Puchar Bieszczadów (BNI) klasykiem [WYNIKI]

2015-01-10

Zawody Puchar Bieszczadów 2015 Bieg na Igrzyska sa pierwszymi oficjalnymi zawodami Pucharu Polski PZN w tym sezonie. Dzisiaj na trasie w Ustjanowej rozgrywane są biegi stylem klasycznym.

Seniorzy i juniorzy A ('95'96) mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. W kategorii seniorów zwyciężył zawodnik UKS Rawa Siedlce Damian Duk z czasem 35:26,70 minuty. Drugie miejsce dla Kuby Twardowskiego z AZS Zakopane, trzecie miejsce dla weterana ( mam nadzieję, że Robert się nie obrazi) Roberta Farona reprezentującego LKS Witów Mszana Górna/Watra Kamienica.

Juniorzy A ('95'96) startowali na tym samym dziesięciokilomterowym dystansie. Bieg w tej kategorii wygrał Łukasz Marmol z KS Jedność Nowy Sącz. Czas Łukasza to 36:12,10, czyli daje mu to drugie miejsce w biegu seniorów. Kolejne lokaty w tej kategorii dla Michała Lańdy z LKS Poroniec Poronin i Daniela Chmielowskiego z MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Szczyrk.

Juniorzy B ('97'98) mieli dzisiaj do pokonania dystans 5 kilometrów klasykiem. Zwyciężył Wojciech Fojcik z NKS Trówjieś Beskidzka z czasem 17:01,10 minuty. Drugie miejsce dla Mikołaja Michałka z MKS Istebna (strata 19 sekund), trzecie dla drugiego zawodnika NKS Mateusza Haratyka. Dwaj ostatni zawodnicy to młodszy rocznik w tej kategorii czyli 1998.

Panie w kategoriach juniorka A ('95'96) i juniorkach B ('97'98) rywalizowały na tym samym dystansie 5 kilometrów. W starszej kategorii A wygrała Anna Łacek z NKS Trówjieś Beskidzka z czasem 21:26,10.

Drugi i trzeci stopień podium to Elżbieta Dorula z LKS Poroniec Poronin i Andżelika Szyszka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.  W kategorii juniorek B wygrała Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka osiągając najlepszy czas dnia na tym dystansie wśród pań 20:21,10 minuty. Pozostałe medalistki w tej kategorii Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko i Róża Łyjak z MKS Karkonosze także osiągnęły lepsze czasy od starszych koleżanek.

Nie zapomnieliśmy oczywiście o jedynej seniorce w dzisiejszych zawodach. Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne oczywiście wygrała, z czasem 19:58,60 minuty.

Dystans 3 kilometrów mieli dzisiaj do pokonania juniorzy C czyli zawodnicy urodzenie w latach 1999-2000. W tej kategorii wygrała zawodnik KS Jedność Nowy Sącz Dawid Damian z czasem 8:49,80 minuty. Drugie miejsce dla Marka Welusza z SSR Sokół Szczyrk, a trzecie dla Mateusza Dragona z NKS Trójwieś Beskidzka.

Ten sam dystans i ta sama kategoria wśród dziewcząt to zwycięstwo Elizy Ruckiej z MKS Istebna. Eliza pokonała o 1,1 sekundy Izabelę Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i o 22 sekundy Klaudię Pytel z SSR Sokół Szczyrk.

Juniorki i juniorzy D (2001,2002) biegali na dystansie 2 kilometrów. Zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt wygrali zawodnicy MULKS Tomaszów Lubelski Monika Skinder i Dawid Ciećko.

W biegu dziewczat druga lokata to Sabina Lizis z MKS Ustrzyki Dolne, a trzecia Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka.

W biegu chłopców podium uzupełnili zawodnicy z MKS Istebna Grzegorz Zawada i Antoni Juroszek.

Wreszcie najmłodsza kategoria wiekowa dzisiejszych zawodów to kategoria juniorów/ek E czyli dzieci urodzonych w roku 2003 i młodszych. W biegu dziewcząt wygrała Roksana Ciborowska z KS Speed Jasło, przed dwójką dziewcząt z MULKS Tomaszów Lubelski Kariną Probolą i Oliwią Chlebicką.

Bieg chłopców to zwycięstwo Jana Zawady z MKS Istebna, przed Rafałem Putkowskim z Tomaszowa Lubelskiego i Łukaszem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka.