Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PP w Jakuszycach: Drugi dzień ścigania - biegi na dystansach dla Guzika, Małkińskiego i Fojcika

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-01-05

Drugi dzień Biegu na Igrzyska, cyklu zawodów w biegach narciarskich to rywalizacja na dystansach. Kategorie senior/ka oraz junior/ka B i A rywalizowały na dystansie 6 kilometrów stylem dowolnym.

 

Losy zawodów ważyły się do ostatniej chwili. W nocy w Jakuszycach momentami padał deszcz, resztki śniegu ginęły z sekundy na sekundę. Jeszcze rano nie było jasne, czy zawody uda się przeprowadzić. Grzegorz Staręga przew. komisji biegów PZN w rozmowie telefinicznej z naszym portalem uspakajał sytuację mówiąc, że zawody się odbędą: Warunki są bardzo trudne, ale zjechała się cała Polska, musimy wystartować. Wielki wysiłek organizatorów, skrócenie dystansów i na start!

 

Seniorzy i juniorzy A, którzy pierwotnie mieli biegać na 10 kilometrów ostatecznie wystartowali na skróconym dystansie (6km). Tutaj podobnie jak w dniu wczorajszym pierwsza trójka zawodów to zawodnicy na co dzień trenujący biathlon, zwyciężył Krzysztof Guzik (foto) czas 13:20,20, przed Andrzejem i Maciejem Nędza Kubiniec. Pierwszy biegacz (4 miejsce) to Krzysztof Wójcicki z ULKS Olimp Wzdół Rządowy. Slasyfikowano 14 seniorów.

 

W kategorii juniorów A zwycięstwo i to podwójne należy do północy Polski. Pierwsze i drugie miejsce zajęli zawodnicy UKS Hubal Białystok czyli Krzysztof Małkiński i Kacper Janowski. Trzecie miejsce zostaje na dolnym śląsku za sprawą Tomasza Jurczaka z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. Bieg w tej kategorii ukończyło 19 zawodników.

 

Najmłodsza kategoria wiekowa na dystansie 6 kilomterów to juniorzy B ('96'97). Wygrał Wojciech Fojcik  (14:11,70) reprezentujący UMKS Marklowice, przed Przemysławem Zawadą z MKS Istebna i Grzegorzem Kościelniakiem z LKS Witów Mszana Górna. W tej kategorii sklasyfikowano 43 zawodników.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

/KaCe/

Komentarze - 4

Szymczan ;)

Opublikowano: 2014-01-05 11:47:33

Barwo Przemo !

Bolt

Opublikowano: 2014-01-07 13:42:58

Kiedy wyniki?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2014-01-07 13:59:49

Sorry, są, albo pdf-y do ściągnięcia, albo wg. kategorii na stronie pomiaru czasu, link działa

Bolt

Opublikowano: 2014-01-07 15:43:19

Elegancko, dziękuje ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl