Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PP w Jakuszycach: W młodszych kategoriach wygrywają - Michałek, Łacek, Ciborowski, Kobielusz, Zawada i Gazur

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-01-05

Najmłodsi biegacze narciarscy czyli kategorie wiekowe junior/ka C (,98,99),  D (,00,01) i E ('02'03) rywalizowały na tej samej petli co w dniu wczorajszym, juniorzy i juniorki C mieli do pokonania dwię pętle.

 

W tej kategorii wygrał zawodnik MKS Istebna Mikołaj Michałek. Mikołaj wczoraj na dystansie o połowę krótszym zajął drugie miejsce, ulegając drugiemu dzisiaj Michałowi Skowronowi z MKS Karkonosze Sporty Zimowe - panowie zamienili sie miejscami na podium. Szymon Sikora z MULKS Tomaszów Lubelski ponownie na trzecim miejscu.

 

Warunki na trasie pogarszają się z minuty na minutę, śnieg jest coraz bardziej grząski, należy docenić wysiłek najmłodszych biegaczy narciarskich. Kto biegał łyżwą po kaszy, ten wie co dzisiaj dzieciaki przeżywają.

 

W kategorii juniorek C zwyciężyła Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka. Drugie miejsce dla Emilii Nawary z UKS Regle Kościelisko, trzecie to Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna.

 

Kategorie D i E naszczęście mają najkrótszy możliwy dystans w tych warunkach (identycznie jak wczoraj)  czyli niespełna dwukiloemetrową pętlę. W kategorii juniorów D ponownie wygrał Alan Ciborowski z SPEED Jasło, przed Karolem Smoluchem z MULKS Tomaszów Lubelski i biathlonistą Wojciechem Janikiem z UKN Melafir Czarny Bór. Czas zwycięzcy w porównaniu do wczorajszego wyniku jest gorszy o 8 sekund.

 

Sensacją jest czas biegu Magdaleny Kobielusz z MKS Istebna, która wygrała kategorię juniorek D. Magda uzyskała czas 4:54,2 minuty co daje jej trzecie miejsce w ...kategorii chłopców. Trener MKS Istebna Tadeusz Krężelok na pytanie skipol-a o wyniki Magdaleny nie był zdziwiony jej czasem. Mało tego, stwierdził że wczoraj pobiegła lepiej. Sprawdziliśmy panie trenerze - wczoraj Kobielusz miała czwarty czas biegu juniorów D, czyli dzisiaj się poprawiła.

 

Drugie miejsce także identycznie jak wczoraj dla Natalii Sewastynowicz z MKS Istebna. Najniższy stopień podium zajęła Sabina Lizis z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. W ogóle czołowe miejsca w tej kategorii to pojedynek dwóch MKS-ów, z Istebnej i Ustrzyk. Czwarta lokata dla Izabeli Marcisz z Ustrzyk, piąta dla Elizy Ruckiej z Istebnej, dopiero szósta lokata to zawodniczka innego klubu Kamila Gruszka z NKS Trójwieś.

 

Najmłodza kategoria dzisiejszych zawodów to juniorzy D, czyli dzieci w wieku 11-stu lat i młodsze. Wygrał Jan Zawada z MKS Istebna, przed Arturem Bożkiem z LKS Klimczok Bystra i kolejnym zawodnikiem z Istebnej Mateuszem Ruckim. Trzy kolejne miejsca zajęli zawodnicy z MULKS Tomaszów Lubelski Bartosz Cielniak, Michał Gumieniak i Jakub Ferenc.

 

Ostatnia kategoria dzisiejszych biegów na Polanie Jakuszyckiej to dziewczynki w kategorii juniorka E. Dwa pierwsze miejsca zajęły zawodniczki NKS Trójwieś Beskidzka- Ewa Gazur i Laura Legierska, kolejne trzy lokaty to zawodniczki trenera Kołcunia z Tomaszowa: Oliwia Chlebicka, Karina Probola i Anna Berezicka. Szóste miejsce dla Malwiny Mroczkowskiej z LKS Klimczok Bystra.

 

Dobiegła do mety ostatnia kategoria dzisiejszych zawodów na Polanie Jakuszyckiej. Od lat nie pamiętam zawodów przeprowadzonych w równie trudnych warunkach śniegowych. Biorąc jeszcze pod uwagę prognozy na najbliższe tygodnie, to wielkie podziękowania dla organizatorów za doprowadzenie imprezy do szczęśliwego końca. Wiemy już, że nastepne biegi - eliminacje do Zimowej Olimpiady Młodzieży, które miały się odbyć za tydzień w Ustrzykach zostały odwołane.

 

Organizatorom - Stowarzyszeniu Bieg Piastów, firmie Ak-pol i Dolnośląskiemu Związkowi Narciarskiemu - WIELKIE DZIĘKI!

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl