Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

To już jest koniec, czyli Finał Ligi Małopolskiej w Białce Tatrzańskiej [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-03-24

To najdłuższy jak dotychczas sezon Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich, w tym roku rozgrywanej jako Puchar ON Kotelnica Białczańska. To aż osiem edycji, z których aż cztery przekroczyły magiczną barierę 300 uczestników. To w końcu ponad 500 biegaczek i biegaczy narciarskich z całej Małopolski sklasyfikowanych w Rankingu Ligi i ponad 90 szkół w klasyfikacji drużynowej. Po prostu rekordowy sezon.

 

Na finał Ligi zaserwowano zawodnikom biegi ze startu wspólnego. Szczególnie dla młodych zawodników było to nie lada wyzwanie, kiedy to mogli rywalizować na trasie bark w bark, narta w nartę z kilkudziesięcioma rywalami. Jedni radzili sobie z tym lepiej inni gorzej, ale emocji nie brakowało od pierwszego do ostatniego biegu. Wywrotki eliminowały pewnych faworytów, zawodnicy z drugiej części rankingu przybiegali w czołówkach, gubiono kije i mylono trasy (jeden przypadek, ale za to lidera swojej kategorii).

GALERIA FOTO CZ.I

                                                                                                          GALERIA FOTO CZ.II

Łącznie rozegrano 12 biegów masowych w sześciu kategoriach.

Ciekawostką pozostają trochę dystanse, nie wiem czy organizatorzy popełnili błąd, czy też z premedytacją wydłużyli dystanse, ale gimnazjum oraz klasy piąte i szóste rywalizowali na identycznym dystansie 3 kilometrów. Dla gimnazjalistów to "normalny" dystans dla podstawówkowiczów, może nie wszystkich ale znaczącej więkoszości była to walka o życie. Trenerze, miało być jedno kółko - słyszało się często przy trasie. Dzieciaki przeżyły, w końcu biegi narciarskie to dyscyplina wytrzymałościowa.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

Do mety dotarło 291 zawodniczek i zawodników z Małopolski, reprezentujących 24 szkół gimnazjalnych i 33 szkoły podstawowe.

W klasyfikacji Gimnazjów wygrało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, przed Gimnazjum Kościeliski i Gimnazjum Ciche nr.1.

Najlepszą szkołą podstawową okazała się podstawówka z Kościeliska, przed szkołami z Kluszkowców i Kasiny Wielkiej.

RANKING BRIKO MAPLUS (8) CZYLI DRUŻYNÓWKA

 

Oczywiście jak zwykle losowano narty fundowane przez Fischer Polska, dzisiaj wygrały SP Raba Wyżna (RCR Uniwersal) oraz Gimanzjum Piątkowa (RCS Classic Zero). Kto odbierał narty w imieniu wylosowanych szkół? Odpowiedź w drugiej części galerii foto.

 

Jeszcze krótko o sprawcach zamieszania czyli największej w Polsce cyklicznej imprezy dla dzieci i młodzieży Małopolskiej Lidze SZS w biegach narciarskich : dyrektor Ligi - Stanisław Mrowca, kierownik biura zawodów - Feliks Piwowar, sędzia główny - Adam Dudek oraz wielu innych mniej lub więcej maniakalnie przywiązanych do biegów narciarskich ludzi.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 8

ewa

Opublikowano: 2015-03-24 19:38:41

a jak któś ma wszystkie miejsca takie same jak 2 to mogą być 2 egzekwa

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-03-24 20:58:57

W takim przypadku decyduje miejsce zajęte na Finale Ligi, czyli w dzisiejszych zawodach

Obserwator

Opublikowano: 2015-03-24 19:54:39

Jak na ósmą już edycję Ligi Małopolskiej organizatorzy ogólnie się nie popisali zwłaszcza jeżeli chodzi o wydłużenie długości tras, na których biegły dzieci oraz słabe ich oznakowanie.Mam nadzieję,że w przyszłym roku tego dopilnują i takich zaniechań ze strony organizatorów już nie będzie!!!.

obserwator

Opublikowano: 2015-03-24 21:55:41

Oczywiście wspaniały cykl zawodów w biegach narciarskich ,dzięki tym ludziom co piszą wyżej plus Kuba , a może jeszcze paru innych. Chciałbym porównać wydane budżety na Bieg na Igrzyska a Liga Małopolska i jaki jest udział PZ' SKOKÓW : w całym przedsięwzięciu ????

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-03-25 15:15:04

Udział PZN w Lidze Małopolskiej wynosi ZERO!

trener

Opublikowano: 2015-03-24 22:05:22

Uważam , że dystanse były dobre , uczniowie -zawodnicy klas 5-6 muszą biegać dystanse na zawodach wojewódzkich, ogólnopolskich w granicach od 8 do 12 minut, a tak to miało miejsce jedynie maruderzy biegali wolniej i mieli do tego prawo , ale oni byli nie przygotowani i powinni startować na zawodach gminnych a nie wojewódzkich . Brawo Panie MROWCA>

OBSERWATOR

Opublikowano: 2015-03-28 17:34:34

Zgadzam się z panem trenerem,że klasa 5 i 6 powinny już biegać takie dystanse pod warunkiem, że warunki są do tego odpowiednie no chyba że pan woli pływać po wodzie, a nie biegać po śniegu.

gość

Opublikowano: 2015-04-21 17:29:48

a kiedy ranking ligi małopolskiej???

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl