Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Panie ścigały się dziś na Polanie Jakuszyckiej

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-01-17

Aż 90 pań dobiegło do mety Jakuszyckiej Siódemki, czyli biegu przeznaczonego wyłącznie dla kobiet. Panie zmierzyły się dziś na dystansie blisko 7 kilometrów. Zwyciężyła Czeszka Jolana Benesova z Teplic, ale na mecie każda zawodniczka otrzymała pamiątkowy medal i nagrodę.

 

- Cieszy nas wysoka frekwencja, co ciekawe dziś na starcie pojawiło się znacznie więcej pań, niż w biegach, w których rywalizują panowie i panie razem. Np. tydzień temu w biegu na 10 km w ramach cyklu Enervit Classic 5-10-15 na mecie zameldowało się zaledwie 25 pań, a dwa tygodnie temu na 5 km – 36 pań - wylicza Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. - Pokazuje to, że bieg dla pań warto robić regularnie, może nawet częściej, niż raz do roku...

 

A teraz o rywalizacji sportowej. Od samego początku na czoło stawki wysunęła się Jolana Benesova z czeskich Teplic, z każdą minutą powiększała swoją przewagę nad kolejnymi zawodniczkami i na mecie zameldowała się przewagą ponad 2,5 minuty nad kolejną zawodniczką.

 

Za Czeszką walczyły dwie koleżanki ze Start Ski Team – Ewa Szmel i Paulina Szopińska. Doświadczenie wzięło górę, Ewa Szmel z Piechowic uciekła koleżance i pewnie dobiegła do mety na drugim miejscu. – Dziś warunki były takie, że trudno było trafić ze smarowaniem. Pobiegłam więc na łusce i jak widać takie rozwiązanie się opłaciło – mówiła na mecie biegaczka z Piechowic.

 

Trzecia ostatecznie była Joanna Badacz, wicedyrektor ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie. Co prawda domeną byłej biathlonistki jest styl dowolny, ale jak widać i w klasyku pani Asia radzi sobie dobrze. Choć na pierwszym okrążeniu J. Badacz była jeszcze na końcu pierwszej dziesiątki.

 

Zawody wystartowały z kilkuminutowym opóźnieniem. Kilka zawodniczek spóźniło się do biura zawodów, trzeba było więc je później zamknąć i jeszcze dać czas na rozgrzewkę... kierowniczce biura. Dziś na starcie pojawiła się cała trójka pań ze Stowarzyszenia Bieg Piastów, które pracowały przy organizacji zawodów. Jak widać rozgrzewka w biurze była najskuteczniejsza, bo tę wewnętrzną rywalizacje wygrała właśnie pani kierownik – Joanna Jędrzejowska.

 

W przerwie między dekoracjami Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin prowadził konkurs, w którym każda zawodniczka była zwycięzcą. Do wylosowania było dokładnie 90 nagród, tyle ile zawodniczek.

WYNIKI ZAWODÓW

 

Zdjęcia autorstwa Aleksandry Hucał z dzisiejszego biegu TUTAJ

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl