Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

37 Bieg Piastów: 10 km klasykiem dla Benjamina Seiferta[AKTUALIZACJA]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2013-03-01

Sefert benjamin 2013Pierwszym zwycięzcą tegorocznego 37 Biegu Piastów został Niemiec Benjamin Seifert.
Seifert (Fischer Subaru Racing Team)tryumfował na dystansie 10 kilometrów stylem klasycznym.

Czas zwycięzcy to 26:09 minuty.
Drugie miejsce zajął kolejny zawodnik z Niemiec Toni Escher startujący w barwach iXmind Racing Team, jego czas 26:18 minuty.
Trzecia lokata dla Szwajcara
Martina Furrera.

Najlepszym z Polaków na tym dystansie został Arkadiusz Ogorzałek z Nowej Rudy.
Kuba Cieślar

źródło:bieg-piastów.pl

Przedstawiciele aż pięciu narodowości znaleźli się w pierwszej dziesiątce biegu na 10 km stylem klasycznym, który w piątek 1 marca rozpoczął 37. Bieg Piastów. Polacy okazali się dziś gościnni, bo pierwszy pięć miejsc oddali gościom zza granicy.

Dziesięć kilometrów, przez wiele lat uważany, jako dystans dla tych, którzy nie dadzą rady pobiec więcej, dziś już takim nie jest. Dziś to normalny wyścig, w których chętnie udział biorą także faworyci sobotniej pięćdziesiątki.

Dodatkową trudnością w piątek było trafienie ze smarowaniem. Gdy rano zawodnicy zmierzali do Jakuszyc termometry wskazywały minus 4 stopnie Celsjusza, a mimo to za oknem padała marznąca mżawka. Serwisanci zabrali się więc za klistry na trzymanie, szczególnie, że temperatura rosła. Ale mimo tego wzrostu, zaczął padać śnieg i plany dotyczące smarowania trzeba było nieco zweryfikować.

Na liście startowej biegu na 10 km CT mieliśmy 1458 osób, sporo jednak nie dojechało. Ostatecznie do biegu przystąpiło ok. 1200 osób, a ukończyło go 1186. Wygrali ci, którzy wygrać mieli, czyli numery 1 i 2 z ubiegłego roku – Niemcy: Benjamin Seifert i Toni Escher. Za nimi Szwajcar, Czech, Austriak i dopiero Polacy. Najlepszy z nich był Arkadiusz Ogorzałek.
Bieg był bardzo szybki, mimo zmieniających się warunków. Zwycięzca na pokonanie 9100 metrów (tyle dokładnie wynosił dystans) potrzebował 26 minut i 9 sekund. W czasie poniżej pół godziny na metę przybiegło aż 13 zawodników.

Tak wyglądała czołówka. A co dało się nieco dalej? Udany debiut w Biegu Piastów zaliczył generał Roman Polko, który na mecie osiągnął czas nieco ponad 52 minuty i był 512. A przecież dla Pana Generała to tylko rozgrzewka przed sobotnią pięćdziesiątką.
Dalej peleton był bardzo kolorowy. Na trasie byli zawodnicy z flagami, balonikami, tato z synkiem w wózku na nartach. Już tradycyjnie w biegu na 10 km klasykiem był także Papa Smerf z całą swoją gromadką.

Warto jeszcze dodać, że ostatni na mecie Jacek Balicki z Łodzi, liczy sobie - bagatela - 93 lata! Gratulujemy i zazdrościmy kondycji!

I jeszcze o tym, co działo się kilka minut przed startem głównej grupy. Dziesięć minut wcześniej na trasę, wraz z przewodnikami ruszyła siódemka niewidomych, młodych biegaczy, wraz z przewodnikami. Podziwiani przez wszystkich, dobiegli do mecie w komplecie i to z jakimi wynikami! Arkadiusz Duda, który był najlepszy z całej siódemki, zajął 292 miejsce w gronie 1186 biegaczy. Ufając na trasie tylko wskazówkom swojego przewodnika! Drugi był trzynastoletni Paweł Nowicki, który w klasyfikacji open miał 424 miejsce.

Dokładne wyniki dzisiejszego biegu, w tym klasyfikacje branżowe na stronie firmy STS Timing, pod adresem: http://sts-timing.pl/index.php?option=com_wrapper&;view=wrapper&Itemid=7

A już jutro – sobota, 2 marca – królewski dystans – bieg na 50 km stylem klasycznym. Początek o godzinie 10.00. Na liście startowej znajdują się 1872 osoby. Oczywiście tekstowa transmisja live z tego biegu na naszej streonie internetowej i profilu na Facebooku.
Tomasz Hucał/H&S Media

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl