Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sprint Slavic Cup w Szczyrbskim Plesie dla Czechów.

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2012-01-07

Rozgrywane w Szczyrbskim Plesie na Słowacji zawody cyklu Slavic Cup, które pierwotnie miału odbyć się w Zakopanem - sprint stylem dowolnym wygrali reprezentanci Czech Karolina Grochova i Ales Razym.

W finale kobiet Grochova triumfowała przed swoją rodaczką Petrą Novakovą. Na trzecim i czwartym miejscu finiszowały reprezentantki Polski Sylwia Jaśkowiec i Agnieszka Szymańczak, Szymańczak upadając 200 metrów przed metą straciła szanse na walkę o lepsze miejsce na finiszu.


Kolejne cztery nasze zawodniczki Marcela Marcisz,Justyna Mordarska ,Martyna Galewicz i Natalia Grzebiszzajęły miejsca w pierwszej dziesiątce.Marcela, która wraca na trasy po urodzeniu dziecka została sklasyfikowana ostatecznie na szóstym miejscu, ósme miejsce w zawodach dla Justyny Mordarskiej.Galewicz zajęła miejsce 9 ,a pierwszą dziesiątkę zawodów zamknęła Natalia Grzebisz.

W finale mężczyzn rywalizowało 3 Czechów i jeden reprezentant Polski. Ales Razym (FOTO) pokonał swojego rodaka Dusana Koziska. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Staręga, a 4 był Ondrej Horyna.

Kolejne miejsca to niemal  identyczna sytuacja jak u kobiet, także dwójka naszych zawodników na miejscach 6 i 8 w końcowych wynikach.Dużą niespodziankę sprawił Krzysztof Stec, który przez całe lato borykał się z poważnie zranioną przez lekarzy nogą.Jego ósme miejsce to największa niespodzianka zawodów.Na szóstym miejscu został sklasyfikowany Michał Wróblewski.Ostatnim Polakiem w pierwszej dziesiątce zawodów jest Sebastian Gazurek na miejscu dziewiątym.

p.s Dla niebędących w temacie ,daty urodzenia pierwszej szestnastki na wynikach mężczyzn to pomyłka!

WYNIKI KOBIET

WYNIKI MĘŻCZYZN

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl