Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał Fischer Cup z Siłami Powietrznymi. Koniecznie na Samolot [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Artykuły

2016-02-19

W niedzielę w Jakuszycach odbędzie się finał cyklu Fischer Cup 3-6-9 pod patronatem Skipola. W zawodach weźmie udział blisko 70 wojskowych, którzy rywalizowali będą w Mistrzostwach 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Narciarstwie Biegowym. Na trasie nie mogło więc zabraknąć podbiegu na Samolot.

 

Znamy już trasę niedzielnej rywalizacji. Uczestnicy biegu Fischer Cup będą musieli podzielić się Polaną Jakuszycką z zawodnikami startującymi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, ale z tym nie będzie problemu. Team sprinty w ramach OOM odbędą się w pobliżu strzelnicy biathlonowej (start już o godz. 9.30), natomiast Fischer o godz. 10.00 wystartuje z Polany od razu w stronę podbiegu na Samolot.

 

I tutaj na początek pierwsza niespodzianka. Nie wbiegamy na Samolot drogą na wprost. Ale przez tzw. Noworytą, czyli fragment trasy pucharowej z homologacją FIS. Będzie więc niezła wspinaczka już na początek. Pierwsze 1,5 km to cały czas bieg pod górę.

 

Potem na trasie będzie już tylko jedna górka, czyli Jelenie Łąki pod prąd (ok. 500 metrów podbiegu). Reszta to trasa raczej na jazdę.

Oto mapa niedzielnego biegu:

 

A teraz o rywalizacji dodatkowej. W ramach niedzielnego biegu odbędą się Mistrzostwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Narciarstwie Biegowym połączone z otwartymi zawodami Wojska Polskiego. Łącznie weźmie w nich udział 69 osób z Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Pancernych oraz Specjalnych i Dowództwa Generalnego.

Faworytami rywalizacji wojskowej są zawodnicy z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, z których część regularnie rywalizuje na jakuszyckich trasach.

 

Informujemy, że na dziś nie ma już miejsc na niedzielny bieg (limit startujących wynosi: 200). Wydawanie numerów startowych w dniu biegu od godz. 8.00 do 9.30.

 

/huc/

 

 

Komentarze - 1

snt

Opublikowano: 2016-02-19 13:09:11

Jak jest start o 10 ,w regulaminie jest o 11....po co piszemy regulamin aby go nieprzestrzegać

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl