Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM 2017: NKS Trójwieś Beskidzka, Małopolska i Śląsk wygrywają w poszczególnych klasyfikacjach [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-03-01

Dzisiaj na trasie COS w Zakopanem rozegrano ostatnią konkurencję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski Juniorów 2017 team sprinty stylem dowolnym. Czas na podsumowanie imprezy i klasyfikacje wojwódzkie, klubowe i medalowe.

 

 

Zacznijmy od najważniejszej klasyfikacji czyli klasyfikacji województw.

W Olimpiadzie Młodzieży wzieli udział zawodnicy z 7 województw : małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego i podlaskiego.

Zwyciężyło województwo małopolskie (gospodarz imprezy), którego zawodnicy i zawodniczki zdobyli łącznie 263,5 punkta. Tylko 3,5 punktu mniej zdobyli reprezentanci województwa śląskiego (260pkt). Trzecia lokata dla województwa dolnośląskiego (118,5 pkt).

Na starcie zabrakło zawodników z województw świętokrzyskiego i pomorskiego, które jeszcze niedawno miało swoich reprezentantów w biegach narciarskich. Łącznie sklasyfikowano 7 województw.

 

Inaczej niż w tabeli punktowej wygląda klasyfikacja medalowa Olimpiady.

Tutaj przewaga województwa śląskiego jest miażdżąca. Zawodnicy ze Śląska zdobyli aż 10 złotych medali, dokładając do tego 3 srebrne i 6 brązowych, czyli odnieśli więcej zwycięstw niż cała reszta stawki.

Druga w tej klasyfikacji Małopolska to dorobek 3 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych medali. Trzecia lokata to województwo lubelskie, czyli tak naprawdę MULKS Tomaszów Lubelski, młodzi biegacze narciarscy z Tomaszowa zdobyli 1 złoty, 3 srebrne i jeden brązowy. Cieszyć może fakt, że każde z województw startujących w Zakopanem wyjeżdża z conajmniej jednym medalem zawodów.

 

W punktacji klubowej zwycięża klub NKS Trójwieś Beskidzka (śląskie) z 121 oczkami na koncie. Drugie miejsce dla MKS Karkonosze Jelenia Góra (dolnośląskie), zawodnikom tego klubu zabrakło do ostatecznego tryumfu 2,5 punktu. Trzeci najlepszy klub w tej klasyfikacji to UKS Rawa Siedlce, czyli jedyny klub z województwa mazowieckiego.

Łącznie w konkurencji biegi narciarskie wzięło udział 25 klubów, z czego aż 11 z małopolski. Sześć klubów reprezentowało województwo śląskie, cztery z podkarpacia, dolnośląskie,mazowickie, lubelskie i podlaskie po jednym.

 

Zawody Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to swoisty przegląd zaplecza kadr szkoleniowych PZN, kadry młodzieżowej i kadry A. Liczba około 100 zawodniczek i zawodników startujących w Zakopanem to cały nasz stan posiadania w konkurencji biegi narciarskie w Polsce. Czy to dużo, czy mało, na 38 milionowy kraj? Wyjaśnimy jeszcze, że wprawdzie rok w rok przeprowadza się eliminacje to tej imprezy jednak od kilku lat praktycznie wszyscy startujący są kwalifikowani niejako z urzędu. Zawodników po prostu więcej nie ma !

Optymizmu tu jakoś próżno szukać, biegi niestety jako dyscyplina pogrąża się w regresie z roku na rok. Powoli wykruszają się kluby kiedyś silne i zdobywające medale seriami, nie ma już dzisiaj na Olimpiadzie Młodzieży Śnieżki Karpacz, MUKS Pod Stróżą Miszkowice czy LKS Poroniec Poronin. Nie ma ani jednego klubu np. z Zakopanego.

Czy to już koniec?

 

KLASYFIKACJE OOM i MPJ 2017

 

kace

 

Jak mantrę będziemy traktować wybrane zdania z statutu PZN i powtarzać od dzisiaj przy każdym artykule dotyczącym zawodów pod egidą PZN:

Parę wybranych zdań (dla przypomnienia) ze statutu PZN:

- PZN jest związkiem sportowym mającym za cel popularyzację i rozwój narciarstwa

- Celem związku jest organizowanie i rozwijanie narciarstwa

- Prowadzenie działalności edukacyjnej, wychowawczej i popularyzatorskiej w zakresie sportu.

 

Komentarze - 1

TAR

Opublikowano: 2017-03-03 00:22:08

Witam. Proszę o sprawdzenie przez organizatorów (biuro obliczeń)wyników punktowych OOM Klub i województwo. Bo są błędy. Wiem że w JB dwa biegi a w JA trzy biegi. Chyba że coś Ministerstwo zmieniło.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl