Beata Szymańczak i Mateusz Ligocki wygrywają na Kubalonce.

2011-12-30

Drugi z rozegranych dzisiaj biegów narciarskich -Bieg Sylwetrowy Kubalonka 2011-został rozegrany dzisiaj na trasach Kubalonki.
Zawody, które pierwotnie planowano jako wewnętrzny sprawdzian śląskich klubów zamienił się w spore międzynarodowe zawody z udziałem 186 biegaczy narciarskich, także z Czech.
W biegu OPEN na dystansie 7,5 kilometra stylem dowolnym, w którym startowali seniorzy, juniorzy A i B zwyciężył zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka, członek kadry narodowej Mateusz Ligocki (FOTO).
Mateusz o 1,4 sekundy wyprzedził swojego klubowego kolegę Krzysztofa Kukuczkę i o 3,1 sekundy zawodnika z Czech Adama Fellnera.
Najlepszym juniorem B okazał się Marek Skatuła z UMKS Marklowice.
W biegu OPEN kobiet wygrała Beata Szymańczak reprezentująca AZS AWF Katowice,przed juniorką B z Tomaszowa Lubelskiego Małgorzatą Żółkiewską i Anną Słowiok także z katowickiego AZS-u.