Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Karkonoszy na koniec sezonu

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-03-29

Puchar Karkonoszy 2015, Memoriał Włodzimierza Paszkiewicza w biegach narciarskich to już ostatnie zawody w tym sezonie rozegrane na Polanie Jakuszyckiej i w Polsce w ogóle.

 

Puchar Karkonoszy, zawody kiedyś jedne z najważniejszych w cyklu Pucharu Polski, tradycyjnie zamykające sezon, w tym roku nie cieszyły się liczną obsadą. Z wyjątkiem dużej grupy dolnośląskich biegaczy na starcie zobaczyliśmy tylko grupę uczniów szczyrkowskiej SMS oraz zawodniczki z dwóch małopolskich klubów LKS Witów Mszana Górna i LKS Wiśniowa Osieczany.

Wszystko, przez niezrozumiałą dla mnie decyzję dotyczącą punktów do Rankingu PZN, które były do zdobycia tylko w kategorii juniorek i juniorów C (1999,2000). Nie wiem kto wymyślił zdegradowanie  jednej z najstarszych w Polsce imprez w biegach narciarskich do lokalnej imprezy. Szkoda.

 

Mam nadzieję, że nikogo nie urażę, nie pisząc o zwycięzcach wszystkich kategorii, ograniczę się tylko do kategorii C. W piątek 27 marca w biegach na dystansie 2 kilometrów, wszystkie miejsca na podium z wyjątkiem jednego zajęli uczniowie szczyrkowskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W kategorii juniorek C wygrała Klaudia Pytel z SSR Sokół Szczyrk, przed dwoma zawodniczkami LKS Klimczok Bystra Kamilą Adamczyk i Justyną Wandzel. Bieg juniorów C wygrał Oskar Wysocki (na zdjęciu) z MKS Karkonosze Sporty Zimowe, przed Markiem Weluszem  z SSR Sokół Szczyrk i Jakubem Plintą z LKS Klimczok Bystra.

W drugim dniu zawodów (sobota 28 marca) w biegu juniorek C wygrała Justyna Wandzel, przed Klaudią Pytel i Iwoną Piekarz z LKS Wiśniowa Osieczany, w biegu juniorów C pierwsza trójka to Marek Welusz, Jakub Plinta i Oskar Wysocki.

 

 

Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie o  punkty do Rankingu PZN powalczą wszystkie kategorie wiekowe.

 

WYNIKI 27.03.2015                        WYNIKI 28.03.2015

 

/KaCe/

 

Komentarze - 4

obserwator

Opublikowano: 2015-03-29 19:37:37

Kadłubowe zawody ???

Logan

Opublikowano: 2015-03-29 21:54:19

Poprostu ślązaczkom nie chciało się przyjeżdżać, więc zdecydowali, że nie zrobią SOBIE Pucharu Polski w Jakuszycach. ;)

abc

Opublikowano: 2015-03-30 14:30:45

panie KUBO KIEDY możemy się spodziewać rankingu końcowego okrojonego

W.

Opublikowano: 2015-03-30 15:23:07

Podobno nadzieja umiera ostatnia. Pozdrawiam wszystkich łącznie z firmą PIF PAF.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl