Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Karkonoska Liga Regionalna: I znów śnieg zaskoczył wszystkich [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-11

Jakuszyce potrafią zaskakiwać każdego dnia. Kolejna Karkonoska Liga Regionalna Grupy Azoty i znów, kilka godzin przed jej startem zaczyna sypać. Dziś w Jakuszycach stylem dowolnym rywalizowały 102 osoby. A już w weekend na tej samej trasie Puchar Grupy Azoty.

 

Skąd my znamy ten scenariusz... W środę, na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem trzeciego rzutu Karkonoskiej Ligi Regionalnej, Polana Jakuszycka wyglądała kiepsko. – Zwozimy na trasy śnieg, który mieliśmy zmagazynowany w lesie i na drogach poza trasami narciarskimi – mówił nam wczoraj Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. – Będzie dobrze. Szczególnie, że w nocy ma padać.

 

No i miał rację. W nocy ze środy na czwartek spadło ok. 10 centymetrów białego puchu, na dodatek praktycznie przez całą rywalizację prószyło. – Jak wczoraj widziałem Polanę, to nie było mi do śmiechu. Dziś mamy tu inny świat. Warunki naprawdę dobre – mówił Dawid Matwijów, trener ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

FOTO GALERIA

 

Dziś, inaczej niż w poprzednich edycjach Ligi Karkonoskiej, młodzież startowała w nieco innej kolejności, niż zwykle. Dziś zaczęli najmłodsi (roczniki 2006 i młodsze), potem juniorzy E, juniorzy C i na koniec junior D.

 

W juniorze E doszło do tradycyjnej rywalizacji Jan Reizer (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra) kontra Szymon Jedziniak (UKS Krokus Piechowice). Dwa pierwsze piegi wygrywał Reizer. Dziś jednak już po pierwszych ruchach Jedziniaka na trasie było widać, że może być inaczej. I było – Szymon dołożył Jankowi blisko 20 sekund. – A rano narzekał, że źle się czuje, że może być ciężko. A tu taki bieg – cieszyła się mama i trenerka w jednym Ewelina Jedziniak.

 

Wśród juniorów C dziś górą Dawid Woźniak z Karkonoszy, który o ponad 18 sekund wyprzedził Kacpra Wojciechowskiego z MUKN Pod Stróżą.

 

W rywalizacji juniorów D, klasą sam dla siebie był Konrad Badacz (MKS Karkonosze/SMS Szklarska Poręba). Swojego kolegę klubowego – Mateusza Zawoła - pokonał on a o 1,01 min. na trasie o długości 3 kilometrów.

 

Za opis rywalizacji juniorek C może poświadczyć zdanie Piotra Skowrona, opiekuna młodych zawodniczek z Karkonoszy. – Są Przemyślaczki, będzie walka – mówił P. Skowron.

Miał na myśli siostry Weronikę i Wiktorię Przemyślak z MUKN Pod Stróżą. No i walka była ostra. Wygrała Weronika, ale zaledwie o 3,1 sekundy przed Joanną Koniuszy z PKO Harpagana Gdańsk. Trzecia – 0,4 sekundy za Koniuszy – była Wiktoria Przemyślak.

 

Warunki śniegowe w Jakuszycach nadal się poprawiają, a oprócz naturalnego opadu, na trasy zwożony jest śnieg magazynowany poza trasami. To dobra wiadomość dla uczestników Pucharu Grupy Azoty, który odbędzie się w Jakuszycach – na tej samej trasie co dziś – już w najbliższą sobotę i niedzielę.

 

WYNIKI KARKONOSKIEJ LIGI REGIONALNEJ GRUPY AZOTY – BIEGI ST. DOWOLNYM

 

/huc/

 

fot. Tomasz Hucał

 

Komentarze - 4

amator

Opublikowano: 2016-02-11 18:15:02

A gdzie zdjevia

ter

Opublikowano: 2016-02-11 20:55:04

Czy bedzie? Galeria

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-11 21:26:34

Jest, sorry za opóźnienie

Tomek Hucał

Opublikowano: 2016-02-11 22:05:45

Zdjęcia od razu wrzucamy na naszego Facebooka (kilkanaście wybranych), a potem wieczorkiem na portal. Także zapraszamy na nasz FB:)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl