Wyniki Ogólnopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej i Mistrzostw UKS w kategorii junior C [WYNIKI + FOTO]

2014-03-10

Drugi dzień Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady Młodzieży Szkolnej oraz Mistrzostw Uczniowskich Klubów Sportowych to biegi stylem dowolnym. Zawody rozgrywano na trasie biegowej w ośrodku Kotelnica Białczańska. Roczniki 1998 i '99 (junior C) pokonywały dystans 3km.

W kategorii klas III gimnazjum - rocznik 1998 - zwyciężył Mikołaj Michałek reprezentujący MKS Istebna/G. Istebna. Drugie miejsce zajął Mateusz Haratyk (FOTO) NKS Trójwieś Beskidzka/G. Istebna. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Skowron MKS Karkonosze Jelenia Góra/GMS Szklarska Poręba. Kolejna miejsca zajęli:

4. Mariusz Kwaśniowski UKS Regle Kościelisko/GMS Zakopane

5. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/G. SPLOT Nowy Sącz

6. Sikora Szymon MULKS Tomaszów Lubelski/G. 1 Tomaszów Lubelski

Pomiędzy rezultatem drugiego Mateusza Haratyka i piątym Macieja Popielucha było zaledwie 5sek.

W rywalizacji klas II gimnazjum zwyciężył Marek Welusz SSR LZS Sokół Szczyrk/G. PZM SMS Szczyrk. Drugi był Oskar Wysocki MKS Karkonosze Jelenia Góra, a miejsce trzecie wywalczył Wiktor Czaja LKS Czorsztynski Kluszkowce/G. Szczawnica. Pierwszą szóstkę uzupełnili:

4. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski/G. 2 Tomaszów Lubelski

5. Dominik Juroszek NKS Trójwieś Beskidzka

6. Wojciech Filip UKS Melafir Carny Bór/GZSzP G. Czarny Bór

Najlepszy zawodnik tej kategorii Marek Welusz uzyskał 11 czas w klasyfikacji juniorów C liczonych do Ogólnopolskich Spotkań UKS.

Wśród zawodniczek startujących w kategorii klas III gimnazjum zwycięzyła Aleksandra Łacek NKS Trójwieś Beskidzka/G. Istebna. Miejsce drugie zajęła Klaudia Kołodziej reprezentująca LKS Witów Mszana Górna/G. Mszana Górna.  Na miejscu trzecim uplasowała się Emilia Nawara UKS Regle Kościelisko/G. Kościelisko. Następne miejsca zajęły trzy Natalie:

4. Natalia Bury KS Wisła Ustronianaka/G PZM SMS Szczyrk

5. Natalia Tomaszewska UKS Regle Kościelisko/GMS Zakopane

6. Natalia Sikora MKS Wodzisław Śląski/G3MS Wodzisław Śląski

W roczniku 1999 najszybsza była Joanna Jakieła UKS Krokus Ciche/GMS Zakopane. Drugie miejsce zajęła Klaudia Pytel SSR LZS Sokół Szczyrk/G. PZP SMS Szczyrk. Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra/G. PZP SMS Szczyrk. Dalsze lokaty zajęły:

4. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Jelenia góra/GMS Szklarska Poręba

5. Weronika Mikociak LKS Klimczok Bystra/G. PZP SMS Szczyrk

6. Magda Piczura UKS Krokus Ciche/G. Ciche nr 1

W klasyfikacji juniorek C wyniki wyglądają następująco: miejsce pierwsze Aleksandra Łacek, druga lokata ze strata zaledwie 0,1sek Joanna Jakieła, a trzecia pozycja dla Klaudii Kołodziej.