Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Chocianowie zamiast pola golfowego narciarska trasa biegowa?

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2015-10-01

Chocianów miasteczko położone na zachód od Lubina (dolnośląskie), graniczące z Przemkowskim Parkiem Krajobrazowym rezygnuje z pola golfowego na rzecz min. biegów narciarskich.

 

Portal chocianow.com.pl tak przedstawia tą sprawę:

Niestety w mieście nie będziemy mieli pola golfowego, które od roku było wpisane w strategię gminy.
Radni wykreślili z działu, rozbudowa infrastruktury służącej turystyce, punku o budowie pola golfowego dla mieszkańców zagłębia miedziowego przez podmiot komercyjny lub na zasadzie partnerstwa publiczno – prywatnego.

Miasto zaskoczy nas innymi atrakcjami sportowymi. Kalendarz wydarzeń sportowych może się wzbogacić m.in. o: kolarstwo przełajowe, zawody hippiczne, wycieczki dorożkami, biegi narciarskie, czy kulig.

 

Czyli czekamy na pierwszą trasę biegową na tamtym terenie i pierwsze zawody. Jednak gospodarze Chocianowa wykazali się naszym zdaniem małą wyobraźnią, jedno i drugie można doskonale połączyć. Jak?

Doskonałym przykładem jest podkrakowskie pole golfowe Paczółtowice, na którym zimą jest trasa biegowa i wypożyczalnia sprzętu Mało tego w sezonie 2013/2014 rozegrano tam jedną z edycji cyklu Salomon Nordic Sunday. Pisaliśmy o tym TUTAJ

 Czyli można? Można!

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowe



Prawa autorskie © skipol.pl