Małopolskie Igrzyska i Gimnazjada 2015, trzeci bieg Ligi Małopolskiej w Zakopanem [FOTO + WYNIKI]

2015-01-30

Trzecia edycja Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich to jednocześnie Małopolskkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada, będące jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawodnicy walczyli o awans i możliwość reprezentowania województwa na Igrzyskach i Gimnazjadzie Ogólnopolskich.

Zawody rozgrywane stylem klasycznym na trasach zachodnich miejskich w Zakopanem zgromadziły na starcie ponad 300 zawodników z ponad 60 szkół województwa małopolskiego.

Rywalizowano w kategoriach wg roczników, tzn osobno klasy I, II i III gimnazjalne, oraz w trzech kategoriach szkół podstawowych czyli klasy VI, V oraz IV i młodsi.

Zawodniczki i zawodnicy gimnazjów rywalizowali na dystansie 3 kilometrów, klasy VI i V szkół podstawowych miały do pokonania 2 km, a namłodsi jeden.

WYNIKI INDYWIDUALNE

W tej kategorii wystartowało 28 gimnazjów z Małopolski. W klasyfikacji drużynowej (Briko Maplus) zwyciężyło Gimnazjum z Kościeliska zdobywając 463 punkty. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego (381pkt), a trzecie Gimnazjum nr. 1 Ciche (338pkt).

Pierwsza trójka wśród chłopców to G. Kościelisko (257pkt), przed Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (228) i G. Uście Gorlickie (206pkt). Wśród dziewcząt najwiecej punktów zdobyło Gimnazjum Wiśniowa (247), przed Gimnazjami nr 4 z Mszany Górnej (234) i G.nr 1 z Cichego(219).

Jak wygladała rywalizacja w kategoriach szkół podstawowych? Klasy VI i V czyli zawodnicy z roczników 2002 i 2003 rywalizowali na dystansie 2 kilometrów klasykiem. Czołowe trójki to:

WYNIKI SZKÓŁ (BRIKO MAPLUS)

W kategorii drużynowej szkół podstawowych (Klasyfikacja Briko Maplus)  sklasyfikowano 37 szkół. Wygrała SP Kościelisko (543) łącznie i osobno w kategorii dziewcząt i chłopców, przed SP Chochołów (327) i ZSPiG Ciche nr 1 (286). Drugie miejsce w grupie dziewcząt zajęła SP Wiśniowa (198), a trzecie SP nr 20 Nowy Sącz i SP Sękowa (po 160). W grupie chłopców kolejnośc identyczna jak w łącznej drużynówce czyli podium uzupełnili zawodnicy z SP Chochołów i ZSPiG Ciche nr 1.

Najlepsze szkoły zostały uchonorowane okazałymi pucharami ufundowanym przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy oraz bonami towarowymi na smary narciarskie Briko Maplus.

Najlepsi zawodnicy na podium oprócz medali, dyplomów oraz statuetek otrzymali specjalne okolicznościowe opaski zwycięzców od firmy Forza Sport.

Rozlosowano także dwie pary nart Fischer RCS Sprint od Fischer Polska, tym razem trafiły do SP Wiśniowa i G. Klikuszowa nr.3