BNI w Tomaszowie Lubelskim - biegi interwałowe wygrywają Haratyk, Łacek, Ciborowski, Kobielusz, Zawada i Gazur

2014-02-08

W dniu dzisiejszym zawodnicy rywalizujący w ramach Biegu na Igrzyska rozgrywanego w Tomaszowie Lubelskim biegali stylem klasycznym. Juniorzy i juniorki C pokonywali dystans 5 km. Kategoria juniorów i juniorek D rywalizowała na dystansie 2,5 km, zaś najmłodsi zawodnicy w kategorii juniorów i juniorek E zmagali się z pętlą o długości 2km.

Najlepszym juniorem C okazał się Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Jego czas to 20min 35sek. Drugi był Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba tracąc zaledwie 1,5sek do zwycięzcy. Ostatni stopień podium wywalczył Mikołaj Michałek z MKS Istebna +16,1sek.

W kategorii juniorek C tryumfowała z czasem 24min 33sek Aleksandra Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka. Miejsce drugie zajęła Kamila Boczkowska reprezentująca MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba ze startą 1,3sek. Trzecie miejsce zajęła Klaudia Pytel z SSR LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk. Do zwyciężczyni straciła 18sek.

W rywalizacji juniorów D najlepszy był Alan Ciborowski Speed Jasło/SP 2 Jasło. Czas zwycięzcy to 11min 19,4sek. Drugą lokatę zajął Mateusz Posiadała z UKS Rawa Siedlce +4,6sek. Trzecie miejsce przypadło Dawidowi Damianowi z Jedności Nowy Sącz +12,5sek.

Najszybszą juniorką D w dniu dzisiejszym była z czasem 12min 01,9sek Magdalena Kobielusz z MKS Istebna. Drugą lokatę zajęła Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne ze stratą 33,8sek. Najniższy stopień podium zajęła klubowa koleżanka zwyciężczyni Natalia Sewastynowicz tracąc 39,1sek.

W najmłodszej kategorii juniorów E zwyciężył Jan Zawada z MKS Istebna z czasem 8min 56sek. Drugie miejsce zajął Jan Guńka KS Chochołów +9,6sek. Trzeci był reprezentant gospodarzy Bartosz Cielniak ze stratą 30,7sek.

Wśród juniorek E zwyciężyła z czasem 9min 31,5sek Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka. Drugie miejsce zajęła Karina Probolak z MULKS Tomaszów Lubelski przegrywając 13,1sek. Miejsce trzecie zajęła również zawodniczka z Tomaszowa Anna Berezecka +37,7sek.