kombinacje. Dosyć że na wyjazd pojechały zawodniczki zajmujące dalsze miejsca. Do przemyślenia.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-01-23 18:25:57

Po 50 pkt zaliczono zawodniczkom, które pojechały na EYOWF, dlaczego, niestety nie otrzymaliśmy takiej informacji. Jeżeli chodzi o zawodniczki zajmujące dalsze miejsca to na EYOWF były przeprowadzone przejrzyste i sprawiedliwe eliminacje, pojechali ci, którzy się zakwalifikowali ( po raz pierwszy chyba) http://www.skipol.pl/biegi_narciarskie_polska/artykul/8199-kto-z-biegaczy-narciarskich-wg-skipola-znajdzie-sie-w-polskiej-reprezentacji-na-eyowf-2015 tutaj szczegóły.

huk

Opublikowano: 2015-01-23 19:48:29

Pkt 10. regulaminu bni: Zawodniczki/zawodnicy zakwalifikowani do udziału w Olimpijskim Zimowym Festiwalu Młodzieży Europy /25.1-30.1.2015Vorarlberg i Liechtenstein/ oraz Mistrzostwach Świata juniorów FIS /1.2.-8.2.2015 Ałmaty/ otrzymają po 50 punktów za każde zawody „Biegu na Igrzyska” tylko w przypadku jeżeli ich start w wyżej wymienionych zawodach międzynarodowych uniemożliwi im uczestnictwo w odbywających się w tych samych terminach zawodach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. http://www.biegnaigrzyska.info/_akpol/file/2015/Regulamin%20NPRBN%20Bieg%20na%20Igrzyska%202015%281%29.pdf Nie żebym bronił organizatorów bni, ale warto przeczytać regulamin imprezy w której bierze się udział - był podany początkiem stycznia przed zawodami w Ustrzykach

Marek

Opublikowano: 2015-01-25 11:15:48

Oczywiście jak zawsze eliminacje z jednego biegu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I znowu jakimś dziwnym trafem wszyscy z okolic Zakopanego.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-01-25 16:41:36

Na ośmioro reprezentantów w biegach, tylko trójka pochodzi z Małopolski! Cztery osoby ze Śląska i jedna z Mazowsza. Siedlce to okolice Zakopanego?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl