Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał Pucharu Grupy Azoty w Jakuszycach, biegi masowe klasykiem [WYNIKI+GENERALKA] LISTY STARTOWE na 12.03

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-03-11

Dzisiaj na jakuszyckich trasach pierwszy dzień finału Pucharu Grupy Azoty, biegi stylem klasycznym ze startu wspólnego. Mamy już pierwsze wyniki zawodów.

 

LISTY STARTOWE jutrzejszych biegów masowych stylem dowolnym, finał Pucharu Grupy Azoty 2016

 

Jako pierwsi wyruszyli na trasy zawodnicy z grup startowych E, czyli urodzeni w latach 2004 i młodsi, dla których jest to finał Lig Regionalnych Grupy Azoty. Z pięciu rozegranych w tym sezonie Lig: Mazowiecko-Północnej, Podkarpacko-Lubelskiej, Małopolskiej Ligi SZS, Śląsko-Beskidzkiej i Karkonoskiej do finału w Jakuszycach awansowało po 12 najlepszych zawodniczek i zawodników w tej kategorii.

Bieg dziewcząt na dystansie 2 kilometrów wygrała Daria Szkurat z WKS Zakopane, prowadzona przez trenera Ewdarda Budengo. Z parwie półminutową stratą na drugim miejscu dobiegła Aleksandra Harsche z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, trzecia lokata dla zawodniczki KS Jedność Nowy Sącz Oliwii Nowak. Kolejne lokaty to:

4. Marta Jakubiec - LKS Klimczok Bystra

5. Zuzanna Fujak - UMKS Marklowice

6. Jolanta Jałowiczor - MKS Istebna

Bieg ukończyło 31 zawodniczek.

WYNIKI JUNIORKA E

W tej samej kategorii i na tym samym dystansie szans rywalom nie dali zawodnicy miejscowych klubów zajmując pierwsze dwie lokaty. Wygrał Jan Reizer z MKS Karkonosze, przed Szymonem Jedziniakiem z UKS Krokus Piechowice. Trzecia lokata to Szymon Tylka z KS Chochołów.

4. Michał Mantiuk - UKS Hubal Białystok

5. Jakub Biskup - MUKS Podkarpacie Jedlicze

6. Jakub Fiedor - NKS Trójwieś Beskidzka

Slasyfikowano 28 zawodników.

WYNIKI JUNIOR E

 

Główny bieg dnia to oczywiście bieg na 10 km klasykiem połączonych grup seniorów (+'95) i juniorów A ('96'97). Zwycięzcą nie mógł być inny jak zawodnik kadry młodzieżowej, junior Dominik Bury z MKS Istebna, który przebiegł dystans w czasie 25:48,4 minuty. Kolejne lokaty w biegu OPEN to seniorzy Mateusz Chowaniak i Andrzej Pradziad obaj  z UKS Regle Kościelisko. Kolejne miejsca dla:

4. Kamil Bury (senior) - MKS Istebna

5. Wojciech Fojcik (junior A) - NKS Trójwieś Beskidzka

6. Bogusław Gracz (senior) - LKS Witów Mszana Górna

WYNIKI SENIOR                                    WYNIKI JUNIOR A

.

Bieg kobiet na dystansie 5 km klasykiem to połaczone siły seniorek, juniorek A ('96'97) i juniorek B ('98'99).

Zwyciężyła Marcela Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne z czasem 14:56,4 minuty. 27,6 sekundy straciła do Marceli Agata Warło z NKS Trójwieś Beskidzka (Im. juniorka A), neicałe pięć sekund więcej kolejna juniorka Katarzyna Stokfisz (IIm. juniorka A) z MULKS Tomaszów Lubelski. Kolejne miejsca:

4. Kamila Boczkowska - MKS Karkonosze Sporty Zimowe (Im. juniorka B)

5. Klaudia Kołodziej - LKS Witów Mszana Górna (IIm. juniorka B)

6. Daria Krupa - UKS Rawa Siedlce (IIIm. juniorka A)

WYNIKI OPEN KOBIET

 

Najbardziej wyrównana czołówka w dzisiejszych biegach to pierwsza czwórka w kategorii juniorów B, panowie ścigali się na dystansie 5 kilometrów. Wygrał Mikołaj Michałek z MKS Istebna z czasem 13:07,o minuty. Tylko sześć dziesiątych sekundy stracił do niego Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka. Trzecia lokata dla Macieja Popielucha z KS Jedność Nowy Sącz. 6,40 sekund stracił do zwycięzcy Michał Skowron z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Kolejni zawodnicy to już ponad półminutowa strata, piąty był Wiktor Czaja z LKS Czorsztyn Kluszkowce, szósty Jakub Bartyzel z SSR LZS Sokół Szczyrk.

WYNIKI JUNIOR B

 

Kategorie juniorów C (2000 i 2001) oraz juniorów D ('02'03) biegały na tym samym dystansie 3 kilometrów. W kategorii C wygrał Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz, przed dwójką zawodników MKS Karkonosze Jelenia Góra Michałem Boreczkiem i Maciejem Zdziechowskim. Grupa juniorów D to zwycięstwo Roberta Bugary z UKS Regle Kościelisko. Robert porównując czasy z grupą juniorów C zająłby w niej piąte miejsce.

Za zawodnikiem z Kościeliska uplasowali się Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Sieldlce i Bartosz Cielniak z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

WYNIKI JUNIOR C                                     WYNIKI JUNIOR D

 

Ostatnie kategorie dzisiajszych zawodów to grupy juniorek C i juniorek D. W tej pierwszej kategorii wygrała Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, wyprzedzając o pół minuty Elizę Rucką z MKS Istebna i Izabelę Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.  W kategorii juniorek D wygrała Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka z NKS Trójwieś Beskidzka, przed Anną Berezecką z Tomaszowa Lubelskiego i Ireną Szkurat z WKS Zakopane.

WYNIKI JUNIORKA C                                   WYNIKI JUNIORKA D

 

Indywidualna klasyfikacja generalna Pucharu Grupy Azoty po ośmiu rozgranych dotychczas biegach

RANKING INDYW. PUCHARU GRUPY AZOTY

 

Jutro na Polanie Jakuszyckiej ostatnie w tym sezonie biegu Pucharu Grupy Azoty biegi ze startu wspólnego stylem dowolnym.

 

kace

 

 

Komentarze - 2

kk

Opublikowano: 2016-03-11 18:46:20

będą zdjęcia z azotów?

redakcja

Opublikowano: 2016-03-11 18:50:35

U nas niestety nie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl