Złotymi medalistami OOM Patrycja Wąchała i Tomasz Kaczmarzyk.

2010-02-20

Dzisiaj na Olimpiadzie Młodzieży rozegrano biegi narciarskie na 5km stylem klasycznym.Złoto zdobyli Patrycja Wąchała z LKS Witów Mszana Górna i Tomasz Kaczmarzyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

Zarówno juniorki jak też juniorzy B mieli do pokonania dystans 5 kilometrów stylem klasycznym.

Zwyciężczyni Patrycja Wąchała osiągnęła czas 19:34,10 minuty.Medal srebrny ze stratą 14,5 sekundy wywalczyła Karolina Gazurek z MKS Istebna.Medal brązowy zdobyły dwie zawodniczki Nina Grzebisz z UKS Rawa Siedlce i osiągając ten sam czas Marzena Maciulewicz z UKN Pod Stróżą Miszkowice5.-Dominika Hulawy-MKS Istebna6.-Anna Pradziad - AZS AWF Kraków Zakopane.

W kategorii juniorów B srebrny medal zdobył Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra, jego strata do zwycięzcy to prawie 10 sekund.Medal brązowy wywalczył Mariusz Dziadkowiec-Michoń, zawodnik KS Śnieżka Karpacz.Kolejne miejsca w „dyplomowej szóstce” zajęli:4.-Rafał Matuszny- MKS Istebna5.-Sven Rakoszek - UKS Karlik Przezschlebie6.-Robert Bieda - UKS Sołtysianie Stare Bystre.