Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Anastasia Sedowa i Jens Burman Mistrzami Świata U-23 w biegu klasykiem, Urszula Łętocha 33, reszta naszych ...daleko[WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-23

Druga konkurencja Mistrzostw Świata w biegach narciarskich w rumuńskim Rasnov to biegi stylem klasycznym. Pierwszy dzisiaj, tytuł mistrzowski wywalczyła w biegu na 10 kilometrów stylem klasycznym Rosjanka Aanstasia Sedova. Urszula Łętocha zajęła 33 lokatę.

 

Bieg kobiet w kategorii U-23 był drugą konkurencją Mistrzostw Świata w Rasnov, zawody z powodu śniegowych problemów rozegrano bardzo wcześnie, według naszego czasu pierwsze zawodniczki wyruszyły na trasę o godzinie 7:30!

Tytuł Mistrzyni Świata zdobyłą Rosjanka Sedowa, srebro  dla Niemki Victorii Carl, która straciła 13,1 sekundy.

Brąz i to duża niespodzianka i powód do dumy dla naszych południowych sąsiadów wywalczyła Czeszka Petra Novakowa. Wszystkie zawodniczki na podium to najmłodsze roczniki w kategorii U-23, czyli rocznik 1995. Urszula Łętocha zajęła 33 miejsce.

 

WYNIKI U-23 WOMEN

 

Bieg mężczyzn w kategorii U-23 ('93'94'95) wygrał Szwed Jens Burman z czasem 40;02,00 minuty. Srebro dla Rosjanina  Aleksieja Czerwotkina (strata 26,8s), brąz dla Norwega Mikalea Ganulfsena (36,6 s).

W tej kategorii wystartowałą czwórka naszych reprezentantów Konrad Motor, Kamil Bury, Mateusz Chowaniak i Bartłomiej Rucki. Motor po pierwszym okrążeniu wycofał się z biegu, jak krótko stwierdził terenr Wiesław Cempa opiekujący się na co dzień zawodnikiem - Konrad będzie potrzebował kilku miesięcy, żeby dojść do siebie... (O czym mówi trener Cempa wyjaśnimy w najbliższym czasie).

Najlepiej z naszych pobiegł zawodnik UKS Regle Kościelisko Mateusz Chowaniak zajmując 51 miejsce ze stratą 5:57,6 minuty. Kamil Bury i Bartłomiej Rucki to lokaty 63 i 64 ze stratami odpowiednio 7:39,9 oraz 8:06,3 minuty. Straty szczególnie dwóch ostatnich to już tragedia i nie jestem pewny czy może je wytłumaczyć brak nart na wodę.

WYNIKI U-23 MEN

 

kace

 

Komentarze - 2

Kibic

Opublikowano: 2016-02-23 11:49:56

Czy może ktoś udzielić informacji NT.Ogolpolskich Igrzysk w Białce Tatrzańskiej. Chodzą słuchy, że się nie odbędą lub zostanie zmieniony termin. Jest to ważne info dla szkół, bo trzeba załatwić przejazd, noclegi na miejscu.

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-23 11:54:47

OK, to po kolei 1. Witamy w Polsce, konkurs na organizację został ogłoszony parę dni temu, organziatorzy sa dzisiaj w Ministerstwie i załatwiają finanasowanie 2. Zawody,jeżeli będzie śnieg i trasa odbędą się na pewno, szczegóły podamy do końca tygodnia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl