Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

TdS 2017(3) - skiathlon w Obersdorfie wygrywa niesamowity Ustjugov [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-01-03

Trzeci etap Tour de Ski 2017, bieg łączony (skiathlon) na dystansie 10km CL + 10kmF wygrywa Rosjanin Sergiej Ustjugow.

 

To był bieg z historią, pełen upadków, pomylenia trasy przez Sundbyego, a i tak wszystko rozstrzygnęło się na ostatnich kilkuset metrach. Po imponującym finiszu, kiedy wydawało się, że Rosjanin nie ma już szans dojścia Norwega i Szwajcara Cologni, Ustjugow dosłownie na ostatnich metrach wyszarpał zwycięstwo.

Decudujący atak nastąpił 500 metrów przed metą, na ostatnim ostrym podbiegu. Sundby wyraźnie przyśpieszył mając za plecami biegnącego jak cień Colognę. Ustjugow trochę się zagapił i dwójka rywali odskoczyła mu na kilka metrów, jednak przyśpieszenie Rosjanina na podbiegu robi wrażenie, na ostatni zjazd panowie wjechali już razem. Ostatnia finoszowa prosta, na którą pierwszy wbiegł Sundby, to popis młodego Rosjanina. Tym biegiem chciał i pokazał Norwegowi, kto jak na razie, rozdaje karty w tegorocznym Tour de Ski. Trzecie miejsce dla wracającego do wielkiej formy Szwajcara.

 

Był zresztą w czasie biegu moment, kiedy to Sundby mógł zaprzepaścić szanse na dobra lokatę w biegu i klasyfikacji generalnej. Po pierwszym okrążeniu stylem dowolnym pomylił na stadione trasę co kosztowało go parwie 12 sekund straty, zresztą podobnie zachował się biegnący za nim Fin Matti Heikkinen. Widząc co się stało, czołówka mocno przyśpieszyła chcąc zgubić lidera, jednak Norweg zdołał ją dogonić.

Czwarta lokata kanadyjczyka Alexa Harveya to potwierdzenie jego dobrej dyspozycji od początku Touru, piąte miejsce zajął Szwed Marcus Hellner, szósta to Simen Hegstad Krueger. Ci, którzy liczyli na to, że Norwegowie będą rządzić i dzielić w narciarskim peletonie mogą czuć pewien niedosyt, w TOP 10 mamy tylko wóch reprezentantów kraju fiordów.

Brytyjczyk Andrew Musgrave, którego karierę śledzimy od lat na skipolu zajął dzisiaj 18 miejsce ze stratą 13,7 sekundy. Andy nie wytrzymał ostatniego kilometra biegu i szalonego tempa narzuconego przez liderów.

Swoją obecność w peletonie zaznaczył także zawodnik naszych południowych sąsiadów Martin Jaks (miejce 27) oraz Bułgar Veselin Tsinzov, który dobiegł na miescu 36 ze stratą wynoszącą 2 minuty. Bieg ukończyło 58 zawodników, do mety nie dotarł tylko zajmujący dziesiąte miejsce w generalce Finn Haagen Krogh.

 

WYNIKI BIEGU

 

W klasyfikacji generalnej Touru prowadzi Ustjugow, przed Sundbym i Kanadyjczykiem Alexem Harveyem.

KLASYFIKACJA GENERALNA TdS (3)

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl