Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Karkonoska Liga Regionalna Grupy Azoty - finał w stylu Tour de Ski [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-03-15

Mocnym akordem zakończył się cykl biegów dla dzieci i młodzieży Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. 72 zawodniczki i zawodnicy zmierzyłli się dziś z trasami pod górę z Polany Jakuszyckiej.

 

- Wytyczyliśmy trzy trasy: najmłodsi pobiegli jeden kilometr z metą na wysokości Buczków, juniorzy E kończyli po półtora kilometra na Samolocie, a juniorzy D i C biegli do lasku i odwróconymi Buczkami, co dało około dwóch kilometrów - tłumaczy koordynator organizacji Zbigniew Stępień.

Takie trasy wytyczone zostały po raz pierwszy. Zbigniew Stępień chciał w ten sposób nawiązać do Tour de Ski, którego finał również jest podbiegiem. Młodzieży takie urozmaicenie na koniec rywalizacji bardzo odpowiadało. Rywalizacja była bardzo efektowna. Janek Reizer i Szymon Jedziniak - dwaj utalentowani chłopcy, walczyli o zwycięstwo tak zacięcie, że przewrócili się na kilka metrów przed metą. Szybciej pozbierał się Szymek i to on pierwszy finiszował.

Biegi rozgrywane były w cudownej scenerii pustych w środku tygodnia Gór Izerskich. Starty, w stosunku do planu,  znacznie przyspieszono z uwagi na zaplanowane tego samego dnia pierwsze konkurencje wielkich zawodów w wyścigach psich zaprzęgów Border Rush.

Na starcie finału Karkonoskiej Ligi Regionalnej stanęło nieco mniej biegaczy, niż zwykle. Było to spowodowane nieobecnością zawodników specjalizujących się w biathlonie, którzy jutro mają swoje zawody "Celuj w Igrzyska", więc trenerzy i nauczyciele postanowili oszczędzać ich siły.

Wyjątkowy charakter miała dzisiejsza dekoracja: wszyscy biegaczy założyli - jak na wielkich zawodach - oficjalne koszulki zawodów, by podziękować w ten sposób za swe zaangażowanie sponsorowi - Grupie Azoty. Z radością ustawili się też w nich do wspólnego zdjęcia, wraz z trenerami, organizatorami i sędziami. Pięć zawodów w tym cyklu było okazją do integracji wszystkich startujących.

Zawodnicy i trenerzy mają nadzieję na powtórkę cyklu w kolejnym sezonie. Zbigniew Stępień chciałby wzbogacić zawody o bieg z przeszkodami - taki, jak rozegrany na młodzieżowych igrzyskach w Lillehammer. Jak dobrze pójdzie, w przyszłym sezonie młodzież powalczy więc na trasie z małymi skoczniami, muldami poprzecznymi i wzdłużnymi oraz slalomem.

- Chodzi o to, by ćwiczyć nie tylko wydolność, ale i sprawność. Jak również, by było ciekawie - mówi Zbigniew Stępień.

Inną planowaną nowością ma być klasyfikacja szkół, a nie klubów. Ułatwi to nauczycielom zwalnianie się z młodzieżą z lekcji na wyjazdy na zawody, jak i zwiększy zainteresowanie cyklem ze strony szkół.

 

WYNIKI

GALERIA FOTO DEKORACJE

 

(kos)

Fot. Leszek Kosiorowski

Komentarze - 1

ciekawy

Opublikowano: 2016-03-16 11:49:27

Kiedy będzie klasyfikacja łączna za wszystkie V edycji?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl