Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy Azoty na trasie Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-21

Podkarpacko-Lubelska Liga Regionalna Grupy Azoty debiutuje na trasie Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. Do biegów stylem dowolnym zgłoszono pona 100 zawodniczek i zawodników z województw podkarpackiego i lubelskiego.

 

Na trasie Siwa Dolina w Tomaszowie Lubelskim zawody trwają nieprzerwanie co kilka dni już od 6 stycznia. W tym czasie rozegrano tam kilka biegów dla amatorów, oraz zawody Pucharu Grupy Azoty czyli Pucharu Polski PZN. Już za tydzień rozpocznie się tam najważniejsza dla młodych biegaczy narciarskich w Polsce impreza czyli Mistrzostwa Polski Młodzików i Mistrzostwa Polski Uczniowskich klubów Sportowych dla kategorii D i E. Trzydniowa impreza w Tomaszowie, dwa biegi indywidualne stylem dowolnym i klasycznym oraz sztafety zgromadzą zawodników z narciarskich regionów całej Polski.

 

Dzisiaj w ramach Ligi Regionalnej Grupy Azoty startują trzy kategorie wiekowe. Najważniejszą z nich, walczącą o udział w wielkim finale jest oczywiście grupa juniorek i juniorów E czyli piątoklasistów i młodszych. Kategoria E to oczywiście najliczniejsza kategoria, na starcie stanęło 41 dziewcząt i 44 chłopców, którzy zaczynają swoją przygodę z biegami narciarskimi.

 

Do Tomaszowa najdalej miała ekipa klubu Lotnik Ustjanowa, która żeby wystartować w Lidze Regionalnej musiała pokonać 210 kilometrów. Dyrektor szkoły podstawowej w Ustjanowej, trener, kierowca busa oraz komandor Biegu Lotników w jednej osobie Marek Konopka chwali imprezę. Warunki świetne, wręcz rewelacyjne, chciałbym, żeby tyle śniegu było w Ustrzykach. Organizatotrzy stanęli na wysokości zadania , dzieci dostały ciepły posiłek, grochówka i kiełbaska z ogniska to dodatkowa atrakcja. Nie wiem jak jest na innych Ligach Regionalnych, ale tutaj oprócz pucharów, nagród i dyplomów dla najlepszych, wszyscy dostali dyplomy za udział. Dzieciaki mają pamiatkę z Tomaszowa. Ekipa z Ustjanowej jechała na zawody 3,5 godziny, jak mówi pan Marek - może byłoby szybciej, ale od pewnego momentu drogi są białe, po prostu zima na całego.

 

Jak wyglądała rywalizacja na trasach? W najmłodszej kategorii wiekowej zawodów - E, gospodarze wygrał Itan Ciborowski z KS Speed Jasło. Drugie i trzecie miejsce w tej kategorii wywalczyli także goście z Podkarpacia, kolejno Jarosław Ozga z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Radosław Dybka z KS Speed Jasło. Do mety dotarło 43 zawodników w tej kategorii.

WYNIKI JUNIOR E

 

Wśród najmłodszych dziewcząt wygrała Aleksandra Harsche z Halicza Ustrzyki, przed dwójką zawodniczek z MULKS Tomaszów Lubelski Grupa Oscar Weroniką Juzelak i Kamilą Harbuz. Sklasyfikowano 32 zawodniczki.

WYNIKI JUNIORKA E

 

Mniejszą frekwencję mieliśmy w starszych kategoriach C i D, jednak ta grupa jako imprezę główną ma Puchar Grupy Azoty.

W biegu juniorów C wygrał na dystansie 4 kilometrów wygrał Alan Ciborowski z KS Speed Jasło. Tylko cztery sekundy stracił do zwycięzcy Bartosz Głąz z Tomaszowa. Trzeci Dawid Ciećko (także Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) to już strata pona pół minutowa.

W biegu juniorek na tym samym dystansie dwie pierwsze lokaty dla tomaszowianek wygrała Magdalena Kuśmierz, której przewaga nad Natalią Pliżgą wyniosła ponad minutę. Najniższy stopień podium to Julia Tkaczyk z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

W kategoriach D ('02'03)  miejsca na podium zajmowali:

1. Weronika Nieścior i Bartosz Cielniak oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

2. Roksana Ciborowska z KS Speed Jasło i Jakub Ferenc MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

3. Natalia Kowalczuk i Michał Gumieniak oboje MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

 

WYNIKI JUNIOR/KA C i D

 

Prezentujemy także GALERIĘ FOTO, zawody w Tomaszowie w obiektywie Pawła Żółkiewskiego

 

KaCe

 

Komentarze - 10

ckg

Opublikowano: 2016-01-21 15:05:16

w innych ligach dyplom i madal

kibic

Opublikowano: 2016-01-21 16:12:27

mogli dac dzieciom po jakims medalu chociarz bo pucharach nie mówie. skoro to sa najwazniejsze zawody dla nich.

redakcja

Opublikowano: 2016-01-21 17:30:50

W Tomaszowie były nagrody i puchary i dyplomy itd, w których ligach dyplom i medal?

kibic

Opublikowano: 2016-01-21 16:13:26

i wyniki juniorki E sie nie wyswietlaja

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-21 17:16:27

Wyniki już działają

kibic

Opublikowano: 2016-01-21 18:05:22

W Tomaszowie były same dyplomy. Nieładnie tak traktować te dziaciaki które nieraz jadą 200 km.

Ciekawy

Opublikowano: 2016-01-21 23:35:07

Panie redaktorze proszę się na przyszłość poprawić i szerzej opisać zawody i zmagania dzieci, a nie pisać połowę artykułu o jakimś konopce i jego kurtuazyjnym biadoleniu.

Amator

Opublikowano: 2016-01-22 09:14:43

Czy podczas Mistrzostw Polski Uks-ów juniorzy E będą biegać ten niebezpieczny zakręt i lądowaćna drzewach.Ostatnio to zdarzało się nawet starszym.A ci młodzi zawodnicy nie mają takich umiejętności jak Stasi.Gdzie jest delegat techniczny...

kacperos01

Opublikowano: 2016-01-23 13:29:41

Czy jeśli nie należę do żadnego klubu (bo nie mam takiej możliwości) mógłbym wystartować w tego typu zawodach?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-23 15:17:26

Jak najbardziej, w razie czego pisz, pomożemy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl