Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska (7) - Memoriał Kazimierza Bubuli w Białce Tatrzańskiej [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-03-12

Siódma edycja Małopolskiej Ligi SZS w biegach narciarskich to Memoriał Kazimierza Bubuli rozegrany na trasach ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Memoriał kojarzony od lat z Wiśniową tym razem został przeniesiony do Białki Tatrzańskiej.

 

Zawody tradycyjnie rozgrywane w Wiśniowej, miejscowości w której pracował i mieszkał Kazimierz Bubula zostały ze względu na brak śniegu  przeniesione do Białki Tatrzańskiej, do której wróciła zreszta zima.

Ostatniej nocy spadło tam od  10-20 cm świeżego śniegu co oprócz "dośnieżenia" okolicy spowodowało znacznie utrudnienia w  dojeździe na zawody. Gdyby nie wzajemna solidarność kierowców poszczególnych ekip, na start nie dotarło by parę klubów.

Pogoda także nie sprzyjała trenerom i zawodnikom, świeży śnieg spowodował problemy ze smarowaniem, jednak tylko paru klubom nie udało się wstrzelić ze smarami.

Memoriał to jak zwykle nagrody dla pierwszych szóstek w poszczególnych kategoriach, puchary i dyplomy, są to z pewnością zawody najlepiej "nagradzane" w Lidze Małopolskiej. Na dekoracjach gościliśmy także władze Gminy Wiśniowa oraz dyrekcję szkoły w której pracował pan Kazimierz, dodam, że jego pracę kontynuuje córka Ania. Zresztą SP Wiśniowa zajęła dzisiaj drugie miejsce w drużynówce.

 

Przejdźmy jednak do wyników: w gimnazjach w poszczególnych rocznikach tryumfowali:

KL.III - Iwona Piekarz z G.Wiśniwoa i Wiktor Czaja z GMS Zakopane

KL. II - Patrycja Karciarz z G nr 1 Biały Dunajec i Damian Dawid z G. Piątkowa

KL.  I - Weronika Bieniasz z G. nr 1 Ciche i Dawid Zieliński z G. Uście Gorlickie

W kategorii dziewcząt jeżeli chodzi o czasy OPEN, czyli wszystkie 3 roczniki razem nie było wielkich niespodzianek. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w grupach chłopców. Czas dnia należy do Wiktora Czaji (wygrał w klasie III), drugi czas to zwycięzca klas drugich Damian Dawid, a trzeci to ...zwycięzca klas pierwszych Dawid Zieliński.

 

Szkoły podstawowe rywalizowały na 2 kilometry w przypadku klas V i VI , oraz na jeden kilometr czyli grupa czwarto-klasistów i młodsi. W poszczególnych grupach wygrali:

KL. VI - Małgorzata Bajer/SP Wiśniowa i Robert Bugara/SP Kościelisko

KL.  V - Anna Nędza/SP Kościelisko i Adrian Kiełbasa/SP Ptaszkowa

KL. IV - Daria Szkurat/SP Sękowa i Dominik Paniak/ZSPiG Ciche nr 1

 Sklasyfikowano łącznie 284 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

W Rankingu Briko Maplus czyli klasyfikacji szkół w kategorii gimnazjów wygrało Gimanzjum Kościelisko, przed Gimnazjum Uście Gorlickie i Gimnazjum Ciche.

Podium w kategorii podstawówek to: I - SP Kościelisko , II - SP Wiśniwoa i III - SP Ciche

RANKING BRIKO MAPLUS

 Sklasyfikowano 27 gimnazjów i 29 szkół podstawowych.

 

Zwycięzcy zawodów tradycyjnie już otrzymali oryginalne opaski Ligi od firmy Forza Sport, najlepsze szkoły bony towarowe od Briko Maplus oraz także tradycyjnie losowaliśmy narty. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Gimnazjum Rytro (debiut tej szkoły w Lidze Małopolskiej) oraz SP Wisniowa, które to szkoły wylosowały narty Fischer z wiązaniami ufundowane przez Fischer Polska.

 

WYNIKI MEMORIAŁU

 

GALERIA FOTO/ foto.Piotr Bubula

 

/KaCe/

 

Komentarze - 5

kibic

Opublikowano: 2015-03-12 19:03:38

a będą wyniki szkół?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-03-12 20:56:30

kibic2

Opublikowano: 2015-03-12 21:09:51

wyniki drużynowe Szkół po 7-dmiu rundach Panie Kubo..

kibic

Opublikowano: 2015-03-12 21:24:17

Dlaczego pod hasłem wyniki memoriału jest galeria zdjęć ???

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-03-12 21:56:34

Sorry, poprawione

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl