Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP: Na zakończenie biegi sztafetowe wygrywa UKS Rawa Siedlce i KS AZS AWF Katowice [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2018-03-25

Ostatni start w ramach Mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej to biegi sztafetowe. Meżczyźni rywalizują na dystansie 4x7,5 km, natomiast kobiety do konania mają 4x5 km. Wśród mężczyzn zwyciężyła sztafeta UKS Rawa Siedlce, a u kobiet triumfował KS AZS AWF Katowice.

 

GALERIA FOTO  ponad 140 zdjęć z dzisiejszych zawodów, z trasy oraz z dekoracji. Zapraszamy!

 

Wśrod mężczyzn najlepszą sztafetą dnia dzisiejszego była UKS Rawa Siedlce, w składzie Daniel Iwanowski, Maciej Staręga, Arkadiusz Posiadała, Paweł Klisz. Zwyciężyli oni z przewagą czterech sekund nad KS AZS AWF Katowice (Dawid Bril, Jan Antolec, Wojciech Pelczar, Kacper Antolec). I to między tymi sztafetami do końca trwała rywalizacja o zwycięstwo. Na miejscu trzecim zawody zakończyła reprezentacja UKS Regle Kościelisko,(Mateusz Chowaniak, Andrzej Pradziad, Marcin Rzeszótko, Łukasz Kunc) jednak strata tego zespołu to juz niespełna minuta. 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet rywalizacja nie była już tak zacięta. KLub AZS AWF Katowice od początku miał sporą przewagę nad innymi zespołami, co było miedzy innymi za sprawą startu Justyny Kowalczyk. Zespół opbiegł w składzie Magdalena Czusz, Justyna Kowalczyk, Katarzyna Stokfisz i Martyna Galewicz. Na miejscu drugim ze stratą niespełna dwóch minut znalazł się zespół  LKS Markam Wiśniowa-Osieczany. Miejsce trzecie padło łupem MKS Halicz Ustrzyki Dolne, jednak strata była już dosyć spora. 

WYNIKI KOBIET

wyniki dzięki firmie datasport.pl

 

Natalia Surdyka

 

foto:  Anna Karczewska (PZN)

 

Komentarze - 24

Z moich podatków

Opublikowano: 2018-03-25 11:29:48

Pytam kolejny raz dlaczego nie startowała E. Marcisz i A. Warło (Galewicz pojawiła się w sztafecie). Czy Redaktor Kuba może odpowiedzieć na to pytanie?

wow

Opublikowano: 2018-03-25 11:46:06

I jaki sens ma taka rywalizacja skoro tak naprawde Starega i Kowalczyk odebrali szanse innym ekipom choć za sobą mieli słabych zawodników? Czy nie sprawiedliwiej było zrobić biegi na 5 km i 7,5 km w obu stylach i przydzielić medale najlepszym? No a te druzynowki dla klubów tylko zsumować skoro klub z tego chyba finansowanie dostaje.

Fajnie

Opublikowano: 2018-03-25 12:27:40

ale fajnie ze można sobie pisać i komentować , My słabi ludzie dziękujemy bardzo za taką możliwość , będziemy krytykować WSZYSTKICH i WSZYSTKO cokolwiek by się nie działo ,pozdrowienia dla redakcji

Brzytwa

Opublikowano: 2018-03-25 13:28:27

WOW jesteś tępy!!!

wow

Opublikowano: 2018-03-25 14:52:42

Możliwe. Tylko dlaczego jako podatnik mam sponsorować stypendia słabym zawodników jednocześnie OKRADAJĄC lepszych zawodników? Dlaczego jako kibic nie mam prawa wiedzieć kto naprawde biega najlepiej klasykiem a kto łyżwą i komu warto kibicować?

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-03-25 16:15:44

Jakie stypendium mi pan sponsoruje?

wow

Opublikowano: 2018-03-25 16:35:44

Ktos tu pisał o stypendiach. Więc są czy ich nie ma? No i dziwne ze druzynowki w biegach są a w skokach i kombinacji juz dawno nie ma.A jesli chodzi o fakty to ktos z redakcji potrafi przedstawić najlepsze 10 indywidualnie w każdym stylu czy to jest tabu?

...

Opublikowano: 2018-03-25 16:56:02

być może WOW jest mieszkańcem Siedlec i jakaś cząstka jego podatków jest potem w stypendiach fundowanych przez miasto. No chyba, że Siedlce mają własną mennicę i ich system podatkowy nie podlega ogólnokrajowym ustawom. Who knows :) Jednak strasznie WOW marudzisz tutaj, czepiając się już dosłownie wszystkiego. Ciekawe dlaczego anonimowo...

nie

Opublikowano: 2018-03-25 14:17:39

nie, bo wtedy kilka osób ze zwycięskich sztafet nie dostałoby stypendium burmistrza, starosty czy tam wójta :)

czytane wczoraj

Opublikowano: 2018-03-25 14:32:15

Wieczorem chciałem tak sobie zobaczyć wyniki w polskich biegach narciarskich z lat 2008, 09,10 i tak ku współczesności. Zupełnie przypadkowo wpadł mi w oko jeden komentarz pod tekstami i wynikami z lat ubiegłych, wiecie co? - komentarze z roku 2008 można wkleić pod tekst z tego roku i nikt nie zorientuje się, że to ktoś napisał 10 lat wstecz. Jak kochani myślicie o czym to świadczy?

OMEN

Opublikowano: 2018-03-29 16:26:39

To świadczy, że minęło 10 lat i jesteśmy o 10 lat starsi. Poza tym nic się nie zmieniło. :-D

Prośba do redakcji Skipola

Opublikowano: 2018-03-25 15:47:31

Droga Redakcjo Skipola, czy naprawdę nie możecie ostatecznie wyłączyć możliwości komentowania w tej formule, w jakiej się to obecnie dzieje... Nie jestem ani zawodnikiem, ani działaczem, ani sędzią, ani rodzicem, ani sponsorem, ale mam dość tego anonimowego hejtu na wszystko i wszystkich - nie podoba mi się jakiś zawodnik - jadę po nim, nie lubię związku - jadę po nich, nie lubię trenera - domagam się jego głowy. Może czas z tym skończyć, bo to zniechęca czytelników do odwiedzania portalu... Ze sportowym pozdrowieniem! Anonimowy nie-hejter;)

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2018-03-25 16:01:32

Myślę, że wystarczy nie czytać ;) Tak poważnie to od czerwca Komenty będą tylko przez FB I TWEETERA.

wow

Opublikowano: 2018-03-25 16:44:05

Po tym jak Justyna Kowalczyk praktycznie zakończyła karierę mozna i newsy zaszyfrować bo raczej nikogo to interesować nie będzie. Szkoda tylko tych młodych bo będą bezbronni

carbon

Opublikowano: 2018-03-25 21:20:23

A po co mieszać w to jakiś fejsbuk czy tłiter, przecież to nie polskie.

abc

Opublikowano: 2018-03-27 10:54:16

Przepraszam za dygresję (inspirowaną jednak nieco przez Redaktora): Szkoda, że komentowanie będzie przez Facebooka. Nie lubię logowania przez FB do wszystkiego, co się teraz w internecie pojawia. Jestem na FB odkąd Nasza Klasa przestała być hitem polskiego internetu i od tamtego czasu nie zmieniłem w zasadzie formuły uczestnictwa w FB - komentowania w grupie znajomych, udostępnianie ciekawych artykułów i "lubienie" aktywności innych osób. Nigdy do niczego nie zalogowałem się przez FB, bo nie chcę łączyć światów, by jedna firma wiedziała o mnie wszystko. Odrobinę prywatności chciałbym też zachować wobec znajomych z FB. Wiem, że FB pozwala zarządzać widocznością własnych aktywności, jednak trudno mieć pewność, że wszystko, cokolwiek kliknę lub napiszę w innym miejscu netu, wyświetla się (bądź nie wyświetla) zgodnie z moją wolą na FB. Zaznaczam, że nie uczestniczę w hejtowaniu (poza standardowym ;-), stonowanym utyskiwaniem od czasu do czasu na PZN) i w związku z tym nie uważam, bym musiał firmować moje wypowiedzi nazwiskiem. Jak będę miał coś naprawdę bardzo ważnego do napisania, to się podpiszę albo wyślę maila do redakcji. Może lepiej zrobić tak, jak jest z pisaniem postów na forum biegówek, czyli logowanie z użyciem niezależnego użytkownika i konta email. Redakcja będzie mnie z łatwością identyfikować i w razie konieczności uciszy. Z pozdrowieniami. abc (jak zauważyłem niejedyny na Skipolu), prywatnie amator biegówek

NEMO ten

Opublikowano: 2018-03-29 16:17:39

Przyłączam się do rzeczowego wpisu "abc". Miło, że czasami pojawiają się tak formułowane wpisy na forum. Przenosząc całkowicie dyskusję na FB i TT może się ona całkowicie zakończyć lub ograniczyć do obecnej tam już - toczącej się w gronie raptem kilku osób nieukrywających swojej tożsmości... Mimo hejtu, który oczywiście jest karygodnym skutkiem ubocznym prowadzonych dyskusji, sam fakt otwartej dyskusji-łącznie z przytaczaniem konkretnych nazwisk działaczy, moim zdaniem już wpłynął na podniesienie świadomości niedoinformowanej części środowiska BN o przyczynach "bałaganu" około biegów narciarskich w Polsce. Nie uważam za karygodne przytaczanie we wpisach nazwisk ludzi, którzy zajmują publiczne stanowiska, a ich działania lub zaniechania pozostawiają wiele do życzenia. Skoro nikt ich z tego nie rozlicza - robią to internauci wprost na forum. Nie ma w tym nic dziwnego. Odnoszę wrażenie, że postulującymi o zamknięcie forum w jego obecnej formie są właśnie główni bohaterowie treści wpisów. Nie słyszałem, żeby któryś z w/w wytoczył sprawę sądową zarzucając anonimowemu autorowi kłamstwa, oszczerstwa czy pomówienia w publikowanych na forum skipol wpisach. Być może jednak nie było do tego podstaw... ? Szkoda natomiast, że krytyka faktów przeplata się z bezsensownym karygodnym hejtem pod adresem zawodników. Należy się spodziewać, że w większości anonimowi cały czas trenerzy dzieci i młodzieży całkowicie zamilkną w swej frustracji, bo przecież nie zaczną krytykować komisji biegów wprost z imienia i nazwiska... ;-) Podsumowując- kiedyś byłem zwolennikiem ograniczenia FORUM - zmieniłem jednak zdanie.

Druga Prośba do redakcji Skipola

Opublikowano: 2018-03-26 14:35:21

Redakcjo, a możecie przepuszczać tylko te wpisy, które opisują jak w polskich biegach jest cudownie? Jest szansa, że zachęci to zniechęconych do Waszego portalu i zatrzymacie tych dotychczas jeszcze wiernych. Poza tym krytykowanie jest obecnie niemodne - zwłaszcza czegoś co świetnie funkcjonuje. Cała "zagranica" ma jedynie błędne o tym wyobrażenie i opłaca garstkę polskich hejterów szkalujących naszych niezłomnych działaczy - przy okazji obrywa się zawodnikom. Z fotorelacji wynika, że impreza i atmosfera.. na miarę odbierania kryształowej kuli. Tak trzymać, grunt to dobra zabawa. Nawet Królowa się przekonała i świętuje zakończenie sezonu na polskim piastowskim gruncie. I po co ścigać się z jakimiś Klaebami i Bolshunovami, albo latać w powietrzu ćwierć kilometra na nartach i zarywać zdrowie dla jakichś szklanych figurek? Chyba nie dla kasy. Stypendia (szczyt marzeń) wszyscy z tych fotek dostaną od Burmisztów/Prezydentów - sami sobie szklane dzbanki kupią. Trenerzy też coś kupią. Poszerzanie grona zawodników grozi tym, że trzeba będzie wymyślać nowe konkurencje MP dla obdzielenia medalami. Jest OK, po co zmieniać coś co świetnie funkcjonuje? OMEN PS Czy wiadomo coś czy PZN dla dziewczyn zamierza wprowadzić kategorie wagowe?

filozof

Opublikowano: 2018-03-25 15:54:34

Piszcie sobie , pisanie to także sport bardzo wyczerpujący i wymagający, a jeżeli piszecie to znaczy że bardzo kochacie ten sport ogromny szacun dla Was

Abw

Opublikowano: 2018-03-25 16:04:47

PODATNIKU , trenuj ,biegaj ,wygrywaj zdobywaj stypendia i nagrody jako podatnika bardzo mnie to ucieszy bo przynajmniej wiem na co zostaną przeznaczone moje pieniądze ,

śnieg

Opublikowano: 2018-03-25 18:57:33

do zobaczenia w nowym sezonie, 2018/19 ja będę a Wy?

Brawo Skipol

Opublikowano: 2018-03-27 05:29:46

Zlikwidujcie rubrykę komentarzy facebook i twitek musi komentatorom wystarczyć

NEMO ten

Opublikowano: 2018-03-28 12:42:30

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi... :-D Natomiast hejtu nie należy tolerować!

Zainteresowany

Opublikowano: 2018-03-27 13:18:41

Droga Redakcjo, wiadomo coś kiedy będą ustalane kadry narodowe na przyszły rok?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl