Gimnazjada i Igrzyska Młodzieży Szkolnej województwa podkarpackiego [WYNIKI + GALERIA]

2013-02-28

W dniach 26-27 lutego na trasach w Ustianowej Górnej rozegrano Gimnazjadę oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej województwa podkarpackiego.

Jako pierwsi we wtorek 26-ego, na dystansie 3km, rywalizowali gimnazjaliści.

Wśród chłopców zwyciężył Rafał Szymbara, drugie miejsce zajął Maciej Pierges, obaj NSS Ustrzyki Dolne. Na miejscu trzecim uplasował się Marcin Penar, a z czwartym czasem linię mety przekroczył Wiktor Penar - najlepszy zawodnik z rocznika 1998 (obaj Gimnazjum Klimkówka). Miejsce piąte zajął Karol Fundanicz NSS Ustrzyki Dolne, a szósty był Kacper Smyka Gimnazjum Jedlicze.
W roczniku 1998 drugie miejsce zajął Patryk Jakieła, a trzeci był Michał Krzanowski, obaj Gimnazjum Lubatowa.
Natomiast pośród urodzonych w 1999 roku najlepszy rezultat uzyskał Paweł Sałosz NSS Ustrzyki , drugi był Michał Szwast Gimnazjum Lubatowa, a trzeci Maciej Buśko NSS Ustrzyki.

Na podstawie sum czasów czterech najlepszych zawodników z danej szkoły utworzono klasyfikację zespołową, czyli potencjalną sztafetę (wirtualną). W klasyfikacji tej zdecydowanie zwyciężyła Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych wyprzedzając Gimnazjum Lubatowa i Gimnazjum Klimkówka.

Wśród dziewcząt podium dla zawodniczek z NSS Ustrzyki. Zwyciężyła Natalia Zając, przed Marceliną Zwarycz i Pauliną Mocur. Na miejscu czwartym uplasowała się Kamila Cichoń, piąta była Julita Zając, a szósta Klaudia Cichoń wszystkie Gimnazjum Lubatowa.
Najlepszą zawodniczką z klasy II gimnazjum (rocznik 1998) okazała się Oliwia Bril G. Jedlicze wyprzedzając Justynę Chmielowską NSS Ustrzyki i Paulę Pasterczyk G. Jedlicze.
Wśród dziewcząt z klas I (rocznik 1999) najlepszy czas uzyskała Zuzanna Wójtowicz NSS Ustrzyki, druga była Justyna Dul Gimnazjum Nr 1 Ustrzyki Dolne, a trzecia Patrycja Józefowicz G. Klimkówka.

W klasyfikacji zespołowej dominacja NSS Ustrzyki Dolne, drugie miejsce dla Gimnazjum Lubatowa, a trzecie Gimnazjum Jedlicze.

WYNIKI GIMNAZJADA

W środę 27-ego na trasach w Ustianowej, na dystansie 2km, rywalizowali uczniowie i uczennice ze szkół podstawowych.

Wśród chłopców zwyciężył Alan Ciborowski SP nr 2 Jasło, drugie miejsce zajął Kacper Fundanicz, a trzeci był Karol Chwostyk, obaj SP Ustianowa. Miejsce czwarte zajął Maciej Giefert NSS Ustrzyki Dolne, piąty był Michał Krukar SP Klimkówka, a szósty Kamil Haczela SP Jedlicze.
W roczniku 2001 (klasa V) najlepszy był Dawid Stanisz, drugi czas uzyskał Patryk Rygiel, obaj SP Lubatowa, a trzeci Dawid Wójcik SP Ustianowa.
Natomiast wśród najmłodszych najszybszy okazał się Szymon Rygiel SP Klimkówka, z nim znalazł się Maksymilian Albrycht SP Lubatowa i Radosław Dybka SP nr 2 Jasło.

W klasyfikacji zespołowej triumfowała SP Ustianowa przed NSS Ustrzyki Dolne i SP Klimkówka.

Wśród dziewcząt triumfowała urodzona w 2001 Sabina Lizis NSS Ustrzyki Dolne, zaledwie pół sekundy gorszy rezultat uzyskała Izabela Marcisz SP Korczyna, a trzecia była Zuzanna Konik SP Ustianowa. Na czwartej pozycji uplasowała się kolejna zwodniczka z rocznika '01 Jolanta Chwostyk SP Ustianowa, piąta była Katarzyna Koncewicz NSS Ustrzyki, a szósta Jagoda Biskup SP Jedlicze.
Trzecie miejsce wśród zawodniczek urodzonych w roku 2001 miejsce trzecie zajęła Agata Sobczyńska SP Ustianowa.
Natomiast wśród zawodniczek najmłodszych najlepsza okazała się Amelia Rusinek SP Ustianowa, druga była Weronika Bil SP Jedlicze, a trzecia Roksana Ciborowska SP nr 2 Jasło.

W rywalizacji drużynowej triumfowały dziewczęta z SP Ustianowa, drugie miejsce dla NSS Ustrzyki Dolne, a trzecie SP Jedlicze.