Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lahti 2017 - przegląd prasy

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-02-13

Na dwa tygodnie przed Mistrzostwami Świata postanowiłem przyjrzeć się przedstartowym nastrojom, wydarzeniom i działaniom Norwegów. I słowo o Rosjanach.

 

Therese Johaug, choć o starcie w najbliższych Mistrzostwach Świata może zapomnieć, zabiera głos w sprawie przepisów. Tłumaczy się doskonale rozumiejąc, że prawo zawodnicze musi byś surowe, lecz jest niepocieszona faktem 13. miesięcznej dyskwalifikacji z powodu użycia kremu do ust. Jej prawnik uważa, że Therese jest ofiarą niepoprawnej pracy komisji antydopingowej. Przypomnijmy, że do rywalizacji Therese Johaug może powrócić z dniem 18 listopada 2017 roku.

 

Eksperci oraz bukmacherzy wyliczyli, że sukces Northuga w zbliżających się Mistrzostwach oscyluje w granicach 50%, natomiast na konto Sundbiego wpisują 3 medale. Według NRK – Norwedzy mają szanse na wygranie każdej dyscypliny, a królem i królową Mistrzostw ma zostać Martin Sundby wraz z Marit Bjoergen.

 

Martin Johnsrud Sundby zabrał głos w sprawie krytyki jego formy, taktyki oraz ogółu jego osoby. Jest pewny siebie oraz swojej doskonałej formy, w wyniku panującej grypy w kręgach jego rodziny postanowił się odizolować w trosce o zdrowie przed Lahti.

 

Petter Northug odpuszcza treningi wysokościowe by jak najlepiej przygotować się do startu w sprincie. Ktoś włamuje się do namiotu treningowego Northuga, skąd kradnie 2/3 sprzętu Pettera, co utrudnia przygotowania do Mistrzostw. Warto dodać, że Norweg nie przejmując się imprezą w Lahti za pasem – postanawia dokładnie studiować trasy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich.

 

Pomimo działań dotyczących odwołania decyzji dotyczącej pozbawienia prawa do startu czterech Rosyjskich sportowców - Julii Iwanowej, Eugenii Szapowałowej, Aleksieja Pjetuchowa i Maksima Wylegżanina, zapadała decyzja o podtrzymaniu zakazu, oznacza to zakaz startu w zawodach na każdym poziomie. W wyniku wcześniejszej decyzji startu pozbawieni zostali również Aleksander Ljegkow i Jewgienij Biełow. Zawodnicy składają apelacje – bez skutków.

 

Niklas Dyrhaug zawiedziony brakiem możliwości startu w skiathlonie, uważa, że to właśnie dystansom poświęcił się podczas przygotowań najbardziej, czuje się krzywdzony przez trenerów.

 

Po biegu skiathlonowym na Mistrzostwach Norwegii Sundby stwierdził, że w tej konkurencji na MŚ powinni startować: Røthe, Tønseth, Dyrhaug i on.

 

50,000 biletów na biegową część Mistrzostw Świata w Lahti wyprzedane, organizatorzy opowiadają o niebywałym zainteresowaniu imprezą.

 

M.O

 

Komentarze - 2

Motylkilataja

Opublikowano: 2017-02-14 13:49:13

Można rozwinąć skrót M. O? Bardzo chciałbym go/ją poznać

Pełnomocnik.

Opublikowano: 2017-02-18 08:42:08

Właśnie zakupiłem komplet maści na ogólnie znaną dolegliwość bólową, wysyłka zacznie się w przyszłym tygodniu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl