Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg na Igrzyska: Mistrzostwa Karkonoszy w Jakuszycach, biegi stylem dowolnym [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-01-24

W drugim dniu rywalizacji w Jakuszycach w ramach Narodowego  Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Bieg na Igrzyska rywalizowano w stylu dowolnym ze startu wspólnego. Ostatecznie na starcie pojawiło się 310 zawodniczek i zawodników. Rywalizację ukończyło 299 osób. 

 

Najlepszym seniorem w dzisiejszej rywalizacji na 15 km ze startu wspólnego na Polanie Jakuszyckiej został Dawid Brill z klubu MUKS Podkarpacie Jedlicze z czasem 44:59,70, drugie miejsce zajał Jakub Twardowski z AZS Zakopane, a trzecie Damian Duk z UKS Rawa Siedlce.

 

W kategorii Juniorów A najlepszym okazał się Mateusz Chowaniak z UKS Regle Kościelisko (na zdjęciu), który jednocześnie popisał się najlepszym czasem dnia (42:51,70). Na drugim stopniu podium zameldował się Klaudiusz Kogut z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, a na trzecim Łukasz Marmoł z KS Jedność Nowy Sącz.

 

W ostatniej kategorii wiekowej junior E rywalizowano na dystansie 2 km. Najlepszym okazał się Jan Zawada z MKS Istebna. Drugie miejsce zajął Łukasz Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka, a na najniższym stopniu podium stanął Konrad Badacz z UKS Krokus Piechowice.

 

 

Bieg juniorów B na dystansie 10 km wygrał Michał Skowron z  MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra z czasem 26:24,0. Drugie miejsce ze stratą 4,5 sekundy zajął Maciej Popieluch z KS Jedność Nowy Sącz, a na najniższym stopniu podium znalazł się Andrzej Jałowiczor z NKS Trójwieś Beskidzka.

 

Michał Skowron wygrał także wczorajszą rywalizację stylem klasycznym. O jego dzisiejszym zwycięstwie zadecydowała ostatnia czwarta pętla. - Na jej początku miałem jeszcze 5 sekund straty do prowadzącego, wtedy zaatakowałem i postawiłem wszystko na jedną kartę. Udało się i odjechałem rywalom, z których nikt nie potrafił mnie już dogonić - opowiadał nam dziś najlepszy junior B tego weekendu.

 

W grupie juniorek A na 10 km stylem dowolnym triumfowała Joanna Rysula z UKS Regle Kościelisko, przed Karolina Trzaską z POD Stróża Miszkowice oraz Katarzyną Stokfisz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

 

 Bieg juniorek B na dystansie 7,5 km ponownie jak wczoraj wygrała Róża Łyjak z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Drugie miejsce zajęła Monika Mleczak z KS Chochołów, a trzecie reprezentująca klub MUKN Pod Stróżą Miszkowice Paulina Trzaska.

 

Juniorzy C rywalizowali dzisiaj na 5 – kilometrowym dystansie. Najlepszym z nich okazał się Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz. Na drugim miejscu na metę przybiegł Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, a na trzecim Wojciech Filip z UKN MELAFIR Czarny Bór.

 

Juniorki C rywalizowały dzisiaj na tym samy dystansie co Juniorzy C. Rywalizację zdominowały reprezentantki klubu MKS Istebna, które zajęły dzisiaj wszystkie miejsca na podium. Wygrała Natalia Sewastynowicz, przed Elizą Rucką oraz dominująca latem Magdaleną Kobielusz

 

W kategorii juniorów D na dystansie 3 km triumfował Grzegorz Zawada z MKS Istebna. Tuz za nim uplasował się Emil Pleskacz z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a na trzecim miejscu zawody ukończył Antoni Juroszek z MKS Istebna.

 

Najlepszą juniorka D okazała się dzisiaj Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, drugie miejsce zajęła Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka, a trzecie Sabina Lizis z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

Najlepszą juniorką E okazała się dzisiaj Anna Nędza – Kubiniec z UKS Regle Kościelisko. Na drugiej pozycji uplasowała się Oilwia Chlebicka z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a na trzeciej Rozalia Prokurat z UKS Rawa Siedlce.

 

Zawody Bieg na Igrzyska były współorganizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. - Zajmujemy się na nich nie tylko przygotowaniem tras - zaznacza Komandor Dariusz Serafin. - Zależy nam na tym, żeby tego typu zawody dla dzieci i młodzieży przygotowywane były zgodnie ze standardami Pucharu Świata. Stąd wiele zmian w funkcjonowaniu pracy biura, sędziów itd. Utalentowana młodzież jest dla nas najważniejsza. To w końcu przyszłość tej dyscypliny sportu. A dodatkowo sprawdzamy już pewne rozwiązania pod kątem Biegu Piastów.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Irek Trawka, /huc/

 

fot. Tomasz Hucał

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl