Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

BNI w Tomaszowie Lubelskim: Marcela Marcisz i Kamil Bury zwyciężają w biegu masowym

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-02-07

Piątek to pierwszy dzień zawodów na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim w ramach cyklu „Bieg na Igrzyska”. Biegaczki i biegacze rywalizowali w biegach ze startu wspólnego stylem klasycznym. Poniżej publikujemy wyniki rywalizacji seniorów oraz juniorów w kategoriach A i B.

 

Seniorzy i juniorzy A zmierzyli się na dystansie 10 kilometrów. W pierwszej z rywalizacji najlepszy okazał się Robert Faron (LKS Witów Mszana Górna), który o 16 sekund wyprzedził Piotra Skowrona (MKS Karkonosze Sporty Zimowe), a o 46 Jakuba Twardowskiego (AZS Zakopane).

Wśród juniorów A zwyciężył Kamil Bury (MKS Istebna), pokonując o 16 sekund Mateusza Chowaniaka (UKS Regle Kościelisko). Z 20-sekundową stratą wpadł na metę Andrzej Pradziad (AZS AWF Katowice), uzupełniając podium i minimalnie pokonując Tomasza Garbienia (LKS Wiśniowa - Osieczany). Wspomniana czwórka juniorów wygrała z najlepszym seniorem Robertem Faronem.

 

Juniorzy B rywalizowali na dystansie o połowę krótszym. Po zaciętym biegu, triumfował Dominik Bury (MKS Istebna), który o niespełna dwie sekundy wyprzedził Patryka Borkowskiego (UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk). Na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Kościelniak (LKS Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk), który przegrał z Burym o 8 sekund.

 

Seniorki, juniorki A i juniorki B rywalizowały na dystansie 5 kilometrów. W kategorii seniorek na starcie stanęło pięć pań, a najlepszą z nich była Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), która o 7 sekund wyprzedziła Emilię Romanowicz (UKS Puszcza Supraśl), a trzecie miejsce ze stratą 13 sekund, zajęła Magdalena Kozielska (UKS Regle Kościelisko). Marcela Marcisz odnotowała najlepszy czas dnia na tym dystansie wśród pań.

 

W rywalizacji juniorek A zwyciężyła Dominika Bielecka (MKS Wodzisław Śląski), notując jednocześnie 4. wynik w kategorii open. Cztery sekund po zwyciężczyzni na linię mety wpadła Urszula Łętocha (LKS Wiśniowa - Osieczany). Podium uzupełniła Aleksandra Pilch (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk), tracąc do Bieleckiej 29 sekund.

 

W kategorii juniorka B triumfowała Daria Krupa (SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Zakopane), która o 5 sekund wyprzedziła Agatę Warło (UMKS Marklowice) i o 25 Justynę Pradziad (LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane).

 

WYNIKI

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl