Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kto powinien pojechać do Falun część druga

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-02-09

W drugiej części skipolowych statystyk sprawdzę i przedstawię FIS punkty naszych najlepszych zawodników przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata w Falun. W wyniku braku oficjalnych eliminacji można tylko gdybać, lecz lepsze to niż cierpliwe czekanie na składy kadr.

 

W przypadku Panów nie mamy tak wielu pewniaków i dyspozycja naszych kadrowiczów dotychczas przypominała sinusoidę. Według mnie dwóch zawodników nie musi się martwić o wyjazd i są to:

Maciej Kreczmer: FIS punkty na dystansie (D) – 50.04 oraz w sprincie (S) – 85.67

Maciej Staręga: D – 57.02; S – 30.47

 

Kogo wziąłbym pod uwagę w obsadzeniu pozostałych trzech miejsc. Kolejne miejsca w rankingu FIS zajmują na dystansach: Sebastian Gazurek D – 67.38, Konrad Motor D -70.30 i Jan Antolec D – 70.74.

W klasyfikacji sprinterskiej również powtarzają się te same nazwiska. Konrad Motor z FIS punktami równymi S - 75.13 zajmuje drugie miejsce wśród naszych reprezentantów wyprzedzając Macieja Kreczmera. Na miejscach: czwartym plasuje się Sebastian Gazurek S – 86.42 i piątym Jasiek Antolec S – 95.16.

 

W zasadzie można wysłać tych pięciu zawodników i po problemie. Dużo było krytyki pod adresem naszych reprezentantów, lecz według mnie na dzień dzisiejszy lepszych nie mamy. Paweł Klisz ostatnio nie może dojść do formy z poprzednich lat i ranking FIS pokazuje to najlepiej. Jego FIS-punkty prezentują się następująco: D – 80.79 i S – 102.79 co daje mu nadal szóste miejsce wśród naszych reprezentantów, lecz nie wyglądają tak dobrze jak w zeszłym roku (D – 68.11 i S – 91.38).

 

Poprzedni artykuł wywołał ożywioną dyskusję kto powinien jechać wśród kobiet, a kto nie. Chcąc ułatwić ocenę naszym czytelnikom podam jeszcze FIS-y trzech zawodników, którzy według mnie zasługują na uwagę.

Dominik Bury D – 83.16; S – 185.16. Wynik ten na dystansie pomimo dobrych startów na Mistrzostwach Świata Juniorów trudno będzie poprawić ze względu na wyższe FIS-y jakie zdobył w Ałmatach. Sprinterskie FIS-y nieznacznie się polepszą.

Mariusz Michałek D – 112.55. Wynik otrzymany z dwóch startów w tym roku. W sprincie po powrocie do rywalizacji nie startował.

Mateusz Ligocki D – 122.16; S – 147.07 (wynik również obliczony z niepełnej liczby startów więcej szczegółów w regulaminie FIS). W tym sezonie miał już kilka udanych biegów i dobrze zaprezentował się między innymi w sztafecie na Uniwersjadzie.

 

Moje rozważania są oczywiście przedstawieniem statystyk opublikowanych na stronie FIS. Powtórzę się po raz kolejny. Zorganizujmy jakiekolwiek eliminacje przed imprezą rangi mistrzowskiej, a nie będzie osób mniej lub bardziej "oszukanych" oraz miejsca do dyskusji.

 

Radek Koszyk

 

Komentarze - 3

Rychu GKM

Opublikowano: 2015-02-09 19:23:50

najlepiej byłoby wysłać wszystkich na PŚ do Oestersund i najlepsi niech jadą do Falun

Szamot

Opublikowano: 2015-02-09 21:52:18

Jak dla mnie na MŚ powinni jechać tylko Kreczmer i Staręga. Pozostali prezentują zbyt słaby poziom sportowy by brać udział w tak ważnej imprezie sportowej.

Adrew Kielbasa

Opublikowano: 2015-02-09 23:26:41

jako trener powinna pojechac Pani Pustułka, jako najlepszy trener w Polsce, powinna otzymac szanse pracy na arenie miedzynarodowej, bardzo zdrowo wygląda i mogla by wprowadzic nowa diete w naszej narodowej Kadrze, pod jej skrzydłami Justyna wrociła by do formy a Staręga zaczał by wygrywac :) Śląsk Rules

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl