Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg Sylwestrowy - Memoriał Paszkiewicza w biegach narciarskich , czyli bieg łączony na raty

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2014-12-30

Pierwszy z trzech zaplanowanych Biegów Sylwestrowych w Polsce, Memoriał Włodzimierza Paszkiewicza został dzisiaj rozegrany na Polanie Jakuszyckiej. Bieg rozegrano w nietypowej formule o czym niżej.

 

Organizatorzy zdecydowali się na nietypową formułe rozegrania biegów,  mianowicie  podzielili zawody na dwie części.

O godzinie 10 zawodnicy rywalizowali na krótkich dystansach stylem klasycznym ( 500m i 1500m) , a następnie w samo południe ścigali się łyżwą, w zależności od wieku na 2, 4 i 6 kilometrów.

 

W najstarszej kategorii zawodów - mężczyzn ('96 i starsi) najlepiej zaprezentowali się w obydwu biegach Piotr Skowron z MKS Karkonosze, który zajął pierwsze i trzecie miejsce oraz Mariusz Dziadkowiec Michoń z KS Śnieżka Karpacz zajmując dwukrotnie drugie miejsce.

Sprint klasykiem w tej kategorii wygrał Piotr Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra, przed Michoniem i Tomaszem Kałużnym.

Dystans 6 km dowolnym wygrał z kolei Czech Frantisek Koznar z Ski Jilemnice. Druga lokata dla Michonia, trzecie miejsce dla zwycięzcy sprinterskiego prologu Piotra Skowrona.

Kto został zawodnikiem dnia pozostawiamy do oceny czytelnikom.

 

 Bieg panów w tej kategorii, zdecydowanie wyższa frekwencja niż w klasyku, przypominał pojedynek trenersko - zawodniczy, w którym zawodnicy wzieli górę. Do ścigania na biegówkach wrócił  trener Artur Bodzek z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, który wygrał w dzisiajszym biegu z Tomaszem Kałużnym i trenerem MKS Karkonosze Wojtkiem Smykowskim. Artur - gratulacje!

 

Oczywiście nie tylko "starcy" biegali dzisiaj na nartach w Jakuszycach.

Najmłodszy sklasyfikowany zawodnik Ksawery Finowski z UKN 15 Jelenia Góra liczył sobie lat...cztery!

 

Przypomnę, że organizatorem zawodów był Dolnośląski Związek Narciarski oraz MKS Karkonosze i Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Kierownik zawodów był Zbigniew Stępień , Delegatem Technicznym - Kinga Jaworek.

 

WYNIKI KLASYK                  WYNIKI ŁYŻWA

 

/KaCe/

foto.Piotr Skowron - profil FB

 

 

Komentarze - 3

klasyk

Opublikowano: 2014-12-30 19:01:36

Na dystansie rywalizowali najstarsi? Bo jesli Skowron łoi tyłek Michoniowi o 13s to sensacja! No i jaki byl start? Massdtart?

aaa

Opublikowano: 2014-12-30 21:04:43

Seniorzy biegi klasykiem na 1200m, a łyżwą na 4800m

nick

Opublikowano: 2014-12-30 21:42:27

Barwo Bieg Piastów za trasy! jakas fotorelacja bedzie?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl