Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg na 5 km - relacja ze Szklarskiej Poręby

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2019-12-31

179 osób z sześciu krajów wzięło udział w Biegu na 5 w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. Wystartowali w nim biegacze zarówno bez nart, jak i na nartach. To były ostatnie zawody  zorganizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów w 2019 roku i pierwsze w sezonie zimowym 2019/20.

 

 

 

Liczył się dystans pełnych pętli pokonanych w ciągu pięciu godzin. Można było wystartować o wynzaczonej porze razem z innymi, ale także później, indywidualnie, z czego zresztą kilka osób skorzystało. Trasa pętli liczyła prawie pięć i pół kilometra. Składała się z Dolnego Duktu i Górnego Duktu, stykających się ze sobą w pobliżu Polany Jakuszyckiej oraz Rozdroża pod Cichą Równią. Dystans każdy wybierał sam.

 

- Trasa była dobrze przygotowana, pogoda dopisała – mówił na mecie, po niemal pięciu godzinach biegu narciarskiego, Piotr Maranda. Dystans 10 okrążeń, czyli prawie 55 kilometrów, założył sobie od początku. Gdy pokonywał pętlę po raz czwarty, miał kryzys i “niedoróbkę” czasową. Potem jednak odbudował się. Swój plan wykonał. Wystartuje w 44 Biegu Piastów na 50 km.

 

Tuż za panem Piotrem finiszował – także po 10 pętlach, czyli 55 km – Damian Rogoziński. Okazał się najmocniejszym biegaczem bez nart. Ostatnie kilometry pobiegł szybko, na mecie widać było, że dał z siebie wiele. Start w Biegu na 5 traktował jako element przygotowań do 240-kilometrowego Biegu 7 Szczytów latem 2020 roku podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich.

 

-  Kopny śnieg – niezła siła biegowa! - skomentowała zwyciężczyni Jakuszyckiego Półmaratonu podczas Letniego Biegu Piastów Karolina Obstój, która pokonała bez nart 22 km.

 

W Biegu na 5 uczestniczyło 179 osób z Polski, Anglii, Czech, Belgii, Białorusi i Włoch. Dwie trzecie pobiegły bez nart. Śniegu niestety nie jest jeszcze za wiele, więc choć udało się wycisnąć ratrakiem tory, warunki do biegania na nartach dalekie są od idealnych. Z tego powodu niektórzy biegacze narciarscy, jak na przykład wielokrotny uczestnik Biegu Piastów Wiesław Dul, wybrali bieg bez nart.

 

Partnerem Biegu na 5 był Dolny Śląsk. Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza na następne zawody: Bieg dla Kobiet i Mężczyzn, który odbędzie się 11 stycznia 2020. Dzień po nim Bieg dla WOŚP. Zapisy na oba te wydarzenia otwarte na www.bieg-piastow.pl. 

 

 

 

 

 Bieg na 5 (29.12.2019, niedziela)

 

Najdłuższy dystans (10 okrążeń – prawie 55 km) pokonali:

 

Na nartach: Andrzej Maranda, Łódź, czas: 4:52:10

 

Bez nart: Damian Rogoziński, Xenico Pharma Świebodzice, czas:  4:55:44

 

1 osoba przebiegła 50 km (9 okrążeń), 2 osoby – 44 km (8 okrążeń), 4 osoby – 39 km (7 okrążeń), 8 osób – 33 km (6 okrążeń), 14 osób – 28 km (5 okrążeń), 25 osób – 22 km (4 okrążenia),  34 osoby – 17 km (3 okrążenia), 38 osób – 2 okrążenia (11 km), 53 osoby – 5.5 km (1 okrążenie).

 

zdjęcie: Krzysztof Gulbinowicz/Bieg Piastów.

źródło: organizator 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl