Team sprinty Mistrzostw Polski Juniorów wygrywają MUKN Pod Stróżą Miszkowice i MUKS Podkarpacie Jedlicze [WYNIKI]

2014-03-01

Drugi dzień Mistrzostw Polski Juniorów w biegach narciarskich, rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży to team sprinty stylem klasycznym. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w parach stylem klasycznym na dystansie 6x1 km, każdy z zawodników miał do pokonania trzy pętle.

Mistrzyniami Polski Juniorek zostały zawodniczki MUKN Pod Stróżą Miszkowice w składzie Natalia Surdyka i Karolina Trzaska (na zdjęciu). Czas zwyciężczyń to 20:47,90 minuty. Jako drugie linię mety minęły zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne Małgorzata Szczyrba i Andżelika Szyszka. A na najniższym stopniu podium uplasowały się zawodniczki LKS Wiśniowa Osieczany Urszula Łętocha i Anna Żółtak.

Na pozycji 4. uplasowały się Ewelina Pleskacz i Małgorzata Żółkiewska reprezentujące MULKS Tomaszów Lubelski, a miejsce piąte zajęły Edyta Zięba i Sabina Banik - LKS Witów Mszana Górna

WYNIKI JUNIORKA A

W kategorii juniorów A Mistrzami Polski Juniorów zostali zawodnicy MUKS Podkarpacie Jedlicze (trener Piotr Bril) Norbert Bil i Dawid Bril, czas zwycięzców to 16:44,53. Medal srebrny ze stratą 15,9 sekundy dla Tomasza Jurczaka i Norberta Maciulewicza z MUKN Pod Stróżą Miszkowice. To drugi po złocie juniorek medal dla podopiecznych trenera Artura Bodzka. Brąz dla pierwszego zespołu LKS Poroniec  Poronin Michała Lańdy i Mateusza Trebuni, którzy stracili do zwycięzców 28,6 sekundy.