Puchar Polski: biegi stylem klasycznym w Mucznym [WYNIKI]

2020-01-11

11 stycznia rozpoczęły się w Mucznym zawody Pucharu Grupy Azoty. Dzisiejszy dzień upłynął pod znakiem długich biegów stylem klasycznym.

W kategorii seniorów zwyciężył Oskar Wysocki z czasem 41:01.32. Drugie miejsce zajął Kacper Janowski a trzecie Filip Łyjak.

W rywalizacji seniorek wygrała Catherine Spienburg, pokonując drugą, Annę Żółtak, o 1:12.27. Trzecie miejsce zajęła Anna Bielecka.

Najlepszą juniorką A dzisiejszego biegu okazała się Magdalena Kobielusz. Drugie miejsce zajęła Marcelina Wojtyła. Na najniższym stopniu podium stanęła Ewelina Kołodziej.

Grzegorz Zawada zwyciężył w rywalizacji juniorów A. Srebrny medal trafił do Wojciecha Wojtyły. Natomiast brązem będzie musiał się zadowolić Wojciech Damian.

Bieg juniorek B wygrała Anna Berezecka z MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski przed Laurą Legierską i Oliwią Buśko.

U juniorów B najlepszym okazał się również zawodnik MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski, Bartosz Cielniak. Drugi na metę dobiegł Artur Bożek z LKS Klimczok Bystra. Najniższy stopień podium to Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Daria Szkurat zwyciężyła bieg w kategorii juniorek C. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Fujak ze stratą 41.27s. Trzecie miejsce zajęła Maria Jakubiec.

W kategorii chłopców zwyciężył Jan Zwatrzko z UKS Regle Koscielisko. A w kategorii dziewcząt zwyciężyła Kamila Haratyk.