Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wojciech Suchwałko Mistrzem Polski Juniorów w biegu na 8 km stylem klasycznym [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-02-28

Wojciech Suchwałko został pierwszym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w ramach Zimowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Śląsk 2014.

 

Nazwa zawodów myląca, ponieważ ZOOM Śląsk 2014 rozgrywana jest na trasach COS w Zakopanem Pod Skocznią. Ponieważ na trasach Kubalonki, na której miały się odbyć konkurencje biegowe ZOOM nie ma ani grama sniegu, orgazniatorzy - woj. śląskie - postanowili przenieść zawody do Zakopanego.

 

Pierwszą konkurencję, bieg na 8 kilomterów stylem klasycznym juniorów A wygrał zdobywając złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Wojciech Suchwałko (na zdjęciu z Charlotte Kallą) reprezentujący klub KS Obidowiec Obidowa. Czas Wojtka to 25:21 minuty. Wojtek od samego początku niezwykle mocno czuł się na trasie dzisiejszego biegu, a na jednej z pętli dogonił, a następnie przegonił startującego przed nim Mateusza Chowaniaka. Medal srebrny ze stratą 32 sekund dla reprezentującego AZS AWF Katowice Andrzeja Pradziada. Brąz wywalczył Tomasz Jurczak z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, jego strata do złotego medalisty wyniosła minutę i dwie sekundy. Warto dodać, że przez dłuższą część dystansu Andrzej i Tomek biegli wspólnie aż do mety i narodziła się między nimi swego rodzaju współpraca, która po części przyczyniła się do wywalczonych przez nich medalowych krążków.

 

Kolejne miejsca zajęli:

4. Tomasz Garbień - LKS Wiśniowa Osieczany - strata 1,37 minuty

5. Andrzej Chowaniak - UKS Regle Kościelisko - strata 1,58 minuty

6. Mateusz Trebunia - LKS Poroniec Poronin   - strata 2,07 minuty.

 

Trener klubowy złotego medalisty Wojciecha Suchwałki - Dawid Szeliga z KS Obidowiec Obidowa powiedział nam na gorąco po biegu - Mistrzostwo Świata, nie spodziewałem się tak dobrego występu Wojtka. Po cichu liczyłem na medal, ale złoto i to z tak dużą przewagą, po prostu mistrzostwo świata. Trochę obawiałem się o dyspozycję Wojtka, mistrzostwa świata juniorów w których startował, miał kompletnie nieudane. Na szczęście udało sie odbudować formę na najważniejsze zawody w Polsce. Zawsze uważałem, że Wojtek to biegacz z górnej półki gwarantujący rozwój z sezonu na sezon. Wiem, że może biegać jeszcze lepiej. Jest także, co bardzo ważne, motorem napędowym biegów narciarskich w gminie Nowy Targ i przykładem dla młodszych kolegów z klubu.

WYNIKI

 

Wyniki dzięki uprzejmości firmy pifsport prowadzącej biuro zawodów.

 

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl