Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Druga edycja Biegu na Igrzyska, już w przyszłym tygodniu!

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2018-01-31

Już w przyszłym tygodniu, w dniach 5-6 lutego odbędzie się druga edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich - Bieg na Igrzyska 2018. Zawody te rozegrane zostaną na trasach biegowych w Zakopanem lub w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Decyzja o dokładnym miejscu rywalizacji podjęta zostanie późnym popołudniem w piątek, 2 lutego 2018 roku. 

 

 

Pragniemy poinformować, że informacja o tak późnym wyborze miejsca rozgrywania zawodów jest podyktowana aktualnie panującymi, niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Obecnie trasy biegowe są przygotowywane zarówno w Zakopanem, jak i w Ptaszkowej. Po piątkowej inspekcji tras organizatorzy podejmą decyzję o miejscu odbycia się II edycji Biegu na Igrzyska. 

 
Program zawodów oraz informacje o rozgrywanych konkurencjach przekażemy w kolejnym komunikacie
 
 
 
 
 
 
źródło: PZN.pl

Komentarze - 14

anna medyńska

Opublikowano: 2018-01-31 10:24:58

I chyba nastąpiło apogeum pokazania, jak bardzo zawodników i trenerow szanuje PZN...:( Czy akceptujecie to, że PZN robi z Waszych zawodników, jak również z Was samych "wariatów"? Czy akceptujecie to, że "nagle" z worka z prezentami wyskakuje data, która NIGDY nie była nawet ewentualnie proponowana w kalendarzu PZN? Czy akceptujecie to, że trasy w Zakopanem nie nadawały się na przeprowadzenie zawodów FIS ( odwołane przez ten sam PZN w dniu 29.01), a będą się nadawały na starty Waszych zawodników ( tak - im pewnie wystarczy byle jaka pętelka). Czy akceptujecie to, że do dnia 02.02, do wieczora będziecie czekać na informację gdzie rezerwować noclegi? Czy ktoś z Was widział REGULAMIN Pucharu Polski w biegach narciarskich na sezon 2017/2018 - to pytanie do trenerów. Akceptujecie to, że, jeśli chcecie, aby Wasi zawodnicy startowali w PP, to nagle i niespodziewanie ZAWSZE musicie zmieniać plany i podporządkowywać się temu, że osoba odpowiedzialna za biegi narciarskie albo czeka do ostatniej chwili, by zawody odwołać ( oj, bo znów nie udało się naśnieżyć, bo znów coś tam, itp., itd.), albo wymyśla zawody 5 dni przed nimi, nie podając ani konkretnej lokalizacji, ani dystansów. Jeśli tak, to napiszcie tutaj..bo powoli zaczynam odnosić wrażenie, że tylko mnie szlag trafia, że PZN, jego pracownicy, Komisja biegów ma tak wyrąbane na biegi..

amedynska

Opublikowano: 2018-02-01 10:06:03

wczorajsze wieczorne info z PZN: decyzja o wyskoczeniu terminu z kapelusza została podjęta na podstawie akceptacji trenerów ( nazwisk nie będę wymieniała, wystarczy, że na stronie sprawdzicie dwa czołowe nazwiska ze składu Komisji Biegów Narciarskich) Decyzję konsultowano również z trenerem W.Kołcunem, który wg PZN chce zmienić termin biegów w Tomaszowie ( nie wiem czy to prawda, zobaczymy w kalendarzu :) oraz z K.Cieślarem, który podkreślał, że organizacja takiej edycji ma sens tylko wówczas, gdy organizator zapewni 2,5km naśnieżoną porządnie pętlę, a nie znów kolejne wybryki w postaci 1km. To już kolejne zderzenie z rzeczywistością, które wyraźnie wskazuje, że adresatem wszelkich skarg i zażaleń w wielu kwestiach nie powinien być Zarząd PZN, tylko osoby, którym najbardziej powinno zależeć na tym, by ich zawodnicy mogli rywalizować w warunkach transparentnych wytycznych, wymagań, jasności powołań, zgodnie z planowanym kalendarzem, na zawodniczych homologowanych trasach a nie łąkach i polach, na odpowiednich do wieku dystansach. Jak widać, nie zależy, a jeśli nawet, to tych, którym zależy, można pewnie policzyć na palcach jednej ręki. Przykre to wszystko, ale jak widać trenerzy zamiast na realnym rozwoju zawodnika, bardziej skoncentrowani są na zdobywaniu "punktów" w zawodach przeprowadzonych bylejak, bylegdzie, bylebybyło.

Taka jest prawda

Opublikowano: 2018-01-31 11:17:55

Smutna prawda niestety, zawodnicze biegi narciarskie w Polsce powoli "umierają", moim skromnym zdaniem szkoda czasu i pieniędzy na tego rodzaju zawody, najlepszym rozwiązanie dla nas Wszystkich będzie jeżeli biegi narciarskie w naszym kraju pozostaną na poziomie amatorskim, ponieważ właśnie te biegi np. "Hetmański" , "Podhalański" i wiele innych organizowane są u nas w sposób "zawodowy". czekamy na powrót zimy to wszystko co nam pozostaje.

mnie też

Opublikowano: 2018-01-31 11:56:51

szlag trafia, gdy widzę co robią ci śmieszni ludzie z dzieciakami, ich pasją, zaangażowaniem i wysiłkiem. Dojrzewa we mnie myśl, że część trenerów ma też wyrąbane na swoich zawodników, liczy się tylko ich biznes i tu i teraz

Do pani Ani

Opublikowano: 2018-01-31 12:52:23

Pani Aniu potrzebujemy takich osób jak pani gdyby ktoś taki zajmował się biegami w Polsce na pewno sprawy miały by się inaczej. Proszę nie rezygnować liczymy na panią.Myślę że wielu się że mną zgodzi.Bez wysyłania błędów i zaniedbań nie da rady.Szkoda że nie ma u nas normalności i szacunku jeden do drugiego.

Pop

Opublikowano: 2018-01-31 14:20:38

Tak, to prawda. Pani Anna Medyńska jest dla nas zbawieniem!

?

Opublikowano: 2018-01-31 13:49:33

To znów powrót do nazwy i logo Bieg na Igrzyska? A już było Puchar Polski PZN ???

redakcja

Opublikowano: 2018-01-31 14:57:19

Czegoś takiego jak Puchar Polski nie ma i nie będzie. Info od PZN.

Zaskoczony

Opublikowano: 2018-01-31 14:44:28

Z tego co mi wiadomo, Bieg na Igrzyska to już przeszłość...

trener

Opublikowano: 2018-01-31 14:47:12

SKANDAL !!!!!!!!! Człowiek rezerwuje miejsca w Zakopanym na Slavic Cup który odwołują z powodu braku śniegu więc bierze zawodników jedzie pół Polski potrenować do Jakuszyc a tu nagle pojawia się informacja że zawody będą i to w terminie nagle wyczarowanym bo ktoś sobie wymyślił taką datę!!! To się w głowie nie mieści jak można tak ludzi w balona robić!!!!!!!!! Czy ktoś nie może się po prostu dobrać do skóry komuś kto takie abstrakcje nam funduje????? A może miejmy jaja i zbojkotujmy cały Puchar Polski. Mamy łaskawie czekać do piątku na decyzje???? Ponowne znalezienie miejsc noclegowych z Zakopanym graniczy z cudem w czasie ferii...ale to już nikogo nie interesuje Ptaszkowa nie lepsza. brak słów po prostu brak słów to już przegięcie pały na maksa!!!!

Werwa

Opublikowano: 2018-01-31 15:11:02

Zrobicie zawody w Białce przynajmniej pewny warunek i trasa 2,5 km naśnieżana i szeroka .... i komunikat o zawodach mógłby być juz dzis

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-01-31 15:15:12

Szanowni komentujący. od lat piszemy na skipolu o konieczności zmian w biegach narciarskich, zbudowaniu jakiegokolwiek systemu w naszej dyscyplinie. I co ? I ciśnie sie na usta odpowiedź na g.... Zrozumcie, że bez oporu środowiska, bez konkretnych działań nie zmieni się nic. Najbardziej żaluję, tego, że z wyjątkiem dwóch osób reszta postaci świadka biegów narciarskich pisze anonimowo. Strach wam nie pozwala na podanie swoich nazwisk? Jak chcecie coś reformować? Anonimowo? Czy myślicie, że wszystko za Was zrobi Ania Medyńska? Nie pamiętam ileż to już rozmów przeprowadziłem na ten temat, z trenerami, prezesami OZN-ów itp ludźmi, narzekają wszyscy, jednak jak przychodzi co do czego to robi się pustka. WSTYD szanowni Państwo, WSTYD. Chcecie wylewać swoje żale, bardzo proszę, jednak miejcie na tyle odwagi żeby się pod nimi podpisać!!!

laik

Opublikowano: 2018-01-31 15:47:00

Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić, czy Liga Małopolska to jakiś inny system zawodów równoległy do PZN ? Zauważyłem że odbyła się już III edycja, zawody są zaplanowane zawodnicy dostają nagrody wygląda to normalnie. Pozdrawiam.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-01-31 15:58:30

Liga Małopolska SZS to największa i najstarsza Liga Regionalna w Polsce. jak sama nazwa wskazuje jest organizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy (SZS). Głównym organizatorem Ligi i człowiekiem który to wszystko dopina jest Feliks Piwowar. Kierownikiem Ligi Stanisław Mrowca. Ja zajmuję się pozyskiwaniem sponsorów (vide Fischer i Remsport w tym sezonie) oraz stroną medialną Ligi. Ligę wspierają także samorządy lokalne poszczególnych gospodarzy edycji. Liga istniejąca już dziewiąty sezon w ostatnich dwóch latach miała wsparcie od strony Grupy Azoty, podobnie jak cztery pozostałe Ligi regionalne (przez firmę ak-pol). W tym sezonie na razie ze strony PZN są to tylko puste obietnice.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl