Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska w Szklarskiej Porębie [FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-03-12

Na trasach biegowych w Jakuszycach rozegrano dziewiąte, ostatnie już w tym sezonie zawody Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska. Do Szklarskiej Poręby przyjechali młodzi zawodnicy z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Jak ich trenerzy oceniają kończący się już sezon?

 

Krzysztof Jarosz z klubu LKS Witów ski Mszana Górna mówi, że ze względu na kiepską zimę i brak śniegu był to sezon bardzo trudny. Trzeba było pokonywać często wiele kilometrów by znaleźć miejsce z warunkami dogodnymi do trenowania. - Pod tym względem to był sezon stracony. Cieszą nas jednak osiągnięcia części zawodników. Bardzo dobrze radziła sobie na przykład Klaudia Kołodziej, która nieoczekiwanie zakwalifikowała się do udziału w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer - mówi Jarosz.

 

Problem z brakiem  śniegu był w tym sezonie w całej Polsce. Waldemar Kołcun z klubu MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski mówi, że w Tomaszowie śnieg leżał zaledwie przez miesiąc, w dodatku sztuczny. - Mimo słabej zimy to był dla nas bardzo udany sezon. Po raz siódmy wygraliśmy klasyfikację drużynową Biegu na Igrzyska. To ważne, że prowadzona jest klasyfikacja drużynowa, bo trenerzy przywiązują, a na pewno jest tak przynajmniej w naszym klubie, uwagę do całościowego szkolenia w różnych rocznikach - opowiada Kołcun.

 

Piotr Skowron z klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra także jest zadowolony z osiągnięć zawodników w kończącym się sezonie. Mówi, że cieszą go zwłaszcza sukcesy zawodników na najważniejszych imprezach, takie jak złoty medal Michał Skowrona na 5 km klasykiem na mistrzostwach Polski czy brązowy medal dziewcząt w sztafecie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych. - W  sztafecie nie jest łatwo o medal, trzeba mieć cztery dobrze przygotowane zawodniczki - tłumaczy.  Skowron dodaje, że wśród zawodniczek i zawodników startujących w Pucharze Grupy AZOTY są talenty na miarę Justyny Kowalczyk. - Jednak to, czy dojdą do tak wielkich sukcesów zależy także od nas, trzeba o te talenty zadbać. Wymaga to nie tylko wiele pracy, ale także niemało kosztuje - mówi Skowron.

 

FOTO GALERIA by akpol  , wszystkie WYNIKI

 

Tomasz Furtak

Rzecznik Prasowy NPRBN "Bieg na Igrzyska" – Puchar Grupy AZOTY

Centrum Promocji AK-Pol

www.bieg.program-start.pl

Komentarze - 6

Trener z Małopolski

Opublikowano: 2016-03-12 19:41:59

Pierdu, pierdu..ja posłucham!

KK

Opublikowano: 2016-03-12 20:48:58

panie Tomaszu Furtak słyszałem, że dzieciaki w Jakuszycach fajne nagrody dostały za udział w zawodach. Było nie było to Narodowy Program a nazwa zobowiązuje. Brawo Panowie!

kjh

Opublikowano: 2016-03-13 13:57:47

Komentarz wlasciwy.Dzieci dostały medal i dyplom, a nagrody szefowie zabrali dla siebie.

Logan

Opublikowano: 2016-03-13 20:56:45

Ludzie, ale wy jesteście NA CZASIE. Przecież nagród na Biegu Na igrzyska nie ma od drugiej edycji, a minęła juz siódma więc nic nowego. Nagrody są przyznawane pierwszym trójkom z każdej kategorii za klasyfikacje generalną. Ale wiadomo, nagrody powinny być! trochę głupio biegać w zawodach rangi Ogólnopolskiej po kartkę i medal, jednakże szanuję i takie nagrody, bo napewno nie jeden zawodnik chciałby dostać nawet takie coś.

kk

Opublikowano: 2016-03-13 21:30:22

ja ciebie logan też szanuję i jednocześnie współczuję. ps. NA CZASIE jest czytanie ze zrozumieniem. pozdrawiam

Niestrzelczyk

Opublikowano: 2016-03-14 15:11:34

Od sześciu edycji nie ma nagród ponieważ nadmuchanie balonów (START/META/BRAMKA) kosztuje zbyt wiele po ciągłych podwyżkach energii. Z tego też powodu nowa firma od pomiaru czasu nie transmituje już wyników w internecie. Jednocześnie część środków musiała zostać przeznaczona na przeszkolenie w/w z podstaw Excell żeby nauczyli się panować nad tabelkami z wynikami. Planowany jest letni wyjazdowy kurs Excella oraz zasad liczenia i prezentowania czasu dla biegów pościgowych. Nie wiadomo jeszcze czy będzie to w Spale czy w Zakopanem. Będzie ogłoszony oficjalny komunikat.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl