Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mistrzami Polski w maratonach narciarskich Dominika Bielecka i Paweł Klisz (Bieg Piastów 2015)

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-02-28

Mistrzostwa Polski w Maratonach rozegrano w ramach 39 Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Panowie rywalizowali na pełnym dystansie 50km , panie miały metę "po drodze" czyli po pierwszej 25 kilometrowej pętli. Mistrzami Polki w maratonach narciarskich zostali Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski i Paweł Klisz z LKS Klimczok Bystra.

 

Złoto dla 10 w klasyfikacji OPEN Pawła Klisza. Srebro w kategorii mężczyzn wywalczył Daniel Iwanowski z Białegostoku, reprezentujący w tym sezonie UKS Rawa Siedlce. Daniel, który dwukrotnie trumfował w Red Bull Biegu Zbójników stracił do Klisza prawie 3 minuty zajmując 13 m-ce w klasyfikacji OPEN.

Brąz w tej kategorii wywalczył Mateusz Ligocki z NKS Trójwieś Beskidzka (15 OPEN). Kolejne lokaty w klasyfikacji Mistrzostw Polski zajęli:

4. Robert Faron

5. Bogusław Gracz

6. Piotr Skowron

 

Tytuł Mistrzyni Polski Seniorek zdobyła Dominika Bielecka z MKS Wodzisław Śląski. Srebro dla Marceli Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne a brąz dla Emilii Romanowicz z UKS Puszcza Supraśl. Emilka jako pierwsza z Polek dotarła do mety pełnego 50-cio kilometrowego dystansu zajmując w OPEN kobiet 9 miejsce. Kolejne lokaty MP zajęły:

4. Justyna Mordarska

5. Natalia Grzebisz

6. Urszula Łętocha

 

Czekamy na oficjalne wyniki Mistrzostw Polski, oraz informacje o wysokości premii za zdobycie tytułów mistrzowskich w maratonach.

 

/KaCe/

foto.datasport.pl

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl