Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PZN ogłosił składy na MŚ Juniorów i U-23, Ałmaty 2015

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-01-30

W dniu dzisiejszym Polski Związek Narciarski oficjalnie podał składy na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w konkurencjach klasycznych rozpoczynające się w ten weekend w Kazachstanie (Ałmaty).

 

Cytujemy za oficjalną stroną PZN:

W gronie uczestników tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów znalazło się siedmiu zawodników reprezentujących skoki narciarskie, dwie skoczkinie: Magdalena Pałasz i Joanna Szwab oraz pięciu skoczków narciarskich: Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Andrzej Stękała, Łukasz Podżorski i Adam Ruda

W zawodach kombinacji norweskiej wystąpi dwójka naszych narciarzy: Jan Łowisz oraz Michał Gut-Chowaniec.

W Mistrzostwach Świata U-23 w biegach narciarskich swoje umiejętności zaprezentuje czterech naszych zawodników, dwie biegaczki: Dominika Bielecka i Urszula Łętocha oraz dwóch biegaczy: Konrad Motor i Paweł Klisz.

Natomiast w Mistrzostwach Świata Juniorów w konkurencjach biegowych zobaczymy trzech zawodników: Dominika Burego, Kamila Burego i Bartłomieja Ruckiego - tyle oficjalna strona PZN.

 

Nas oczywiście interesują najbardziej biegi narciarskie. Nie zamierzamy w żaden sposób komentować powołań, szkoda jednak, że nie jedzie czterech zawodników w kategorii juniorów co dałoby możliwość wystawienia sztafety.

Brak powołań dla juniorek wpisuje się w jakiś sposób w rozwój biegów narciarskich w Polsce, skoro 40-sto milionowy kraj nie jest w stanie wysłać na Mistrzostwa Świata ani jednej juniorki to jest źle, przestańmy w końcu mówić o rozwoju i spójrzmy prawdzie w oczy. Jest coraz gorzej.

 

Zawodnikom gratulujemy powołań i życzymy sukcesów!

 

/KaCe/

 

Komentarze - 1

huk

Opublikowano: 2015-01-29 21:15:39

do przemyślenia... w roczniku 1995 "mamy" 4 zawodniczki z aktywnym FIS-kodem z czego tylko jedna startowała w tym sezonie w zawodach FIS uzyskując 174.65pkt na dystansach i 303.31 w sprincie w roczniku 1996 jest ich 6, 4 startowały w tym sezonie, a najlepszy wynik to 159.43pkt na dystansach u chłopaków rzeczywiście szkoda, że nie pojedzie czwarty, bo "ma kto"

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl