Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Mazowiecko-Północna otworzyła sezon biegów narciarskich w Białymstoku [WYNIKI +FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-11

Pierwsze zawody Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty odbyły się w białostockim Lesie Pietrasze. Zawody w Białymstoku były pierwszymi oficjalnymi zawodami w tym sezonie na północy Polski.

 

Los zawodów ważył sie do ostatniej chwili. Jeszcze wczoraj po południu trener UKS Hubal Białystok Adam Roszkowski kilkakrotnie dokonywał inspekcji trasy, zastanawiając się, czy zdoła odpowiednio ją przygotować. - Mamy około 10 centymetrów śniegu, miejscami wychodzą nam gałęzie, myślę, że uda nam sie podsypać miejscami śniegu i wpuścimy na trasy skuter - relacjonował. Na ratrak niestety śniegu jest zbyt mało, dlatego możemy posługiwać sie tylko lekkim sprzętem - dodał. Jednak udało i dzisiaj na białostockich trasach mogli wystartować biegacze narciarscy z województw podlaskiego i mazowieckiego. Łącznie sklasyfikowano 81 osób.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

junior/ka C (2001,2002)

- Aleksandra Siemieniuk/ZSS Supraśl/UKS Puszcza i Piotr Sobiczewski/UKS Rawa Siedlce

junior/ka D (2003,2004)

- Hanna Popko i Emanuel Sosnowski oboje UKS Hubal Białystok

junior/ka E (2005 i młodsi)

- Dominika Krajcer i Igor Kowalski oboje UKS Rawa Siedlce

 OFICJALNE WYNIKI BIAŁYSTOK 11.01.2017

 

GALERIA FOTO  autor. Lech Szargiej

 

O podsumowanie zawodów poprosiliśmy odpowiedzialnego za trasy Adama Roszkowskiego - na szczęście wszystko się udało, śniegu jak widać na zdjęciach mamy niewiele, ale zawody udało się przeprowadzić wręcz regulaminowo. Mieliśmy wprawdzie dośc mroźno, na trasach temperatura oscylowała wokół 10 stopni, jednak nikt nie zamarzł - dodał żartobliwie trener białostockiego klubu. Dzieciaki dostały medale i dyplomy, postaraliśmy się także o nagrody rzeczowe dla pierwszych trójek - krótko mówiąc pierwsza liga Mazowiecko-Północna za nami.

red

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl