Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

ZSMS Zakopane i SP 3 Tomaszów Lubelski wygrywają klasyfikację drużynową IMS 2018 [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2018-03-16

Zakończone wczoraj na trasie ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich to nie tylko współzawodnictowo indywidualne ale także klasyfikacja szkół. Łącznie sklasyfikowano 66 szkół z całej Polski.

 

W kategorii dziewcząt i chłopców urodzonych w latach 2002-2004 (jeszcze w ubiegłym roku była to klasyfikacja gimnazjów) zwyciężyła Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem z dorobkiem 156 punktów.

126 punktów to z kolei zdobycz drugiej szkoły sportowej na podium czyli Zespołu Szkół Ogólnokształących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Podium uzupełnia SP nr 5 z Siedlec.

Kolejne miejsca to:

4. ZSP Istebna

5. Sp nr 1 Tomaszów Lubelski

6. SP 2 NSS Ustrzyki Dolne.

Sklasyfikowano 28 szkół w tej kategorii.

 

Druga młodsza kategoria to zawodniczki i zawodnicy urodzeni w roku 2005 i młodsi (dotychczas kategoria SP). Tutaj miażdżąca wręcz przewaga SP 3 z Tomaszowa Lubelskiego, której uczniowie zdobyli 162 punkty, prawie dwukrotnie więcej niż drudzy na podium zawodnicy SP Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, ich dorobek to 88 punktów. Trzecią szkołą jest ZSP w Istebnej. Kolejne lokaty:

4. SP Kościelisko

5. SP 5 Siedlce

6. SP Wilkowice

Warto zatrzymać się przy tej ostatniej szkole. Dorobek punktowy uczennic z Wilkowic to 62,5 punktu. Tak właśnie uczennic, ponieważ dla SP Wilkowice startowały i punktowały tylko dziewczyny. To jedyna taka sytuacja w pierwszej dziesiątce klasyfikacji szkół IMS-ów 2018 w Białce. Gratulujemy!

 

Więcej szkół oraz ich dorobek punktowy znajdziecie w tabeli poniżej

 

KLASYFIKACJA SZKÓŁ IMS 2018 BIAŁKA TATRZAŃSKA

 

Publikujemy jeszcze zaległą relację fotograficzną z dekoracji indywidualnych biegów klasykiem i łyżwą.

Zapraszamy TUTAJ  foto.Łukasz Piwowar/pifsport.pl

red

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl