Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg na Igrzyska: Mistrzostwa Karkonoszy w Jakuszycach, biegi stylem klasycznym [OFICJALNE WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-01-23

Bieg na Igrzyska, Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich tym razem zawitał do Jakuszyc. Dzisiaj zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych zrzeszonych w Polskim Związku Narciarskim biegają dystanse stylem klasycznym. Na starcie stanie ponad 300 zawodników. Oto jak przebiegała rywalizacja na trasie.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Bieg seniorów na dystansie 10 km wygrywa Piotr Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra z czasem 30:26,40, przed Dawidem Brilem z MUKS Podkarpacie Jedlicze i Radosławem Koszykiem z AZS Zakopane (Radek jest naszym portalowym redaktorem).

 

Ponieważ juniorzy A ('96'95) biegali na identycznym dystansie ponownie możemy porównać czasy biegu. Czas dnia należy do najlepszego seniora Piotra Skowrona, kolejne to już pierwsza dwójka w kategorii juniorów A Mateusz Chowaniak z UKS Regle Kościelisko (30:37,10) i Michał Lańda z LKS Poroniec Poronin (31:03,60). Podium w tej ostatniej kategorii uzupełnił jeszcze Daniel Chmielowski z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

- Biegło mi się dziś naprawdę dobrze. Od startu czułem, że to jest mój dzień. Dobrze zrobione narty, dobre samopoczucie. Trafiłem z formą - mówił na mecie zadowolony Piotr Skowron.

 

Bieg juniorów B na dystansie 5 kilometrów wygrał młodszy brat zwycięzcy biegu seniorów Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Tylko sekundę stracił do Michała srebrny medalista na tym dystansie Konrad Bil z MUKS Podkarpacie Jedlicze.Podium uzupełnił Andrzej Jałowiczor z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

- Po ostatnich zawodach BNI i dziewiątym miejscu miałem duży niedosyt. Nie trafiliśmy wtedy ze smarowaniem. Ale dziś już było znacznie lepiej - podsumował swój występ  Michał Skowron.

 

- Michał ma potencjał, by wygrywać - ocenia swojego brata Piotr, który wraz z ojcem Mieczysławem Skowronem, tworzą team trenerski dla Michała.

 

Bieg seniorek wygrała oczywiście jedyna startujaca w tej kategorii zawodniczka czyli Magdalena Czusz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. W grupie juniorek A zwycięstwo odniosła Daria Krupa z SSR LZS Sokół Szczyrk, przed Katarzyną Stokfisz z MULKS Tomaszów i Dorotą Kaczmarzyk z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Bieg juniorek B to kolejne zwycięstwo klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra za sprawą Róży Łyjak. Róża uzyskała 5 sekund przewagi nad Pauliną Trzaską z MUKN Pod Stróżą Miszkowice i 41 sekund nad trzecią w dzisiajszym biegu Weroniką Legierską z MKS Istebna.

 

Juniorzy C ('99,2000) oraz D ('01'02) rywalizowali na identycznym 3-kilometrowym dystansie. W kategorii D zwycięstwo odniósł Grzegorz Zawada z MKS Istebna, wyprzedzając Emila Pleskacza z Tomaszowa oraz swojego klubowego kolegę Antoniego Juroszka. Najlepszym juniorem C okazał się zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Mateusz Dragon, przed Dawidem Damianem z KS Jedność Nowy Sącz i Markiem Weluszem z SSR LZS Sokół Szczyrk.

 

W kategorii juniorek C podwójne zwycięstwo odniosły zawodniczki klubu MKS Istebna, zwyciężyła Eliza Rucka, przed Natalią Sewastynowicz. Trzecie miejsce zajęła Izabela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Wśród juniorek D (ten sam dystans) wygrała Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Czas Moniki to również szósty czas w kategorii C. Podium uzupełniły Sabina Lizis z MKS Halicz oraz Natalia Wysocka z MKS Karkonosze.

 

Ostatnia kategoria ścigająca się dzisiaj na trasach Jakuszyc to juniorki i juniorzy E czyli urodzeni w roku 2003 i młodsi. W tej kategorii bieg chłopców wygrała Jan Zawada z MKS Istebna, przed Łukaszem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka i Konradem Badaczem z UKS Krokus Piechowice.

 

I koniec zawodów, do mety dotarły najmłodsze panie, czyli juniorki E. Najszybszą okazała się Oliwia Chlebicka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Drugie i trzecie miejsce zajęły Anna Nędza Kubiniec z UKS Regle Kościelisko i Roksana Ciborowska z KS Speed Jasło.

 

W zawodach sklasyfikowano 295 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

/KaCe, huc/

fot.Tomasz Hucał/skipol.pl

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl