Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Karkonoska Liga Grupy Azoty odbyła się w jeleniogórskim Sobieszowie [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-01-12

Na trasach centrum transgranicznego w jeleniogórskim Sobieszowie odbyła się pierwsza edycja Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty. Zawody pierwotnie planowane na trasach Jakuszyc zostały przeniesione do Sobieszowa.

 

 Zawodnicy rywalizowali w kategoriach od juniora C (2001,2002) do juniora E1 czyli dzieci urodzonych w roku 2007 i młodszych, stylem kalsycznym. Zdecydowanie najlepszymi wynikami mogli pochwalić się zawodnicy z klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra, którzy zwyciężali w czterech z ośmiu rozegranych kategorii wiekowych.

 

Optymizmu nie ukrywał Piotr Skowron były zawodnik a obecnie trener MKS Karkonoszy Jelenia Góra, który, był bardzo zadowolony ze startów swoich zawodników, a także, że w końcu udało się zorganizować zawody właśnie w Jeleniej Górze (Sobieszowie).

„ Najbardziej zadowolony jestem z tego, że w końcu mogliśmy przeprowadzić zawody na naszych trasach w Sobieszowie, często bywały tu problemy ze śniegiem, jednak w tym roku jest go trochę więcej. Co do startów moich podopiecznych, praca, którą wykonujemy daje efekty i widać to właśnie po wynikach, i jestem pewny, że dalej ta praca będzie procentować”

Zapytany o najważniejsze cele na ten sezon, mówi:

Najważniejsze starty w tym sezonie to Ogólnopolskie spotkania UKSów, oraz Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które odbywają się, co roku w Białce Tatrzańskiej, a takim klubowym równie ważnym celem jest uplasowanie się w czołowej trójce klasyfikacji generalnej Biegu na Igrzyska, gdyż dysponujemy mocnym składem, który na każdym etapie szkolenia reprezentuje dobrą, równą formę i może sprawimy jakąś niespodziankę.

 

Trener MKS Jelenia Góra, przyznał, że zakończył swoją sportową karierę i skupia się teraz w 100 procentach na przygotowywaniu młodszych zawodników, którzy już w piątek wyjeżdżają do Zakopanego na kolejne starty a 18 stycznia wystartują w Opawie, gdzie będzie miała miejsce kolejna edycja Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty.

 

W zawodach wzięło udział łącznie 108 zawodniczek i zawodników w województwa dolnośląskiego.

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:

junior/ka C - Aleksandra Ciepiela z MKS Karkonosze Jelenia Góra (kategoria junior C, nie startowała)

junior/ka D - Weronika Piasecka i Bartłomiej Krawczyk - oboje MKS Karkonosze Jelenia Góra

junior/ka E - Klaudia Traczyk MKS Karkonosze Jelenia Góra i Michał Szatkowski - UKS Krokus Piechowice

junior/ka E1 - Natalia Zonnenberg - UKS Klub Sportów Góskich i Tomasz Skalski - UKS Sokołowsko.

 

WYNIKI SOBIESZÓW 12.01.2017

 

Zbigniew Stępień koordynator Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty krótko podsumował imprezę - udało nam się przygotować trasę w Sobieszowie skuterem, śniegu przez noc dosypało nawet za dużo jak na nasze potrzeby, jednak huraganowe wiatry szlejące w nocy w naszej okolicy przewiewały go z miejsca na miejsce. Na szczęście zostały go na tyle, że zawody mogliśmy przeprowadzić. Myślę, że wszyscy wyjeżdżali z Sobieszowa zadowoleni. No i do zobaczenia za tydzień w Opawie na kolejnych biegach Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty.

 

GALERIA FOTO (foto.organizator)

Natalia Surdyka

foto. Anna Reizer

 

Komentarze - 2

Mama

Opublikowano: 2017-01-13 08:05:44

Prosimy o zdjęcia

redakcja

Opublikowano: 2017-01-13 10:52:52

Bardzo proszę, zdjęcia są, dzięki uprzejmości organizatora

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl