Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Enervit Classic: Iwanowski i Witek wygrywają w Jakuszycach. Cały cykl dla Bronowickiego i Jindriskovej [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-13

Na ciekawej i wymagającej trasie finałowego biegu z cyklu Enervit Classic 5-10-15 w Jakuszycach rywalizowało dziś 206 osób. Ostatecznie trasa liczyła 12,5 kilometra, co ważne na jednej pętli. Na trasie znalazły się fragmenty, które rzadko lub w ogóle nie są wykorzystywane w rywalizacji amatorów.

 

Zacznijmy od trasy. Już na początek na biegaczy czekał wymagający podbieg, czyli Buczki pod prąd, a potem dalej wspinaczka na Samolot. Wydawałoby się, że na takim fragmencie, nikt ze stawki nie powinien sobie pozwolić na pchanie. Szczególnie, że po nocnym mrozie, temperatura szybko rosła i warunki w torach diametralnie się zmieniały.

Ale nic z tego. Praktycznie cała czołówka dzisiejszego biegu wśród panów była w stanie "wypchać" długi podbieg na Samolot przez Buczki. No i potem już całą resztę dystansu...

 

Na trasie znalazł się także dawno nieużywany na zawodach podbieg łączący Jelenie Łąki z trasą Czekoladową. A potem nigdy niewykorzystywany na jakuszyckich zawodach łącznik obu Duktów. – Nie chcieliśmy blokować Dolnego Duktu dla turystów, stąd takie rozwiązanie – wyjaśnia Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. – Ten ostatni fragment normalnie jest letnią trasą biegową, ale jak widać zimą także można go przygotować, choć nie ratrakiem, tylko skuterem.

Trasa miała liczyć 15 kilometrów, ale ostatecznie trzeba było ją skrócić do 12,5 kilometra, „wycinając" trasę Jeleniogórską.

 

A teraz o samej rywalizacji. Zdecydowanym faworytem dzisiejszego biegu był Daniel Iwanowski, który od kilkunastu dni cały czas trenuje w Jakuszycach. – Powoli wracam do formy, po różnych zawirowaniach, także zdrowotnych. Będzie dobrze – mówił nam na piątkowym treningu, gdy spotkaliśmy się przy Kopalni Stanisław.

Iwanowski nie zawiódł oczekiwań i wygrał, wyprzedzając Wojciecha Suchwałko o blisko 2 minuty. Trzeci był Martin Svarc z Czech +2,01 min.

 

WYNIKI SOBOTNIEGO BIEGU ST. KLASYCZNYM NA 12,5 KM

 

Wśród pań walka była bardzo interesująca. Zaledwie dwie sekundy rozdzieliły zwyciężczynię Katarzynę Witek (Wesoła/Warszawa) oraz Joannę Badacz z Piechowic. – Trasa była dziś świetna. Po pierwsze dobrze przygotowana. Oczywiście były słabsze miejsca, ale cieszmy się, że udało się zrobić aż tak długą pętlę z takimi warunkami – mówiła na mecie J. Badacz. – Po drugie trasa była dziś bardzo ciekawa, urozmaicona z kilkoma miejscami, w których na co dzień nie biegamy.

Trzecie miejsce na podium zajęła dziś Alena Jindriskova (Vrchlabi), która do zwyciężczyni straciła zaledwie 9 sekund.

 

Nie obeszło się oczywiście bez skipolowych akcentów, w biegu pań biegły dwie zawodniczki naszego skipol.pl TEAMU. Szóste miejsce zajęła Edyta Olcoń z Białki Tatrzańskiej, zajmując trzecie miejsce w swojej kategorii. Kategorię K16 wygrała kolejna nasza zawodniczka Daria Deja z Jeleniej Góry, zajmująć dziewiąte miejsce w grupie OPEN.

 

WYNIKI BIEGU KOBIET NA 12,5 KM

 

Dzisiejszy bieg był jednocześnie podsumowaniem całego cyklu Enervit Classic, czyli trzech wyścigów na dystansach 5, 10 oraz 12,5 kilometra.
Prowadzona była klasyfikacji generalna cyklu, zarówno open, jak i w kategoriach wiekowych.

Open wśród mężczyzn wygrał Łukasz Bronowicki, przed Jakubem Mrozińskim i Tomaszem Kałużnym (cała trójka z Jeleniej Góry).
Wśród kobiet najlepsza była Jindriskova, przed Badacz oraz Agnieszką Ważewicz-Uznańską (Duszniki Zdrój).

 

KLASYFIKACJA GENERALNA ENERVIT CLASSIC

 

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET - ENERVIT CLASSIC

 

/huc/

 

Fot. Bieg Piastów

 

Komentarze - 9

kk

Opublikowano: 2016-02-13 18:48:07

redakcjo macie możliwość podać wyniki Biegu pod Piękną Górę?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-13 19:13:40

Czekamy z utęsknieniem na wyniki

Mama

Opublikowano: 2016-02-13 19:40:08

Zawodniczka na zdjęciu biegnie na zawodach dla amatorów, a obok są zawody Pucharu Polski gdzie powinna występować.... Jest amatorką czy zawodniczką.Trzeba to wyjaśnić...

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-13 19:44:33

Zawody wygrał Iwanowski - zawodnik, drugi był Suchwałko - zawodnik, co tu wyjaśniać. Zawody Enervita są w formule OPEN, startować może każdy.

prezes

Opublikowano: 2016-02-13 19:46:01

Iwan (Iwanowski) i Kwadrat (Suchwałko) też nie startowali w zawodach rankingowych, takie to teraz mamy zawody Pucharu Polski

zawodnik

Opublikowano: 2016-02-13 20:17:02

niestety jeżeli puchar polski rozgrywa se na tak krótkich dystansach, w dodatku na krótkich pętlach(jakuszyce-pomimo dobrych warunków,zakopane,tomaszów) to nie ma co się dziwić,że chłopaki wolą pobiec 12 km niż 5km które normalnie jest dystansem dla dziewcząt kategorii C, dla nich to zapewne żaden wysiłek. Ale cóż, takich mamy organizatorów i działaczy a zawodnicy w jakiś sposób muszą sobie radzić, bo niestety ciężko jest uprawiać biegi narciarskie w naszym kraju.

zawodnik

Opublikowano: 2016-02-13 20:19:25

a oprócz tego, trasa biegu dzisiejszego enervita organizowanego dla amatorów była dużo bardziej zróżnicowana i wymagająca, niż trasa dla zawodników, trenujących codziennie. Być może ktoś z nich kiedyś mógłby zostać mistrzem olimpijskim.

eny

Opublikowano: 2016-02-13 23:48:08

Prawda jest taka że w biegach właśnie typu enervit zawodnicy mają możliwość wygrania czego ( pieniędzy ) w pucharze polski co za to mają ? medal i dyplom ?

skos

Opublikowano: 2016-02-14 12:13:37

Wyniki biegu pod "Piekną Górę" będą natychmiast jak z obwodu Kaliningradzkiego podłączą prąd zmienny. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl