Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Polski Amatorów- 4. XC Uphill Turbacz wygrywają Justyna Kowalczyk i Jan Antolec [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2020-02-02

W Obidowej odbyła się czwarta edycja XC Turbacz Uphillu w ramach Puchar Polski Amatorów. Zawody obywały się stylem klasycznym. Na starcie stanęło 165. zawodników, którzy mieli do pokonania ponad 11 kilometrów z przewyższeniem wynoszącym pona 500 metrów. Uphill Turbacz to z pewnością najcięższy bieg w Polsce.

 

 

Bieg w kategorii OPEN wygrał Jan Antolec z klubu ED System Bauer. Około 40 sekund straciła do Antolca nie kto inny jak Justyna Kowalczyk, która w pokonanym polu zostawiła dużą grupę naszych najlepszych amatorów. Jednak panowie, jak przegrywać to z mistrzynią. Trzecia lokata w OPEN to Robert Faron z Zalesia reprezentujący nasz skipol.pl TEAM.

 

Jeżeli chodzi o klasyfikację amatorów to najlepszym amatorem na mecie był Robert Faron. Druga lokata to Tomasz Garbień z Wiśniowej ( 16 batalion Powietrzno-Desantowy Kraków), trzeci Marcin Węgrzyn.

 

Trzy najszybsze panie to Jolanta Targosz z Technikum TEB Edukacja, Monika Judka z XC Sport Team i Magdalena Andrzejewska z Janowic Wielkich reprezentująca Centrum Treningowe Retro.

 

Bieg ukończyło 165 uczestników co uznajemy za bardzo dobry wynik, jeżeli chodzi o frekwencję. Trasa trudna w normalnych warunkach, dzisiaj dała wyjątkowo w kość uczestnikom. Zima, a raczej zimowa wiosna, roztapiała śnieg w iście ekspresowym tempie, było miejscami bardzo miękko, tak, że na trasie, która normalnie przypomina beton, kije potrafiły zapadać się do połowy długości. Jednak takie drobiazgi nie zniechęcają twardzieli, którzy odwazyli sie powalczyć i wygrać z Turbaczem. I tego gratuluję uczestnikom, jesteście wielcy.

 

WYNIKI

 

Wyniki poszczególnych kategorii Pucharu Polski Amatorów podamy jutro, czekamy na oficjalne i potwierdzone.

pamiętajcie, ze już 15 lutego widzimy się na MP Amatorów w Zakopanem.

 

W zawodach startowało jak zwykle kilku naszych teamowych zawodników, poniżej prezentujemy ich wyniki w kategorii OPEN:

3. Robert Faron - Zalesie

18. Dariusz Ślaga - Zakopane

21. Ireneusz Rabski - Skomielna Biała

33. Tadeusz Majoch - Zakopane

38. Piotr Porębski - Rybnik

 

red

Komentarze - 15

edo z kopy

Opublikowano: 2020-02-02 21:32:38

Zawsze, no może ostatnimi czasy na MP obecni bywali trenerzy kadr narodowych. To nie był raczej dobry obyczaj a raczej obowiązek.

:))))

Opublikowano: 2020-02-02 22:34:24

:))) Ale Mistrzyni nie jest trenerem, tylko asystentem - tak by ci odpowiedziała zapewne. Prawda i sprawiedliwość jest tylko jedna pamiętaj - zawsze po stronie pani Kowalczyk.

Adam Sosna

Opublikowano: 2020-02-02 23:27:46

Listę obecności podpisywali??:):)

Wow

Opublikowano: 2020-02-02 23:19:10

Edo z kopy ty coś wypiłeś? Komentujesz Puchar Polski Amatorów? Czy tak przypadkowo tu wlazłeś i piszesz co ci ślina na język przyniesie?

Stanisław

Opublikowano: 2020-02-02 23:39:16

Zwracam uwagę, żeby nie przepisywać bezmyślnie do rankingu punktów kategorii M5, startował Słowak i uwzględniono go w klasyfikacji MP Amatorów.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2020-02-03 10:40:03

Poleku, jak mawiał Gustlik. Dla nas najważniejszy jest ranking PPA.

Ewa

Opublikowano: 2020-02-03 01:26:34

A czemu po raz kolejny w zawodach PPA w kategorii K2 są uwzględnione zawodniczki z rocznika 2001 nieodpowiadające tej kategorii według regulaminu i tym bardziej nieuwzględniane później w klasyfikacji generalnej PPA? Nie chcę się czepiać, ale regulamin powinien być albo zmieniony albo przestrzegany, bo w ten sposób wprowadza się tylko w błąd innych zawodników tej kategorii.

stary biegacz

Opublikowano: 2020-02-03 21:05:09

racja, racja, ale to nie pierwszy raz w tym sezonie, regulamin swoje a zawody swoje i tez sie zastanawiam czy osoby z licencją w ogóle powinny byc brane pod uwage w kategoriach wiekowych zawodów PPA jeśli w regulaminie jest właśnie że tylko w open, a na zawodach to na podium stoją i są na listach w kategoriach

tuptak

Opublikowano: 2020-02-03 09:24:08

Kolejne zawody, na których organizatorzy chcą się dorobić. Wpisowe kosmiczne! W zamian medal ze sklejki - znakomity na podpałkę. Panie i Panowie organizatorzy ogarnijcie się, macie ogromy atut w postaci trasy. Doceńcie też amatorów, wybierzcie jakiś cywilizowany pomiar czasu (najlepiej taki który jest w stanie zabezpieczyć prawidłowo swój sprzęt - tak żeby nie robił krzywdy zawodnikom i nie niszczył ich sprzętu- łamał kijów).

Kaśka

Opublikowano: 2020-02-03 14:00:01

Zgadzam się!!! Taki medal to aż wstyd gdzieś w domu powiesić, bo wygląda jakbym go sobie sama zrobiła i nie pasuje do pozostałych z innych biegów. Wpisowe wysokie, a w pakiecie woda i przeterminowane pastylki miętowe. To już darujmy sobie takie pakiety startowe, bo to nawet obok pakietu nie stało. I za takie wpisowe chyba też uzbierałoby się chociaż na pamiątkowe medale dla trójki najlepszych z każdej kategorii wiekowej, nie mówiąc już o upominku. Dyplom, który ma się schować do plecaka i z nim zjechać z turbacza chyba nie jest najlepszym pomysłem, a medal, który byłby fajną pamiątką dla rywalizujących i walczących o podium zawodników dużo przecież nie kosztuje...

kawulok

Opublikowano: 2020-02-03 19:10:20

Jeszcze niestety wpadka z tymi pamiatkowymi medalami dla połowy zabrakło bo gdzieś zagineły-poprawcie się za rok .

biegacz

Opublikowano: 2020-02-03 21:37:46

Medal rzeczywiści nie najlepszy ale nie o to tu chodzi Kaśka Justyna Kowalczyk nie marudziła... a co do kosztów imprezy wy chyba nie zdajecie sobie sprawy ile kosztuje organizacja takiej imprezy i gdyby nie paru zakręconych ludzi to nie było ani trasy ani zawodów a tacy malkontenci jak co nie którzy na pewno nie motywują do rozwijania takich inicjatyw...

Kaśka

Opublikowano: 2020-02-04 20:52:54

Justyny Kowalczyk proszę w to nie mieszać, to zupełnie inna liga. My tu mówimy o zwykłych amatorach, dla których takie zawody to duże wydarzenie i osiągnięcie i chcieliby być odpowiednio docenieni za swój wysiłek. Nie krytykuję samych zawodów, organizacji, trasy, bo było wspaniale i doceniam przygotowanie całego wydarzenia, jednak uważam, że pamiątkowe medale dla trójki najlepszych w każdej kategorii to ani drogie ani skomplikowane rozwiązanie mogące dać dużo satysfakcji zaciekle walczącym zawodnikom. Przykro było patrzeć jak drugie i trzecie miejsca nawet w klasyfikacji Open schodziły z podium z samym dyplomem...

Amator biegania

Opublikowano: 2020-02-04 22:45:18

NA STRONIE XC TURBACZ JEST KOMUNIKAT Z PEZEPROSINAMI I INFORMACJĄ ABY KAZDY KTO NIE DOSTAŁ MEDALU W WIADOMOSCI MAIL LUB SMS WYSLAŁ ADRES, A ORGANIZATOEZY PRZEŚLĄ MEDAL. TAK ŻE PANI Kasiu ....

Kaśka

Opublikowano: 2020-02-05 18:10:33

PANIE AMATORZE BIEGANIA JA NIC NIE PISAŁAM O BRAKU MEDALI DLA POŁOWY ZAWODNIKÓW, TAKIE RZECZY SIĘ ZDARZAJĄ I NIE MAM O TO PRETENSJI, PISAŁAM O MEDALACH DLA NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW BĘDĄCYCH NA PODIUM, A TO ZUPEŁNIE COŚ INNEGO. TAK ŻE PANIE AMATORZE BIEGANIA PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM NASTĘPNYM RAZEM ....

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl