Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał Biegu na Igrzyska w Wiśle - biegi stylem dowolnym

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2013-03-03

Na Kubalonce trwają zawody kończące tegoroczny cykl Bieg na Igrzyska. W dniu dzisiejszym zmagania odbywają podobnie jak wczoraj ze startu wspólnego tyle że stylem dowolnym.

W kategorii junior A zawodnicy rywalizowali na dystansie 10km. Triumfował z czasem 26 minut 54,5 sekundy Andrzej Pradziad (foto) LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane. Miejsce drugie zajął wczorajszy zwycięzca Patrycjusz Polok MKS Istebna, tracąc 7,1s, a na trzeciej pozycji uplasował się Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane, strata 8,8s.
O miejsce czwarte zaciętą rywalizację stoczyli Tomasz Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane i Dawid Piszczór KS Obidowiec oraz Jakub Twardowski AZS Zakopane. Ostatecznie jako czwarty linię mety przekroczył Tomasz Damian (strata do zwycięzcy 1:11,1), o 0,1s gorszy okazał się Dawid Piszczór i to on zajął miejsce piąte, natomiast Jakub Twardowski finiszował na miejscu szóstym 0,8s później.

Podobnie jak wczoraj w kategorii junior B walka o zwycięstwo trwała do ostatnich metrów z tym, że dziś zawodnicy zmagali się z dystansem 10km. Zwyciężył z czasem 27:09,1 Dominik Bury MKS Istebna o 0,1s wyprzedzając Bartłomieja Ruckiego NKS Trójwieś Beskidzka. Na miejscu trzecim, 1,6s po zwycięzcy, finiszował Norbert Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk.
Na czwartej pozycji zmagania ukończył Kamil Bury MKS Istebna (strata 31,9s), piąty był Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane (+43,4s), a szósty Klaudiusz Kogut MUKN Pod Stróżą (+1:04,7).

Juniorki A również miały do pokonania w dniu dzisiejszym dystans 10km. Zwyciężyła Marzena Maciulewicz MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk. Drugie miejsce zajęła Dominika Hulawy AZS AWF Katowice, tracąc do zwyciężczyni 1min 13,8s. Na pozycji trzeciej finiszowała Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski (+1:31,8). Miejsce czwarte zajęła Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz (+4:40,1), piąta była Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk (+4:45,7), a na miejscu szóstym uplasowała się Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski (+5:20,7).

Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk jako pierwsza przekroczyła linię mety w kategorii juniorek B, które rywalizowały na dystansie 7,5km. Miejsce drugie w tej kategorii zajęła Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk, tracąc do zwyciężczyni 10,6s. Na miejscach trzecim i czwartym klubowe koleżanki wyciężczyni Anna Kalina (strata 17,7s) i Natalia Surdyka (+33,5s). Miejsce piąte zajeła Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk (+35,3s), a szósta była Dorota Kaczmarzyk NKS Trójwieś Beskidzka (+44,8s).

Juniorzy C rywalizowali na dystansie 5km. W grupie tej triumfował Wojciech Fojcik UMKS Marklowice przed Mikołajem Michałkiem NKS Trójwieś Beskidzka (strata 17,2s). Na miejscu trzecim finiszował Andrzej Jałowiczor MKS Istebna (+20,2s). Miejsce czwarte zajął Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce (+31,6s), piąty był Filip Kroemer UMKS Marklowice (+33,6), a tuż za nim linię mety przekroczył Szymon Sikora MULKS Tomaszów Lubelski.

W kategorii juniorek C na dystansie 5km triumfowała Agata Warło UMKS Marklowice pokonując o 5,8s Weronikę Legierską MKS Istebna oraz klubową koleżankę Oliwię Mutwil o 9s. Na czwartej pozycji finiszowała Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba (+1:02,3), piąte miejsce zajęła Aleksandra Łacek NKS Trójwieś Beskidzka (+1:24,2), a szóste Marianna Świętek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk (+1:24,7).

Juniorzy D rywalizowali na dystansie 3km. W grupie tej triumfował Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka. Miejsce drugie zajął Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski (+1,5s), a na trzeciej pozycji uplasował się Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz (+9,5s). Miejsce czwarte wywalczył Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne (+21,7s), piąty był Dawid Zawada MKS Istebna (+22,9s), a miejsce szóste zajął Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski (+24s).

Najlepsza w grupie juniorek D na dystansie 3km okazała się Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Kolejne miejsce zajmowały zawodniczki MKS Istebna, miejsce drugie zajeła Magdalena Kobielusz (+14,1s), trzecia była Eliza Rucka (+25,8s), a tuż za podium uplasowała się Natalia Sewastynowicz (+26,2s). Piąte miejsce zajeła Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba (+40,9s), a szósta była Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa (+41,4s).

Jan Zawada MKS Istebna wygrał bieg na 3km w kategorii junior E. 1,8s gorszy okazał się Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz, a 0,1s do miejsca drugiego stracił trzeci Grzegorz Zawada MKS Istebna. Jan Guńka KS Chochołów zajął miejsce czwarte (+15,7s), piąty był Emil Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski (+20,6s), a na miejscu szóstym uplasował się Mateusz Rucki MKS Istebna (+26,5s).

Wśród juniorek E na dystansie 3km triumfowała Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski. Miejsce drugie ze stratą 0,9s zajęła Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Trzecie miejsce zajeła Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka (+1:09,8), czwarta była Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski (+1:13,7), piąte miejsce zajęła Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustianowa (+1:23,7), a szósta była Natalia Szymoniak LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany (+1:34,3).

WYNIKI

Hubert Koszyk

Komentarze - 4

niko

Opublikowano: 2013-03-03 21:23:11

startów w biegu na igrzyska było w tym roku dziesięć a do ogólnej klasyfikacji zalicza się osiem mam pytanie do pzn oraz organizatorów bni jezeli dwoje zawodników z osmiu startów zaliczanych do ogólnej klasyfikacji zdobywa tyle samo punktów czy te dwa które teoretycznie nie sa liczone zaliczają sie do ogólnej klasyfikacji czy jakos inaczej jest typowany zwyciezca bo w kategorii juniorki D cos nie gra prosze takze o inne komentarze na ten temat

huk

Opublikowano: 2013-03-03 21:44:28

[quote]startów w biegu na igrzyska było w tym roku dziesięć a do ogólnej klasyfikacji zalicza się osiem mam pytanie do pzn oraz organizatorów bni jezeli dwoje zawodników z osmiu startów zaliczanych do ogólnej klasyfikacji zdobywa tyle samo punktów czy te dwa które teoretycznie nie sa liczone zaliczają sie do ogólnej klasyfikacji czy jakos inaczej jest typowany zwyciezca bo w kategorii juniorki D cos nie gra prosze takze o inne komentarze na ten temat[/quote] W większości imprez tego typu w przypadku równej liczby punktów o kolejności w klasyfikacji końcowej decyduje ilość pierwszych miejsc, a w dalszej kolejności drugich i trzecich... W tym przypadku sprawa wydaje się (przynajmniej dla mnie) jasna bo Iza Marcisz ma 5 zwycięstw, a Magda Kobielusz 4, bo o te dwie zawodniczki chodziło??? Z tym że to moja prywatna opinia (bez wczytywania się w regulamin), a o oficjalne stanowisko proszę prosić organizatorów (ale raczej nie w komentarzach na skipolu)

Kuba Cieślar-skipol

Opublikowano: 2013-03-04 09:00:16

[quote]startów w biegu na igrzyska było w tym roku dziesięć a do ogólnej klasyfikacji zalicza się osiem mam pytanie do pzn oraz organizatorów bni jezeli dwoje zawodników z osmiu startów zaliczanych do ogólnej klasyfikacji zdobywa tyle samo punktów czy te dwa które teoretycznie nie sa liczone zaliczają sie do ogólnej klasyfikacji czy jakos inaczej jest typowany zwyciezca bo w kategorii juniorki D cos nie gra prosze takze o inne komentarze na ten temat[/quote] PYTANIE zostało przesłane do organizatorów BNI!

niko

Opublikowano: 2013-03-06 17:34:34

czy może jest już jakaś informacja na ten temat

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl