Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwszy dzień finału Pucharu Grupy Azoty w Jakuszycach, biegi klasykiem ze startu wspólnego [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2017-03-11

Nadchodzący weekend będzie okazją możliwością wywalczenia medali w ramach tegorocznej edycji Puchru Grupy Azoty. Dzisiaj miłościnicy biegówek zmierzyli się w technice klasycznej, na starcie pojawiły się kategorie seniorów, a także Juniorów A, B, C, D i E. Wśród Seniorów i Juniorów A obyło się bez niespodzianek, zwyciężyli faworyci - Andrzej Pradziad, Agata Warło czy Mateusz Haratyk, za to jedynie brązem musiałA zadowolić się Monika Skinder.

 

LISTA STARTOWA  na 12.03 biegi pościgowe

FOTO cz.II  (cz.I poniżej)

 

Odbywający się 11 i 12 marca finał Pucharu Grupy AZOTY to już dziewiąte i dziesiąte zawody sezonu 2017. Choć w Szklarskiej Porębie jest już wiosna, to na malowniczych trasach Polany Jakuszyckiej nadal leży spora ilość śniegu. W pierwszym dniu zawodów, w sobotę, młodzi biegacze i biegaczki rywalizowali w biegach ze startu wspólnego techniką klasyczną.

Juniorzy B mieli do pokonania trasę o długości 10 km. Trzeci na metę przybiegł Marek Welusz (SSR LZS Sokół Szczyrk / SMS Szczyrk). Do pierwszego Dawida Damiana (KS Jedność Nowy Sącz / SMS Zakopane) stracił ostatecznie 44 sekundy, choć przez jakiś czas prowadził na trasie. Welusz nie był zadowolony ze swojego występu. - To nie był mój dzień, tak czasem bywa, taki jest po prostu sport. Czegoś mi zabrakło, moja wydolność nie była najlepsza, nogi niedomagały, inni zawodnicy okazali się ode mnie lepsi, dobrze też rozegrali to taktycznie - oceniał na mecie swój występ zawodnik ze Szczyrku. - Ale ten sezon jest dla mnie udany, miałem dużo dobrych startów, cały czas byłem w czołówce - dodawał.

Bieg juniorek A w pięknym stylu wygrała Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka). Druga na mecie Justyna Pradziad (UKS Regle Kościelisko) straciła do niej aż 52,7 sekundy. Warło złapała w końcówce sezonu naprawdę wysoką formę. Przybiegła na metę uśmiechnięta, widać było, że jest bardzo zadowolona ze startu. - W końcu coś ruszyło. Niestety, w tym sezonie forma trochę mnie zawiodła, ale jestem dobrej myśli. Przede mną mój docelowy start, mistrzostwa Polski seniorów, które odbędą się tutaj, na Polanie Jakuszyckiej już 20 marca - mówiła zawodniczka z Istebnej.

Juniorki B do pokonania miały dystans 5 km. Wygrała Eliza Rucka (MKS Istebna). Elizę na rozpoczęcie treningów namówił tata. - Na nartach biegał mój dziadek, brał udział w Igrzyskach Olimpijskich, postanowiłam spróbować, spodobało mi się - opowiada Eliza.

Na mecie sobotniego biegu mówiła, że to start, z którego w tym sezonie jest jak na razie najbardziej zadowolona. - Wygrałam, mimo że biegło się ciężko, do ostatniej chwili musiałam walczyć, a trasa też nie była łatwa. Wszyscy mówili, że są na niej tylko trzy podbiegi, ale dostałam na nich naprawdę porządny wycisk - mówiła na mecie zawodniczka z Istebnej.

 

W finale Pucharu Grupy AZOTY wystartowali także najmłodsi zawodnicy. Juniorki i juniorzy E zbierali punkty w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY, w nagrodę najlepsi w gronie dwunastolatków i jedenastolatków rywalizowali w Szklarskiej Porębie. W sobotę wystartowali w biegu klasykiem ze startu wspólnego na 2 km.

Wśród chłopców najlepszy okazał się Artur Baczyński (UMKS Marklowice). - Trenuję biegi już od pięciu lat, namówili mnie na to rodzice. Biegło mi się bardzo dobrze, ale musiałem wiele z siebie dać, żeby wygrać - mówił Artur na mecie.

Najlepszą juniorką E była w sobotę Laura Wantulok (WSS Wisła). Laura zaczęła biegać na nartach, gdy miała cztery lata. Rok później wystartowała już w swoich pierwszych zawodach. - Było ciężko, bo goniła mnie silna dziewczyna, ale jakoś dałam radę - cieszyła się na mecie.

 

U seniorów bez zaskoczeń – na pierwszym miejscu zawodnik spoza Kady PZN Andrzej Pradziad, który wygrywa o 24,3 sekundy z Mateuszem Chowaniakiem i o o 59,7 sekundy z Michałem Lańdą z AZS Zakopane.

 

FOTO cz.I

 

Czołowa szóstka kategorii Senior, 10 km CL:

1. Andrzej Pradziad – UKS Regle Kościelisko

2. Mateusz Chowaniak – UKS Regle Kościelisko

3. Michał Lańda – AZS Zakopane

4. Kacper Kościelniak – AZS Zakopane

5. Łukasz Kunc – UKS Regle Kościelisko

6. Krzysztof Małkiński – UKS Hubal Białystok

 

Wśród juniorów A walka o wygraną toczyła się między Mateuszem Haratykiem a Michałem Skowronem. Ostatecznie z tarczą zmagania zakończył ten pierwszy, pokonując rywala z Karkonoszy ledwie o 0,9 sekundy. Podium uzupełnił Mikołaj Michałek z MKS Istebna (+15,6).

 

Czołowa szóstka kategorii Junior A, 10 km CL:

1. Mateusz Haratyk – NKS Trójwieś Beskidzka

2. Michał Skowron – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / SMS Szklarska poręba

3. Mikołaj Michałek – MKS Istebna

4. Wojciech Fojcik – NKS Trójwieś Beskidzka

5. Łukasz Bachleda – Obidowiec Obidowa / SMS Zakopane

6. Maciej Piergies – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

 

Damian Dawid okazał się najlepszy w kategorii Junior B rywalizującej na trasie 10 kilometrów. 6,3 sekundy – tyle stracił do niego drugi Wiktor Czaja, a w czołowej trójce znalazł się jeszcze Marek Wielusz triumfujący w Dusznikach Zdroju, ze stratą 44 sekund.

 

Czołowa szóstka kategorii Junior B, 10 km CL:

1. Damian Dawid – KS Jedność Nowy Sącz / SMS Zakopane

2. Wiktor Czaja - KS Jedność Nowy Sącz / SMS Zakopane

3. Marek Wielusz – SSR LZS Sokół Szczyrk / SMS Szczyrk

4. Maciej Zdziechowski – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

5. Bartosz Głaz – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski / SMS Zakopane

6.  Michał Boreczek – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra / SMS Szczyrk

 

W połączonych kategoriach Senior i Junior A kolejny triumf faworytki – Agata Warło pewnie rozprawiła się z konkurentkami – druga Justyna Pradziad stracił 52,7 sekundy, ale na podium miała towarzystwo koleżanki z klubu Emilii Nawary (+1:10.2).

 

Czołowa szóstka Seniorek i Juniorek A, 5 km CL:

1. Agata Warło – NKS Trójwieś Beskidzka

2. Justyna Pradziad – UKS Regle Kościelisko

3. Emilia Nawara – UKS Regle Kościelisko / SMS Zakopane

4. Joanna Waksmundzka – UKS Regle Kościelisko / SMS Zakopane

5. Róża Łyjak – MKS Karkonosze Jelenia Góra / SMS Karpacz

6. Natalia Bury – WSS Wisła / SMS Szczyrk

 

 

Eliza Rucka okazała się najlepsza w biegu Juniorek B na dystansie 5 kilometrów. Murowana faworytka, Monika Skinder, znalazła się „dopiero” na 3. lokacie, wyprzedzona także przez Klaudię Pytel ze Szczyrku. Do zwyciężczyni straciła ponad 40 sekund.

 

Czołowa szóstka Juniorek B, 5 km CL:

1. Eliza Rucka – MKS Istebna

2. Klaudia Pytel – SRR LZS Sokół Szczyrk / SMS Szczyrk

3. Monika Skinder – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

4. Marcelina Wojtyła – MKS Istebna / SMS Szczyrk

5. Justyna Stefaniuk – UKS Rawa Siedlce / SMS Szczyrk

6. Kamila Gruszka – NS Trójwieś Beskidzka / SMS Szczyrk

 

Kolejne zwycięstwo w kategorii Junior C na trasie 3 kilometrów zapisał na swoim koncie Robert Bugara z UKS Regle Kościelisko, który bardzo nieznacznie, bo o 3,8 sekundy wyprzedził Piotra Sobiczyńskiego z UKS Rawa Siedlce. Brązowy medal zdobył Emil Pleskacz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, który podium zawdzięcza 0,1 sekundy.

 

Czołowa szóstka kategorii Junior C, 3 km CL:

1. Robert Bugara – UKS Regle Kościelisko

2. Piotr Sobiczyński – UKS Rawa Siedlce  

3. Emil Pleskacz – MULKS grupa Oscar Tomaszów Lubelski

4.Bartosz Cielniak - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5.Karol Kubańda – LKS Klimczok Bystra / SMS Szczyrk

6. Grzegorz Zawada – MKS Istebna

 

Łukasz Gazurek, Jan Zawada i Bartłomiej Krawczyk – to czołowa trojka dzisiejszych zmagań w kategorii Junior D. Różnice w czołówce były jednak spore, przynajmniej między pierwszym a drugim miejscem – 40,7 sekundy, między pierwszym a trzecim – 44,1.

 

Czołowa szóstka Kategorii Junior D, 3 km CL:

1. Łukasz Gazurek – NKS Trójwieś Beskidzka

2. Jan Zawada – MKS Istebna

3. Bartłomiej Krawczyk – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

4. Michał Janocha – MUKS Podkarpacie Jedlicze

5. Oskar Finowski – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

6. Kamil Kajzar – MKS Istebna

 

Ewa Gazur wywalczyła złoty medal w kategorii Juniorek C. Na metę 30kilometrowej trasy wbiegła jednak jedynie 0,4 sekundy przed Magdaleną Kuśmierz. Kolejny medal do Ustrzyk Dolnych powędruje za sprawą Sabiny Lizis, trzeciej dziś w swojej kategorii.

 

Czołowa szóstka kategorii juniorek C, 3 km CL:

1. Ewa Gazur – NKS Trójwieś Beskidzka

2. Magdalena Kuśmierz –MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

3.  Sabina Lizis – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

4. Kinga Polityńska – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

5. Kamila Gąsienica – UKS Regle Kościelisko

6. Karolina Kohutova – NKS Trójwieś Beskidzka 

 

Na trasie liczącej 3 tysiące metrów walczyły o medale także zawodniczki kategorii Junior D. Pierwsze złoto dla swojego klubu zdobyła Hanna Popko z UKS Hubal Białystok. Srebro powędrowało do Siedlec za sprawą Rozalii Prokurat, a brąz do Ustrzyk Dolnych – tu formę potwierdziła Oliwia Buśko.

 

Czołowa szóstka Juniorek D, 3 km CL:

1. Hanna Popko – UKS Hubal Białystok

2. Rozalia Prokurat – UKS Rawa Siedlce

3. Oliwia Buśko – MKS Halicz Ustrzyki Dolne

4. Małgorzata Szalbot WSS Wisła

5. Weronika Piasecka – MKS Karkonosze Sporty Zimowe jelenia Góra

6.  Zuzanna Fujak – NKS Trójwieś Beskidzka

 

W kategorii Juniorek E także zwyciężyła jedna z zawodniczek typowana do pierwszego miejsca. Laura Wantulok, bo o niej mowa, zostawiła w pokonanym polu reprezentantkę z Tomaszowa Lubelskiego Weronikę Juzeluk (+2,6 sekundy) i zawodniczkę z Karkonoszy Klaudię Tkaczyk (+11,4 sekundy).

 

Czołowa szóstka Juniorek E, 2 km CL:

1. Laura Wantulok – WSS Wisła

2. Weronika Juzeluk – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

3. Klaudia Tkaczyk – MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

4. Karolina Kuć – MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Weronika łysko – MULKS grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Natalia Karciarz – UKS DWÓJKA Biały Dunajec    

 

WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR A

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR B

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR C

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIOR D

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIORKA A

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIORKA B

KLASYFIKACJA GENERALNA JUNIORKA C

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

------- 

Monika Skinder, Andrzej Pradziad, Mateusz Chowanak - to tylko kilka nazwisk z długiej listy zawodników i zawodniczek, którzy zmierzą się w technice klasycznej w ramach finałowych zawodów cyklu Bieg na Igrzyska - Pucharu Grupy Azoty, który zaplanowano w Jakuszycach. 10 kilometrów dla Seniorów, Junirów B oraz C. 5 kilometrów dla seniorek + Juniorek A oraz Juniorek B. 3 kilometry dla Juniorów oraz Juniorek C i D, a najkrótsza trasa - 2-kilometrowa - czeka na Juniorów oraz Juniorki C.

 

LISTA STARTOWA 

 

Początek rywalizacji o godzinie 10.00, ostatnie begi wystartują  13.15. Wyniki na bieżąco na Skipolu, a rezultaty na żywo będzie można śledzić TUTAJ.

 

Komentarze - 17

tttttttt

Opublikowano: 2017-03-10 20:25:09

co z listą? red: jest ja: nie wchodzi red: ...................... red już je

Startuje

Opublikowano: 2017-03-10 20:49:44

Lista nie dziala

t

Opublikowano: 2017-03-10 21:07:17

ja: jest

szwed

Opublikowano: 2017-03-11 12:11:04

Pytam się dlaczego lista startowa juniora E została utworzona drogą losowania , a nie na podstawie sumy punktów ze wszystkich biegów ligowych.Po co było wygrywać biegi w lidze jak to i tak nic nie dało. W sytuacji startu co 30s wszystko byłoby ok, ale jeżeli jest mas start to zawodnicy powinni zajmować miejsca startowe wg. zdobytych punktów w lidze. Strasznie Państwo Organizatorzy skrzywdziliście tych młodych ludzi, skandal,czy ktoś za to odpowie, przecież to ich główne zawody.WSTYD, kompletny brak profesjonalizmu i wyobraźni.

Rewes

Opublikowano: 2017-03-11 15:16:33

W zeszłym roku było wg list rankingowej poszczególnych lig.

speed

Opublikowano: 2017-03-13 15:01:35

Właśnie,dlaczego lista juniora E została utworzona drogą losową? Po co były zbierane punkty na Ligach! Kto wpadł na taki pomysł i dlaczego? Kiedy sie odbyło losowanie?! Tak jak wyżej napisane przez szwed jest to SKANDAL !!!!!!! Jakim prawem na drugi dzień gdzie miał być bieg pościgowy znowu był mass start, gdzie nie było nawet na przygotowanych torów??Kto o tym zadecydował,kiedy i dlaczego? Gdzie byli sędziowie gdy zawodnik zajeżdżał drogę, żeby go nie wyprzedzono? A dlaczego nie ma regulaminu dla juniorów E? Tragedia i skandal delikatnie mówiąc!!! Bardzo proszę o wytłumaczenie tego wszystkiego osoby która za to jest odpowiedzialna!!! !!!!

Kupa śmiechu

Opublikowano: 2017-03-11 14:13:16

Narodowy Program Zagłady Narciarstwa Biegowego w Polsce właśnie dobiega końca. Ktoś nazwał to finałem, a już kupa śmiechu, że to finał dla juniorów E. Powinno ich być około 60-ciu w kategorii dziewcząt i 60- ciu w kategorii chłopców, a ilu ich dzisiaj startuje?

Zawodnik

Opublikowano: 2017-03-11 16:24:17

A co z generalką juniorki D

Semer

Opublikowano: 2017-03-11 18:56:54

A co ze zdjęciami

redakcja

Opublikowano: 2017-03-11 20:18:19

Pracujemy nad tym :)

marzenia 42

Opublikowano: 2017-03-11 19:28:02

Cóż. ..generalka klubów też pozostawia wiele do życzenia. Wygrywa ilość, nie jakość. Trochę to niesprawiedliwe.

??

Opublikowano: 2017-03-11 20:23:49

Tak jest od początku BNI. Im masz więcej punktujacych zawodnikow tym lepiej. Bo nie trudno zapunktowac w gronie 25 osób na starcie:)

xx

Opublikowano: 2017-03-11 20:47:30

Boreczek to sms szczyrk, nie szklarska

Adolg

Opublikowano: 2017-03-11 22:18:13

Zdjęcia poleciały do Honolulu

redakcja

Opublikowano: 2017-03-12 00:00:46

Pierwsza częśc już jest

speed

Opublikowano: 2017-03-13 15:02:10

Właśnie,dlaczego lista juniora E została utworzona drogą losową? Po co były zbierane punkty na Ligach! Kto wpadł na taki pomysł i dlaczego? Kiedy sie odbyło losowanie?! Tak jak wyżej napisane przez szwed jest to SKANDAL !!!!!!! Jakim prawem na drugi dzień gdzie miał być bieg pościgowy znowu był mass start, gdzie nie było nawet na przygotowanych torów??Kto o tym zadecydował,kiedy i dlaczego? Gdzie byli sędziowie gdy zawodnik zajeżdżał drogę, żeby go nie wyprzedzono? A dlaczego nie ma regulaminu dla juniorów E? Tragedia i skandal delikatnie mówiąc!!! Bardzo proszę o wytłumaczenie tego wszystkiego osoby która za to jest odpowiedzialna!!! !!!!

dete

Opublikowano: 2017-03-13 23:23:06

Żeby w dobie komputerów zalegających nie tylko pod strzech, po wielu godzinach od zakończenia zawodów nie było wyników polegających na wykonaniu prostej operacji sumowania! Przy rozdaniu Oskarów i błędzie... ktoś pożegnał się z posadą! Ciekawe jak będzie u nas?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl